Pogoda nad morzem w sierpniu 2018

Zaplanowałeś sierpniowy wyjazd nad morze? Koniecznie sprawdź prognozy pogody dla tego regionu i przekonaj się, czy nic nie zepsuje twojego urlopu.

Pogoda nad morzem w sierpniu


Sierpień nad morzem, przynajmniej według długoterminowych prognoz, okaże się dość ciepłym miesiącem. W zależności od miejsca, temperatury mają wynosić od 19 do 25 stopni Celsjusza. Nadbałtyckie kurorty będą cieszyć sporą ilością słońca, jednak trzeba przygotować się również na przelotne deszcze i burze. Na szczęście meteorolodzy określają te zjawiska jako marginalne.

 

Początek sierpnia – mogą pojawić się burze


Pogoda na początku sierpnia nad Bałtykiem będzie zmienna. Chociaż pierwsze dni przyniosą sporo słońca, to na 3 i 4 sierpnia zapowiadane są burze. Pojawią się one w całym pasie wybrzeża, a towarzyszyć im mają przelotne deszcze. Opady utrzymają się jeszcze 5 sierpnia, później na nadmorskim niebie pojawi się słońce. Temperatura na początku sierpnia będzie się trochę wahać, termometry mogą wskazywać od 19 (szczególnie w środkowej części wybrzeża) do 25 stopni Celsjusza.

 

Długi weekend będzie słoneczny


W sierpniu czeka nas jeden świąteczny dzień. Ustawowo wolny od pracy jest 15 sierpnia, który w roku 2018 przypada w środę. To doskonały pretekst dla osób, dysponujących jeszcze urlopem, do zaplanowania przedłużonego weekendu. Wystarczy wziąć dwa wolne dni, by wypoczywać przez pięć! Tym bardziej, że pogoda nad morzem w tym czasie będzie naprawdę dobra – szczególnie po 15 sierpnia. W tym czasie temperatury ustalą się na poziomie od 23 do 25 stopni Celsjusza, meteorolodzy nie przewidują też większych opadów deszczu.

 

Szukasz noclegów nad morzem na długi weekend? Sprawdź oferty w tych miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Dębkach
Noclegi w Grzybowie
Noclegi w Helu
Noclegi w Jastarni
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Ustroniu Morskim

 

Dobra pogoda zostanie na dłużej


Według długoterminowych prognoz słoneczna i ciepła pogoda nad morzem pozostanie na dłużej. Dwa ostatnie tygodnie sierpnia upłyną pod znakiem temperatur na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Jedynym dniem, kiedy mogą wystąpić przelotne opady lub burze jest 22 sierpnia. Gorsza pogoda w tym dniu zapowiadana jest między innymi dla okolic Trójmiasta, Łeby i Mielna.

 

Temperatura wody w Bałtyku


Przyzwyczailiśmy się do zimnej wody w Bałtyku. Tymczasem w tym roku temperatura morskich fal może nas zaskoczyć. Dzięki rekordowo ciepłemu kwietniowi oraz upalnemu majowi i czerwcowi Bałtyk nagrzewa się bardzo szybko. Na początku czerwca temperatura wody powierzchniowej o 4 stopnie przekroczyła normę wieloletnią. Pomiary pokazują, że w pierwszych dniach wakacji 2018 woda miała od 16 stopni Celsjusza w okolicy Ustki i Kołobrzegu do 19 stopni Celsjusza na kąpielisku w Pucku.

Warto jednak mieć na względzie zalecenia WOPR, które mówią, że temperatura wody w kąpielisku powinna mieć przynajmniej 14 stopni Celsjusza, ale najlepszą temperaturą do morskich kąpieli jest 18 stopni i więcej.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Pexels (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również