Wakacje 2022 z bonem turystycznym. Rząd wydłuża program!

Wakacje 2022 z bonem turystycznym. Rząd wydłuża program!

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich, którzy jeszcze nie wykorzystali przysługującego im bonu turystycznego. Rada Ministrów zdecydowała o przedłużeniu programu również na wakacje 2022!

We wrześniu informowaliśmy o możliwości wydłużenia programu Polski Bon Turystyczny. Ówczesny wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy mówił o pracach, jakie jego resort podjął, by z pieniędzy można było korzystać dłużej niż do 31 marca 2022 r.

Czytaj więcej: Bon turystyczny. Szykują się ważne zmiany!

Bon turystyczny - wydłużenie terminu na dokonywanie płatności


Na wtorkowym (2.11) posiedzeniu rządu zapadła ostateczna decyzja o przesunięciu terminu obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny. Płatności za jego pomocą można dokonywać do 30 września 2022 r. Przed nami kolejne wakacje, w trakcie których rodziny będą mogły opłacić letni wypoczynek bonem 500+.  

W październiku resort rozwoju i technologii informował, że do tej pory z bonu turystycznego skorzystało 7 milionów dzieci. Natomiast łączna kwota płatności wyniosła blisko 1,9 miliardów złotych.

Polski Bon Turystyczny - najważniejsze informacje


Za pomocą bonu 500+ opłaca się usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, które realizowane są na terenie kraju na rzecz dziecka wyłącznie przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego. Polski Bon Turystyczny można więc wykorzystać na opłacenie rodzinnego wypoczynku m.in. w apartamencie, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy innym obiekcie noclegowym.  

Założeniem programu uruchomionego 1 sierpnia 2020 r. było wsparcie polskich rodzin oraz sektora turystycznego, który mocno ucierpiał w wyniku pandemii. W związku z tym na każde dziecko w rodzinie przyznano jednorazowe wsparcie wynoszące 500 zł – lub 1000 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Program miał obowiązywać do końca marca 2022 – teraz już wiemy, że Polski Bon Turystyczny został przedłużony o pół roku. To dobra wiadomość dla osób, które jeszcze nie wykorzystały przyznanych im pieniędzy.

Sprawdź noclegi, za które zapłacisz bonem turystycznym:
Górski Klimat

Górski Klimat

Szklarska Poręba, ul. Górna

Apartamenty Szklarska Poręba 9.5
Gościniec Beskidnik

Gościniec Beskidnik

Polańczyk, ul. Bieszczadzka

Domki Polańczyk 10.0


Jak znaleźć nocleg z Polskim Bonem Turystycznym?


Warto przypomnieć, że nie wszystkie obiekty noclegowe są uprawnione do przyjmowania płatności bonem turystycznym. Przedsiębiorcy, którzy chcą przyłączyć się programu, muszą zarejestrować się przez PUE ZUS i złożyć odpowiednie oświadczenie. Lista wszystkich uprawnionych podmiotów znajduje się na oficjalnej stronie programu (bonturystyczny.gov.pl).  

Obiekty noclegowe, które akceptują płatności bonem turystycznym, są oznaczone również na liście wyników wyszukiwania portalu Nocowanie.pl. Przypominamy, że takie oferty cieszą naprawdę dużym zainteresowaniem turystów.

Zobacz także:

Źródło: pap.pl

Następny artykuł Pogoda na grudzień 2021 w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej