Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo)
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo)

Gdańsk,

Atrakcja przyrodnicza 9.0
Park Jelitkowski

Park Jelitkowski

Gdańsk, ul. Jelitkowo

Park miejski 9.5
Park Nadmorski im. Ronalda Reagana

Park Nadmorski im. Ronalda Reagana

Gdańsk, ul. Piastowska

Park miejski 9.9

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Wiecie jakie miejsca turyści w Gdańsku odwiedzają najczęściej? Dużą popularnością cieszy się Westerplatte, Bazylika Mariacka, Brama Mariacka, Twierdza Wisłoujście, Brama Straganiarska, Kościół św. Katarzyny, Muzeum Bursztynu oraz Centralne Muzeum Morskie Żuraw. Oprócz niezwykłych zabytków, Gdańsk poszczycić może się również pięknym nadmorskim położeniem. Trudno wyobrazić sobie bowiem wycieczkę do Gdańska bez wizyty na plaży. A mamy ich tu aż siedem! Czyste, strzeżone z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych co roku przyciągają rzesze turystów!

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja Alizze

Restauracja Alizze

Gdańsk, ul. Wały Piastowskie

Tawerna Mestwin

Tawerna Mestwin

Gdańsk, ul. Straganiarska

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
TOP 6  najciekawszych ruin w Polsce
Ruiny znajdujące się na terenie Polski skrywają wiele tajemnic. Okazuje się, że nie tylko ruiny zamków robią na turystach ogromne wrażenie. Bardzo często wiele opuszczonych miejsc, które nie są przeznaczone do biletowanego zwiedzania, najczęściej wprowadza odwiedzających w zachwyt. Jeśli jesteś turystą, który potrafi docenić magię w ruinach – koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem.
Gdańsk. Lista miejsc, w których można płacić bonem
Płatności bonem turystycznym możliwe są już od 1 sierpnia 2020 roku. W ciągu dziesięciu pierwszych dni trwania programu aktywowano ich ponad pół miliona! Jest to duże wsparcie dla polskich rodzin, a pośrednio także krajowej branży turystycznej. Bon można bowiem wykorzystać wyłącznie na wypoczynek na terenie Polski. Jednym z miast, które na pewno warto polecić turystom, jest Gdańsk. Przedstawiamy listę miejsc przyjmujących płatności bonem turystycznym.
Co robić w Gdańsku w grudniu?

Grudzień w Gdańsku zapowiada sę bardzo atrakcyjnie. Liczne koncerty, spektakle, spotkania z artystami a oprócz tego wspaniały i niepowtarzalny klimat jednego z najpiększniejszych polskich miast. Zimą nad morzem bywa naprawdę urokliwie.

TOP 6 wakacyjnych miejsc w Gdańsku

Planujesz swój wakacyjny wypoczynek w Gdańsku? Piaszczyste plaże, piękne molo oraz wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych uwagi. Tu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Sprawdźmy TOP 6 wakacyjnych miejsc w Gdańsku.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Hotel- Dom Tancerza 9.0

Hotel- Dom Tancerza

ul. Legionów 3
Folks Village Plowce House 9.0
 PaPaJa Całoroczny Domek

PaPaJa Całoroczny Domek

ul. Klimatyczna 94