W Gdańsku powstanie Majaland! To już pewne!

W Gdańsku powstanie Majaland! To już pewne!


Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy budowie nowego parku rozrywki, który będzie świetną atrakcją dla całej rodziny! Majaland powstanie w Gdańsku i ma być odpowiednikiem Disneylandu.

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem w Gdańsku powstanie park rozrywki Majaland. Generalny wykonawca uzyskał już pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac zaplanowano na jesień tego roku. Majaland powstanie w gdańskiej dzielnicy Osowa i będzie kosztował 20 mln euro. Zgodnie z założeniami, budowa parku potrwa ok. półtora roku. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, otwarcie nastąpi na wiosnę 2023 r.


Ratusz Głównego Miasta

Ratusz Głównego Miasta

Gdańsk, ul. Długi Targ

Zabytki 9.2
Rejsy Żeglugi Gdańskiej

Rejsy Żeglugi Gdańskiej

Gdańsk, ul. Długie Pobrzeże

Promy 9.2


Majaland. Atrakcje dla całej rodziny!


O Majalandzie mówi się, że to odpowiednik Disneylandu. Koncepcja parków tej sieci została zbudowana na postaciach z bajek europejskich: Pszczółce Mai, małym wikingu o imieniu Vicky oraz Heidi. Projekt realizują belgijska firma Plopsa i holenderska Momentum Capital współnie z belgijskim konsorcjum CFE. Wykonawcą gdańskiego parku będzie CFE Polska

- czytamy na turystyka.wp.pl

W Polsce będzie to już kolejny Majaland. Pierwszy został otwarty kilka lat temu w Kownatach w woj. lubuskim. Niebawem obiekt ten zostanie powiększony dwukrotnie. Drugi powstanie, prawdopodobnie w 2022 roku, w Góraszce pod Warszawą.

Gdański Majaland ma mieć powierzchnię ok. 5 ha z czego 1 ha zajmie budynek o funkcjach rozrywkowych, a kolejne 10 000 m kw. przeznaczone będą na strefę atrakcji na świeżym powietrzu.
Będą tam m.in. karuzele związane z tematyką lotnictwa oraz wodny plac zabaw, fontanny, miasteczko ruchu drogowego.

Na terenie obiektu znajdą się m.in. plac zabaw Mai, samochodziki, zjeżdżalnia 'super ślizg', łodzie wikingów, farma Heidi, las zabaw, wieża swobodnego spadania 'totem wikingów', teatr, karuzela motyli, rollercoaster Wikingów. Motywem przewodnim będzie oczywiście Pszczółka Maja i jej przyjaciele: Wiking Wickie i Heidi

- mówi w jednym z wywiadów Izabela Kozicka-Prus z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.


Źródło: turystyka.wp.pl


Następny artykuł Wakacje z dziećmi w górach

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej