Sylwester w górach 2022. Ile zapłacimy i gdzie znajdziemy miejsca?

Sylwester w górach 2022. Ile zapłacimy i gdzie znajdziemy miejsca?

Do zakończenia roku coraz mniej czasu. Turyści coraz intensywniej poszukują domku i noclegu na sylwester w górach. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że góry, jak co roku, cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem turystów. Czy jest jeszcze szansa, by znaleźć tani domek na sylwestra w górach?

Okazuje się, że sylwester w górach w Karpaczu i sylwester w górach Zakopane to dwa najchętniej wybierane kierunki na ostatnią noc w roku. Te popularne górskie miejscowości zachęcają przede wszystkim możliwościami spędzenia wolnego czasu i miejscami, które warto odwiedzić. Atrakcje turystyczne w Tatrach i Karkonoszach należy zaliczyć do kategorii tych miejsc, które przeżywają prawdziwe oblężenie - niezależnie, czy to sezon letni, czy zimowy.


Mamy końcówkę listopada, więc to tak naprawdę ostatni dobry moment, by znaleźć tani nocleg na sylwestra w górach. Fraza “tani sylwester w górach domki” należy obecnie do tej najpopularniejszej. Turyści żywiołowo poszukują wymarzonych noclegów, ale warto podkreślić, że z każdym kolejnym dniem będzie coraz trudniej. Jeśli planujesz sylwester z dziećmi w górach lub sylwester w górach z kapelą góralską, to wiedz, że zaplanowanie swojego wyjazdu może być niezwykle trudne. Wolnych miejsc jest coraz mniej, a jeśli już są to musimy zapłacić za nie naprawdę astronomiczne kwoty.


Przeczytaj koniecznie: Sylwester w Zakopanem zyskuje na popularności. Jak wygląda zainteresowanie?


Sylwester w górach - jak wygląda sytuacja w Zakopanem i Karpaczu?


Jeśli w Twoich planach jest sylwester w górach Karpacz lub sylwester w górach Zakopane, to wiedz, że te dwie miejscowości będą przeżywały prawdziwe oblężenie. Czy jest szansa, że znajdziemy tu jeszcze nocleg na sylwestra 2022 za całkiem przystępną cenę? Na pewno będzie to utrudnione zadanie.


Są jeszcze wolne miejsca w Zakopanem, ale rozbieżności w cenach są naprawdę spore. Dla przykładu, za pokój 2-osobowy zapłacimy 320 zł za 2 noce. To optymalna i bardzo korzystna cena, ale koszt pobytu w apartamencie Zakopane dla 2 osób w centrum jest 10 razy większy. Zapłacimy tu aż 3280 zł. Średnia cena pobytu w apartamentach oraz domkach rozpoczyna się od 1000 zł za dwie noce. Wolnych miejsc jest coraz mniej, podobnie, jak i tych korzystnych cen. Dlatego też sylwester w górach 2022 może być prawdziwym wyzwaniem.


Podobnie wygląda sytuacja w Karkonoszach. Tu za pokoje Karkonosze 2-osobowe przyjdzie nam zapłacić nawet 600 zł za 2 noce. Dużo drożej jest w apartamentach - tu koszty wahają się od 1000 do 2000 zł za dwie doby. Wszystko oczywiście uzależnione jest od standardu wypoczynku. Turyści przede wszystkim dążą do tego, by czas tu spędzony był wyjątkowy. Dlatego też bierzemy pod uwagę takie oferty, które obejmują sylwester w górach z kuligiem. Należy jednak pamiętać, że za tego typu atrakcje zapłacimy nieco więcej niż za sam nocleg.

 

Sprawdź oferty noclegów na sylwestra w górach:

 

 

Pensjonat Karkonoski

Pensjonat Karkonoski

Karpacz, ul. Karkonoska

Pensjonaty Karpacz 9.6
Groń

Groń

Brenna, ul. Sportowa

Kwatery i pokoje Brenna 10.0

 


A może sylwester nad morzem?


Pewnego rodzaju alternatywą dla sylwestra w górach może być sylwester nad morzem. Samo zainteresowanie noclegami może nie jest tak duże, jak w przypadku gór, ale to właśnie miejscowości nadmorskie należą do kategorii tych chętnie wybieranych miejsc. Przypomnijmy, że z racji odwołanych sylwestrów miejskich, turyści raczej rezygnują z sylwestrowego city break’u.


Jeśli zastanawiasz się nad tym, co wybrać, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, by rozwiać swoje wątpliwości: Sylwester w górach czy nad morzem?


Gdy weźmiemy pod uwagę noclegi na sylwestra 2022 nad morzem, to można zauważyć, że na pewno jest nieco taniej niż w górach. Ceny noclegu w pokojach mieszczą się w przedziale od 300 do 400 zł. Nieco drożej będzie w apartamentach, ale nie aż tak drogo, jak w górach. Musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 700-1000 zł za dwie doby. Warto się jednak pospieszyć, bo wolnych miejsc jest coraz mniej!


Tutaj znajdziesz noclegi nad morzem:

Uwaga na fałszywe obiekty w górach!


Pewnego rodzaju przerażającym standardem, z którym mamy do czynienia każdego roku, jest wysyp fałszywych obiektów, które pojawiają się tuż przed sezonem świąteczno-noworocznym. Oferta wygląda naprawdę atrakcyjnie - korzystna lokalizacja, atrakcyjna cena i przede wszystkim wolny termin. Okazuje się, że takie ogłoszenie jest oszustwem. 


Nie dajmy się oszukać! Większość tego typu ofert to fałszywe obiekty. W portalu Nocowanie.pl można znaleźć tylko i wyłącznie zweryfikowane obiekty noclegowe, dzięki czemu mamy pewność, że obiekt faktycznie istnieje i nie zostaniemy oszukani.


Więcej ważnych informacji na ten temat znajdziesz tutaj: Uwaga na fałszywe obiekty noclegowe. Nie daj się oszukać!


Wybierz sprawdzony nocleg na sylwestra 2022 w popularnych lokalizacjach w Polsce:

Warto się pospieszyć. To naprawdę ostatnia szansa, by zaplanować swoją sylwestrową zabawę i wypoczynek!Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej