Pomysły na polskie wakacje. Międzyzdroje

Planujesz wakacje nad polskim morzem i szukasz miejsca pełnego atrakcji? Weź pod uwagę Międzyzdroje. To nie tylko modny kurort, ale również wyjątkowa przyroda i mnóstwo możliwości zagospodarowania wolnego czasu.

Międzyzdroje, modny kurort


Międzyzdroje to miejsce dla wczasowiczów, którzy nad polskim morzem szukają trochę innego klimatu niż ten, znany z Władysławowa czy Mielna. Dużo tu jeszcze pozostało z dawnego uzdrowiska, jakim miasto było w XIX i na początku XX wieku. „Kariera” Międzyzdrojów rozpoczęła się w 1830 roku, po odkryciu solanek o zdrowotnych właściwościach. Miejscowość zaczęła przyciągać kuracjuszy, wkrótce powstał też kompleks uzdrowiskowy, otoczony przepięknym parkiem zdrojowym, oraz stylowe wille. Dzisiaj uzdrowiskowa dzielnica jest prawdziwą dumą Międzyzdrojów – okolicę tę warto wybrać na spacer, gdy chce się chociaż trochę odpocząć od plaży czy gwarnej promenady.

 

Szukasz nocelgu w stylowej willi? Już teraz sprawdź oferty, wejdź i zobacz: Wille w Międzyzdrojach

 

TOP 5 atrakcji w Międzyzdrojach


Międzyzdroje cieszą się dużą popularnością wśród polskich turystów. Nic dziwnego, miasto na każdym kroku oferuje mnóstwo atrakcji – tutaj każdy znajdzie propozycję dla siebie. Oczywiście są miejsca, które każdy wczasowicz wypoczywający w Międzyzdrojach powinien zobaczyć. Przedstawiamy pięć najważniejszych:

Molo, które sięga prawie czterysta metrów w głąb morza, musi odwiedzić każdy urlopowicz. Tutaj można poczuć na twarzy lekką bryzę, nacieszyć się widokiem Bałtyku, a także kupić pamiątkę z pobytu czy zjeść małe co nieco. Molo to również miejsce cieszące się popularnością wśród par – wystarczy spojrzeć na ilość symbolicznych kłódek przypiętych do balustrady. Na końcu traktu spacerowego znajduje się przystań statków wycieczkowych, oferujących rejsy na otwarte morze.

Kolejne ważne miejsce w Międzyzdrojach to Promenada Gwiazd, biegnąca równolegle do plaży. Znajdują się na niej odciski dłoni znanych polskich aktorów, aktorek, reżyserów i ludzi świata filmu. Każdego roku podczas Festiwalu Gwiazd dodawane są nowe… Niedawno przy alei pojawiła się ławeczka Gustawa Holoubka, pomnik Jana Machulskiego oraz stoliczek Krzysztofa Kolbergera. Upamiętniają one najwybitniejsze postacie związane z teatrem i kinem.

Parki miniatur są chętnie odwiedzane przez turystów. W końcu każdy chciałby przez chwilę poczuć się jak Guliwer w Krainie Liliputów, a przy okazji zobaczyć znane budowle bez konieczności wyjeżdżania z kraju. Warto odwiedzić więc Bałtycki Park Miniatur, położony przy ulicy Nowomyśliwskiej 98. Odtworzono tam zabytki krajów leżących w basenie Morza Bałtyckiego. Są one umieszczone zgodnie z ich prawdziwą lokalizacją – twórcy parku zadbali bowiem o to, by poza makietami, znalazła się u nich też miniatura Bałtyku.

Chcesz zobaczyć, w jak żyją ryby i inne podwodne zwierzęta? Przy Promenadzie Gwiazd 4 znajduje się ekspozycja oceanarium. W akwariach pływają kolorowe ryby, oprócz nich można z zobaczyć z bliska także rekina. Ciekawym miejscem w Międzyzdrojach jest również cyfrowe planetarium, które zabiera gości w podróż do galaktyk, mgławic, a nawet… wnętrza ludzkiego ciała.

 

Międzyzdroje blisko przyrody…


Wakacje w Międzyzdrojach to okazja do bliższych spotkań z naturą. Miasto leży bardzo blisko Wolińskiego Parku Narodowego, jest też siedzibą Muzeum Przyrodniczego MNP, w którym można zobaczyć zwierzęta na co dzień ukrywające się przed oczami ciekawskich. Natomiast sam park narodowy to doskonałe miejsce dla szukających odrobiny spokoju. Wytyczone tam ścieżki biegną przez tereny urozmaicone wzgórzami morenowymi i rynnowymi jeziorkami. Tutaj oczy trzeba mieć dosłownie dookoła głowy, by nie umknął żaden malowniczy widok. Warto rozglądać się też za zwierzętami, bo Woliński Park Narodowy jest znaną ostoją ptaków, w tym drapieżników takich jak orlik oraz sokół.

W Międzyzdrojach nieoczekiwane spotkania są jak najbardziej możliwe. Można tu na przykład stanąć oko w oko z żubrem. Aby tego doświadczyć wystarczy wybrać się do zagrody pokazowej, oddalonej od ścisłego centrum tylko o kilka kilometrów. Poza majestatycznymi królami puszczy, żyją tam także inne zwierzęta – jelenie, sarny i dziki.

 

...i jeszcze bliżej gwiazd


Na początku lipca w Międzyzdrojach można zobaczyć wiele twarzy, które znane są z kina i szklanego ekranu. To znak, że właśnie trwa Festiwal Gwiazd. Impreza odbywa się od 1996 roku i jest okazją nie tylko do spotkania z aktorami, ludźmi kultury i celebrytami. Na wypoczywających nad morzem turystów czeka ciekawy program wydarzeń, obejmujący koncerty, projekcje filmów i spektakle teatralne. Oczywiście ogromną popularnością cieszą się sesje autografowe oraz gala odciśnięcia dłoni kolejnego artysty na Promenadzie Gwiazd.

Wtedy Międzyzdroje przeżywają największe oblężenie. Miasto odwiedzają nie tylko gwiazdy, ale również ekipy telewizyjne i łowcy autografów. Są to naprawdę intensywne dni.

 

Najpiękniejsza plaża jest w Międzyzdrojach


Plażowanie jest nieodłącznym elementem wypoczynku nad morzem. A jedna z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych plaż na polskim wybrzeżu znajduje się właśnie w Międzyzdrojach. Jest szeroka, wypełniona złocistym, delikatnym piaskiem, a jej sąsiedztwo stanowią klify i wydmy. Latem przy kąpielisku działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz plażowe place zabaw. Ofertę atrakcji uzupełniają imprezy plenerowe – mecze siatkówki plażowej czy wybory miss plaży. Natomiast o wypełnienie żołądków głodnych plażowicz dbają zlokalizowane w pobliżu lokale gastronomiczne.

Biorąc pod uwagę urok oraz oferowane atrakcje, trudno się dziwić, że plaża w Międzyzdrojach cieszy się taką popularnością.

 

Wyprawa na Kawczą Górę i Wolin


Co jakiś czas trzeba zrobić przerwę w plażowaniu. Warto wtedy zaplanować wycieczkę po okolicy… Jednym z ciekawych miejsc jest Kawcza Góra, wzniesienie leżące przy plaży tuż za granicą miasta. Turyści znajdą tam przygotowany punkt widokowy, skąd mogą cieszyć się morskimi krajobrazami.

Trochę dalszą wyprawą będzie wycieczka w głąb Wyspy Wolin. Warto tu wybrać się na spacer wzdłuż klifowego wybrzeża, odwiedzić tern byłej kopalni kredy w Wapnicy, która wypełniona jest wodą, dzięki czemu powstało Jezioro Turkusowe. Inne atrakcje wyspy? To przede wszystkim skansen wikingów, w którym można podejrzeć ich codzienne życie oraz Podziemne Miasto na Wyspie Wolin, czyli dawny bunkier Kiregsmarine, służący również wojskom PRL.

 

Morska podróż


Podczas wakacji konieczne jest również zaplanowanie morskiej podróży. Statki wycieczkowe mają swoją bazę na końcu mola. Można na przykład skorzystać z oferty wyprawy galeonem, stylizowanym na łódź wikingów. Rejs takim statkiem po porcie trwa czterdzieści pięć minut, natomiast wycieczka do Świnoujścia zajmuje godzinę.

Z portu wypływają też statki, które zabierają turystów na wycieczkę po Zatoce Pomorskiej. Podróż rozpoczyna się przy molo, a uczestnicy rejsu mogą obejrzeć wybrzeże wyspy Uznam, zobaczyć niemieckie Bansin, Heringsdorf oraz Ahlbeck. Powrót do Międzyzdrojów zajmuje około trzy i pół godziny.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również