Pogoda na wakacje 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Pogoda na wakacje 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

25 czerwca 2022 to dzień, w którym rozpoczynają się w Polsce wakacje. Potrwają one do dnia 31 sierpnia 2022. Przez te nieco ponad 2 miesiące, większość z nas będzie podróżować, odwiedzając wyjątkowe miejsca w Polsce. Jeśli w dalszym ciągu nie zarezerwowałeś swojego wymarzonego noclegu na wakacje, to najwyższa pora, bo czasu coraz mniej. Pewne jest to, że pogoda podczas wakacji powinna sprzyjać. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na wakacje 2022 w Polsce.

Plażowanie, kąpiele w morzu, czy jeziorze oraz aktywne spędzanie czasu podczas wycieczek rowerowych - chyba nie ma takiej osoby, która nie oczekiwałaby wspaniałych warunków pogodowych podczas nadchodzących wakacji. Ostatnie lata pokazały nam, że z pogodą w sezonie letnim bywa naprawdę różnie. Bywają upalne dni, nieco chłodniejsze, a coraz częstszym zjawiskiem są niebezpieczne zjawiska pogodowe w postaci burz, trąb powietrznych czy niezwykle niebezpiecznych wichur, którym bardzo często towarzyszą np. opady gradu. 


Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna pogoda na wakacje 2022 sprosta naszym oczekiwaniom, dzięki czemu będziemy mogli korzystać ze wszystkiego, co najlepsze podczas noclegu w górach, nad morzem, nad jeziorami, czy w zupełnie innej części Polski. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych części Polski.


Zobacz również: Wakacje 2022 w Polsce. Jak wygląda zainteresowanie wyjazdami?


Pogoda na wakacje 2022 nad morzem


Rozpoczynamy od regionu, w którym swój urlop póki co zadeklarowało około 73% turystów. Bałtyk podczas każdych wakacji przeżywa prawdziwe oblężenie. Co prawda pogoda bywa tu różna, ale wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznych wakacji będzie wyjątkowo.


Koniec czerwca zapowiada się różnie - temperatury będą przekraczać 20 stopni Celsjusza, ale oprócz dużej ilości słońca, będą pojawiać się burze i przelotne opady deszczu. Stabilizacji sytuacji pogodowej możemy spodziewać się w lipcu - przez cały miesiąc średnie wartości temperatur powinny utrzymać się na poziomie około 25 stopni. Momentami, mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Póki co, upałów się nie przewiduje.


Sierpień to kontynuacja sytuacji pogodowej z lipca, z tą różnicą, że może pojawić się więcej burz. Na szczęście będzie słonecznie, ciepło i przyjemnie.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg na wakacje nad morzem:Nowe domki drewniane

Nowe domki drewniane

Rewal, ul. Władysława Łokietka

Domki Rewal 9.6
Wczasy u Moniki

Wczasy u Moniki

Władysławowo, ul. Górnicza

Domki Władysławowo 9.4Pogoda na wakacje 2022 na Mazurach


Pozostajemy w “wodnym klimacie” i wybieramy się do drugiego regionu, w którym swój wolny czas spędzamy nad wodą lub na wodzie. Mazury to prawdziwy cud natury, chętnie wybierany na wakacyjny wypoczynek.


Podobnie, jak w przypadku morza, możemy tu liczyć na naprawdę przyjemną aurę. Warto jednak uważać na niebezpieczne momenty w postaci burz, które mogą okazać się szczególnie groźne, gdy wypływamy żaglówką na jezioro.


Początek wakacji to swoista mieszanka pogodowa - trochę burz, trochę deszczu i słońca, a temperatury na poziomie około 22 stopni.


Bardziej przyjemny i nieco stabilniejszy będzie lipiec. Szacuje się, że wtedy wartości temperatur ustabilizują się na poziomie około 26 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca. Przelotnych burz i deszczu możemy spodziewać się przede wszystkim w pierwszym tygodniu lipca.


Sierpień to kontynuacja pięknej, słonecznej aury. W dalszym ciągu będzie ciepło i słonecznie (25 stopni Celsjusza), a przejściowe burze mogą pojawić się głównie w połowie miesiąca.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach:

Pogoda na wakacje 2022 w Polsce centralnej


Mieszkańcy znanych polskich miast, jak i turyści je odwiedzający, swój wolny czas spędzają tu na wiele różnych sposobów. Przeważają przede wszystkim wycieczki rowerowe, spacery po wyjątkowych miejscach, czy też weekendowe wyjazdy nad popularne jeziora, znajdujące się w pobliżu większych miast.


Pod względem pogody, w Polsce centralnej raczej nikt nie powinien narzekać. Początek wakacji słoneczny i burzowy, z temperaturami dochodzącymi nawet do 26 stopni Celsjusza. W lipcu aura się ustabilizuje - przez cały miesiąc duża ilość słońca, a temperatury na poziomie 23-24 stopni Celsjusza. Burze pojawią się w połowie i pod koniec miesiąca.


Z kontynuacją podobnej aury, będziemy mieć do czynienia również w sierpniu. W związku z tym, zapowiadają się całkiem przyjemne wakacje.


Oto popularne oferty noclegów w Ciechocinku, Łodzi i Poznaniu:Apartamenty Centrum

Apartamenty Centrum

Ciechocinek, ul. Władysława Broniewskiego

Apartamenty Ciechocinek 9.6
Apartamenty Velvet

Apartamenty Velvet

Poznań, ul. Śniadeckich

Apartamenty Poznań 9.5Pogoda na wakacje 2022 w górach


Góry to bez wątpienia drugi najchętniej wybierany region do wypoczynku podczas wakacji. Wyjeżdżamy przede wszystkim w Tatry, Karkonosze, Beskidy, Bieszczady, czy Pieniny. Czas pandemii spowodowała, że coraz chętniej wybieramy również takie miejsca, w których ruch turystyczny jest ograniczony, a piękno gór tak samo obecne.


W przypadku pogody na wakacje w górach, możemy mówić o tym, że powinna być ona bardzo przyjemna, przez co każda wędrówka i zdobywanie szczytów, powinny być wyjątkowe. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie ponad 20 stopni Celsjusza, a słońca nie zabraknie. Sprawdźmy w związku z tym pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich w Polsce.


Pogoda na wakacje 2022 w Tatrach


Rozpoczynamy od regionu górskiego, który będzie najchętniej wybierany podczas wakacji. W Tatrach lubimy spędzać swój wolny czas o każdej porze roku i wszystko wskazuje na to, że podczas wakacji będzie gwarno i tłoczno w niektórych miejscach.


Początek wakacji w Tatrach dość przyjemny - słupki rtęci pokażą 20 stopni Celsjusza, a słońce będą przebijać się zza chmur. Niewykluczone również burze.


Poprawy sytuacji pogodowej możemy spodziewać się w lipcu. Na niebie pojawi się zdecydowanie więcej słońca, natomiast wartości temperatur nieznacznie podskoczą - do około 24 stopni Celsjusza. Warto śledzić bieżące informacje pogodowe, gdyż w lipcu prognozowane są również groźne burze. Pamiętajmy o tym, jeśli mamy zamiar wyruszyć w wyższe partie gór.


Sierpień pod względem pogody będzie urozmaicony. Trochę słońca, trochę deszczu i trochę burz. A i temperatury będą się wahać w przedziale od 17 do 24 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój urlop i wybierz nocleg w Tatrach:Górska Przystań

Górska Przystań

Murzasichle, ul. Majerczykówka

Pensjonaty Murzasichle 9.9
Sykowny

Sykowny

Biały Dunajec, ul. Miłośników Podhala

Kwatery i pokoje Biały Dunajec 9.6Pogoda na wakacje 2022 w Pieninach


Przed nami region górski, który może okazać się idealną opcją na wakacje w górach. Nie jest zbytnio oblegany, ale bogaty w wyjątkowe atrakcje. Obowiązkowe będzie tu zdobycie Trzech Koron i Sokolicy, czy też uczestniczenie w spływie Przełomem Dunajca.


Jak wiadomo, dobrze będzie, jeśli w tym wszystkim będziemy mieć do czynienia z piękną i słoneczną pogodą, a na taką się zanosi podczas wakacji w Pieninach.


Początek wakacji słoneczny i burzowy - na termometrach zobaczymy od 21 do 24 stopni Celsjusza. Sytuacja w pogodzie ustabilizuje się w lipcu - dużo słońca i temperatury dochodzące do 25 stopni Celsjusza. Przez cały miesiąc będą nam towarzyszyć burze, dlatego warto zachować ostrożność.


W sierpniu będziemy mieć do czynienia z kontynuacją lipcowej aury. Słupki rtęci pokażą od 18 do 26 stopni Celsjusza.


A może nocleg w Pieninach? Tu na pewno znajdziesz coś dla siebie:Domki u Adasia

Domki u Adasia

Krośnica, ul. Nowotarska

Domki Krośnica 9.6
Willa Helena

Willa Helena

Szczawnica, ul. Jana Wiktora

Wille Szczawnica 9.5Pogoda na wakacje 2022 w Bieszczadach


Bieszczady to region, w który chce się wyjechać przy każdej możliwej okazji. Szczególnie w sezonie letnim przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści chętnie zdobywają Tarnicę, czy korzystają z licznych atrakcji, dostępnych w klimatycznych, bieszczadzkich miejscowościach.


Początek wakacji przyjemny i słoneczny - na termometrach zobaczymy 21 stopni Celsjusza. W lipcu bardzo dużo słońca. Zrobi się też cieplej, bo około 25 stopni Celsjusza. Niewykluczone burze, na które warto uważać. Podobnie będzie w sierpniu - pod każdym względem.


Rzuć wszystko i wybierz nocleg w Bieszczadach:Chata nad Roztokami

Chata nad Roztokami

Roztoki Dolne, ul. Roztoki Dolne

Domki Roztoki Dolne 10.0
Domki W Zaciszu

Domki W Zaciszu

Ustrzyki Dolne, ul. Łobozew Dolny

Domki Ustrzyki Dolne 9.7Pogoda na wakacje 2022 w Karkonoszach


Nie ulega żadnej wątpliwości, że Karkonosze to region górski, który obok Tatr, cieszy się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o sezon letni. Podobnie jak cały region Dolnego Śląska, który oferuje naprawdę wiele wyjątkowych atrakcji dla każdego.


Aura w wakacje powinna tu dopisać, jednak na pewno będzie różna. Początek wakacji deszczowo-burzowy z temperaturami, dochodzącymi do 20 stopni Celsjusza. 


Pogoda powinna ustabilizować się w lipcu. Na niebie pojawi się dużo słońca, jednak same temperatury nie wywołają efektu wow. Prognozuje się od 16 do 22 stopni Celsjusza w lipcu, niewykluczone burze.


Z podobną aurą będziemy mieć do czynienia również w sierpniu, z tą różnicą, że pojawi się więcej burz i opadów deszczu.


Tutaj znajdziesz noclegi w Karkonoszach:Apartament Cristal

Apartament Cristal

Szklarska Poręba, ul. Pstrowskiego

Apartamenty Szklarska Poręba 9.8
Polana

Polana

Karpacz, ul. Sarnia

Pensjonaty Karpacz 9.5
Villa Agnes

Villa Agnes

Miłków , ul. Sudecka

Kwatery i pokoje Miłków 9.3Pogoda na wakacje 2022 w Beskidach


Przed nami ostatni region górski, ale na pewno w pełni wyjątkowy. Potwierdzi to absolutnie każdy, kto chociaż raz miał okazję być w Beskidach. Piękno gór, liczne atrakcje, wspaniałe warunki do aktywnego wypoczynku - czy trzeba chcieć więcej?


No może pięknej pogody. A z nią nie powinno być tak najgorzej. Początek wakacji deszczowo-burzowy, z przebłyskami słońca. Słupki rtęci pokażą od 19 do 23 stopni Celsjusza.


Zdecydowanie lepiej zrobi się w lipcu. Co prawda, pierwsza połowa miesiąca jeszcze z przelotnymi opadami deszczu i burzami oraz temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza, jednak kolejne dni gwarantują nam piękną, wakacyjną aurę - słoneczną i z temperaturami dochodzącymi do 25 stopni Celsjusza.


Sierpień to pogodowy misz-masz. Słoneczne dni zostaną zakłócone przez pojawiające się opady deszczu i burze. Pod względem temperatur będzie przyjemnie - od 18 do 26 stopni Celsjusza.


Wybierz dla Was najlepszy nocleg w Beskidach:Willa Dana

Willa Dana

Wisła, ul. Na Groń

Pensjonaty Wisła 9.8
Willa Tomek

Willa Tomek

Krynica Zdrój, ul. Zieleniewskiego

Kwatery i pokoje Krynica Zdrój 9.4
Gosidomek

Gosidomek

Zawoja, ul. ul. Kąkolowa

Domy wakacyjne Zawoja 10.0Wakacje już niedługo! Niech to będzie wyjątkowy czas, który spędzicie tak, jak najbardziej lubicie. Pogoda powinna Wam w tym wszystkim pomóc!
Następny artykuł Tanie loty - poradnik...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej