Bon turystyczny. Szykują się ważne zmiany!

Bon turystyczny. Szykują się ważne zmiany!

Powraca temat możliwości przedłużenia programu Polski Bon Turystyczny! W Radiu Kraków wypowiadał się w tej sprawie Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. Oto co wynika z zapowiedzi rządu.

Co jakiś powraca kwestia związana z przedłużeniem bonu turystycznego. Przypominamy, że jest on ważny do końca marca 2022 roku. Chcąc wykorzystać pieniądze w późniejszym terminie (takim jak przyszłoroczne wakacje), trzeba wcześniej zarezerwować i opłacić pobyt. Wygląda jednak na to, że szykują się ważne zmiany.

Willa Izbica

Willa Izbica

Karpacz, ul. Kościuszki

Pensjonaty Karpacz 9.8
Pokoje pod Tatrami

Pokoje pod Tatrami

Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II

Kwatery i pokoje Biały Dunajec 9.7
Porto Marina

Porto Marina

Krynica Morska, ul. Lotników

Kwatery i pokoje Krynica Morska 9.6

Bon turystyczny do września 2022?


W poniedziałek 6 września Andrzej Gut-Mostowy był gościem Radia Kraków. W rozmowie padła ważna deklaracja, która dotyczy wydłużenia programu Polski Bon Turystyczny.

Już zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży turystycznej – aby ten bon przedłużyć, by objął też przyszłe wakacje. W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny, czyli zapewne przyszłe wakacje będą pod znakiem możliwości jego wykorzystania - informował wiceminister na antenie Radia Kraków.


Jak wspominaliśmy wcześniej, istnieje możliwość opłacenia wakacji 2022 pieniędzmi z bonu turystycznego, o ile zainteresowani zrobią to przed 31 marca. Jeżeli planowane zmiany wejdą w życie, turyści będą mogli bez pośpiechu zaplanować kolejne wyjazdy z rodziną, nie stresując się planowanym wygaszeniem bonu.

Warto jednak pamiętać, że na wydłużeniu programu skorzystają tylko te osoby, które do tej pory nie zrealizowały swojego bonu 500+. Pozostali raczej nie otrzymają nowego bonu turystycznego.

White Holiday

White Holiday

Szklarska Poręba, ul. Żeromskiego

Apartamenty Szklarska Poręba 9.9
Willa Za Wodą

Willa Za Wodą

Zakopane, ul. Wojdyły

Kwatery i pokoje Zakopane 7.1

Program Polski Bon Turystyczny działa ponad rok


Program Polski Bon Turystyczny wszedł w życie 1 sierpnia 2020 roku. Turyści mieli jednak niewiele czasu, by go zrealizować. Część rodzin planowała zimowe wyjazdy, które jak wiemy nie doszły do skutku. Teraz zainteresowanie płatnościami bonem 500+ przerosło oczekiwania!

Czytaj więcej:
Bon turystyczny. Polacy chcą nim płacić za noclegi!

Przypominamy, że bon turystyczny przeznaczony jest dla rodzin z przynajmniej jednym dzieckiem. Jego wysokość wynosi 500 zł (na każde dziecko), w przypadku orzeczenia niepełnosprawności kwota jest podwajana. Bon można wykorzystać na opłacenie wypoczynku w Polsce – rodzinnych noclegów, wyjazdu na kolonie lub zimowisko albo opłacenie wycieczki u organizatora turystycznego, która nie obejmuje noclegu. Dzięki temu ze wsparcia może skorzystać więcej podmiotów turystycznych niż zakładano, uruchamiając program Polski Bon Turystyczny.

W tej chwili wiemy, że najwięcej korzyści odniosła Energylandia. Według informacji serwisu e-hotelarz.pl park rozrywki w Zatorze z płatności bonem zainkasował 69 mln zł. Trudno się dziwić takiemu zainteresowaniu obiektem – w tym roku oddano tam do użytku wiele nowych atrakcji dla gości, przez co Energylandia stała się miejscem, w którym ciekawie spędza się czas.

Energylandia

Energylandia

Zator, ul. 3-go maja

Parki rozrywki Zator 9.6

Czytaj więcej:  

Źródło: PAP, Radio ZET, e-hotelarz.pl

Następny artykuł Stan wyjątkowy przy granicy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej