Pogoda nad morzem w sierpniu 2017

Początek sierpnia nad morzem zapowiada się na deszczowy, burzowy, pochmurny i wietrzny. W kolejnych dniach pojawi się więcej słońca, które utrzyma się przez nawet dwa tygodnie. Sprawdź pełną prognozę na cały miesiąc w kilku nadmorskich miejscowościach.

Pogoda nad morzem

 

W Świnoujściu pogoda na początku miesiąca przyniesie opady deszczu i burze z piorunami. W kolejnych dniach bez opadów, lecz pochmurno i wietrznie. Nieco więcej słońca pokaże się w okolicy 10-13 sierpnia, a także 15-17 sierpnia. Następnie, prognoza zaobfituje w przelotne opady deszczu, które przeplatać się będą z miejscowymi przejaśnieniami. Deszcz utrzyma się niestety do końca miesiąca. Synoptycy zapowiadają od 21 do 25 stopni w pierwszej połowie sierpnia, a także od 20 do 24 stopni Celsjusza w drugiej.

 

W Łebie sierpień także rozpocznie się od opadów i grzmotów, lecz później czeka na nas bardziej korzystna pogoda. Pomiędzy 5, a 13 dniem miesiąca będzie przeważnie słonecznie, z wyjątkiem wtorku i środy, kiedy możemy spodziewać się dużego zachmurzenia. 14 sierpnia, meteorolodzy przewidują pojawienie się przelotnych opadów i burzy z piorunami. Następnie, znów powrócą do nas słoneczne dni, które ponownie będą musiały ustąpić przed prawdopodobieństwem deszczu, zapowiadanym 21 sierpnia. Później dalej słonecznie, poza dwoma ostatnimi deszczowymi dniami miesiąca. Termometry w Łebie pokażą od 17 do 23 stopni Celsjusza.

 

Planujesz urlop w Trójmieście? Koniecznie przejrzyj: imprezy w Sopocie.

 

Wraz z początkiem sierpnia w Kołobrzegu również wystąpią przelotne opady i burze. Najcieplejszy okaże się drugi i trzeci tydzień miesiąca, kiedy to pojawi się sporo słońca. Synoptycy zapowiadają w tym czasie tylko 2 deszczowe dni, więc można powiedzieć, że pogodowa aura będzie nam sprzyjać. Nieco gorzej sytuacja prezentuje się w czwartym tygodniu sierpnia, podczas którego zaobserwujemy przelotne opady deszczu i duże zachmurzenie. Podobnie jak w Łebie, w końcówce miesiąca także pojawi się deszcz, a temperatura wyniesie od 18 do 24 stopni Celsjusza.

 

W Jastarni dla odmiany początek miesiąca zapowiada się pochmurno i deszczowo, lecz tym razem bez burz. Tutaj podobnie jak w Kołobrzegu, najbardziej korzystny okaże się dla nas drugi i trzeci tydzień sierpnia, lecz może pojawić się nieco więcej opadów, a nawet burzy w okolicy 14, 19 i 21 dnia miesiąca. Czwarty tydzień przyniesie duże prawdopodobnieństwo deszczu. Termometry odnotują od 18 do 24 stopni. Końcówka sierpnia, tak jak w poprzednich miastach - pochmurna i deszczowa.

 

Wybierasz się nad morze w sierpniu? Sprawdź, co przygotowali dla Ciebie właściciele obiektów w poszczególnych miejscowościach:

 

Noclegi Hel

Noclegi Ustka

Noclegi Międzyzdroje

Noclegi Krynica Morska

 

Zobacz także:

 

 

Fot. orythys, Pixabay.com, CC0 Public Domain

Komentarze (1)

Andrew

2017-07-22 10:25
Co artykuł to inna pogoda ,tu deszcze gdzie indziej słoneczna pogoda

Zobacz również