Wakacje z psem nad morzem. Gdzie warto pojechać?

Wakacje z psem nad morzem. Gdzie warto pojechać?

Wyjazd nad wakacje z psem już nie jest fanaberią – wiele osób poszukuje noclegów, w których akceptowane są zwierzęta domowe. Właściciele rozumieją tę potrzebę i coraz częściej decydują się na przyjmowanie gości oraz ich pupili. Nie inaczej jest z plażami, na które turyści chcą wchodzić ze swoimi czworonogami. Dość trudno je jednak znaleźć, dlatego przygotowaliśmy listę miejsc, gdzie psy są mile widziane.

Poza sezonem turystycznym spacer z psem po plaży nie powinien stanowić problemu. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja latem, gdy nadbałtyckie kąpieliska są obwarowane licznymi zakazami wstępu dla czworonogów. Na szczęście wiele polskich kurortów idzie z duchem czasu i wyznaczają odpowiednie strefy, gdzie zwierzęta są mile widziane.

Interesuje cię lista plaż dla psów? Przygotowaliśmy informacje o kilku takich miejscach.

Darłowo, kurort z klimatem


fot. lolostock / iStock

Darłowo jest malowniczym miastem położonym w zachodniej części wybrzeża, które cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Do jego atutów należy przede wszystkim plaża, zaliczana do najpiękniejszych w Polsce, oraz klimatyczny port z latarnią morską. Warte uwagi są również darłowskie zabytki – do najważniejszych należy zamek książąt pomorskich, w którym obecnie mieści się muzeum, oraz średniowieczne kościoły. Miłym miejscem jest także rynek, gdzie można spędzić letni wieczór.

Na pewno wielu turystów ucieszy fakt, że plaża w Darłowie jest miejscem, gdzie można zabrać czworonoga. Wydzielono tam dwie strefy przeznaczone dla psów – jedna znajduje się w zachodniej części darłowskiego wybrzeża, wejście możliwe jest od ulicy Małej, natomiast druga, wschodnia, dostępna jest od ulicy Słowiańskiej. Warto skorzystać z okazji i miło spędzić czas na plaży z psem. Dla zwierzaka będzie to niesamowite przeżycie.

Plaże dla psów na Helu


fot. Nocowanie.pl

Kurorty Półwyspu Helskiego to wymarzone lokalizacje na lato. Na turystów czekają tam czyste, piaszczyste plaże oraz miejscowości wypoczynkowe z licznymi atrakcjami. Do najchętniej wybieranych należą Jastarnia oraz sąsiadująca z nią Kuźnica. Jastarnia to popularne letnisko z pięcioma kąpieliskami, przystaniami morskimi i portem – miejscowe plaże są szerokie, więc każdy tam znajdzie dla siebie skrawek przestrzeni. W Kuźnicy zachował się natomiast klimat dawnej osady rybackiej, nadal działa port, w którym kupisz świeżą rybę prosto z kolorowego kutra.

Te lokalizacje są polecane także właścicielom psów. Plaża dla zwierząt w Jastarni znajduje się przy wejściu numer 55, natomiast w Kuźnicy przy wejściu numer 31. Nie są to miejsca blisko centrum tych miejscowości, dlatego można tam liczyć na spokojny wypoczynek w towarzystwie pupila.

Łeba, turystyczny hit Bałtyku


fot. Tomasz Matuszewski / iStock

Łeba jest jednym z najbardziej lubianych miejsc nad polskim Bałtykiem. Miasto po prostu tętni życiem, zapewniając wczasowiczom moc atrakcji. Najlepszym miejscem na to, by wczuć się w klimat Łeby, jest deptak. Latem działają tam restauracyjne i kawiarniane ogródki, można również kupić wakacyjną pamiątkę, a także zobaczyć odciski dłoni dotychczasowych prezydentów. Jedną z najciekawszych propozycji turystycznych w mieście jest olbrzymi park dinozaurów, w którym znalazło się miejsce na mini zoo i wioskę Indian. Jednak to, co w Łebie najlepsze, powstało siłami natury – ruchome wydmy ze Słowińskiego Parku Narodowego powinien zobaczyć każdy turysta!

Trudno też pominąć wspaniałą plażę w Łebie, którą podzielono na trzy kąpieliska, z czego dwa strzeżone są przez ratowników. Znalazło się tam również miejsce na plażę dla psów. Wyznaczono ją w części zachodniej (tzw. plaża B), gdzie najłatwiej dotrzeć od ulicy Jachtowej albo Turystycznej. Strefa spacerów z czworonogami obejmuje odcinek trzystu metrów.

Międzyzdroje, perła nadmorskich kurortów


fot. TOMEK_KRAKOW / iStock

Międzyzdroje należą do najsłynniejszych miast nad polskim morzem i latem przyciągają tysiące turystów. Zasługa w tym nie tylko korzystnej lokalizacji, ale również Festiwalu Gwiazd, który organizowany jest w wakacje. To okazja do spotkania artystów, obejrzenia interesujących filmów i spektakli teatralnych – program wydarzeń jest szeroki i obejmuje wiele interesujących przedsięwzięć kulturalnych. Obowiązkowym punktem każdego pobytu w Międzyzdrojach jest spacer po molo oraz Promenadzie Gwiazd, gdzie swoje dłonie odcisnęli najbardziej znani przedstawiciele świata filmu.

Wśród walorów tego miasta trzeba wymienić również plażę. Najbardziej obleganym odcinkiem jest okolica mola i deptaka, ale wystarczy przejść kilkaset metrów, by znaleźć sporo wolnego miejsca i wygodnie plażować. Międzyzdroje to miasto przyjazne psom, wyznaczona dla nich strefa znajduje się na terenie sektorów L i M. To zachodnia część kurortu, wejście możliwe jest od ulicy Gryfa Pomorskiego.

Pogorzelica, spokojne miejsce nad morzem


fot. PAWEL KAZMIERCZAK / iStock

Jeżeli szukasz bardziej kameralnego letniska, pomyśl o Pogorzelicy. Miejscowość położona jest w zachodniej części wybrzeża w otoczeniu sosnowego lasu. W bardzo ciepłe dni poczujesz urzekający aromat igliwia i żywicy, pomieszany z zapachem morza. Największą atrakcję miejscowości stanowi plaża, którą od zabudowań oddzielają drzewa. Jest dosyć szeroka i pokrywa ją drobny, złocisty piasek – wymarzone miejsce do wypoczynku. Morskiego kąpieliska, które obejmuje odcinek stu metrów, w sezonie letnim strzegą ratownicy.

Plaża w Pogorzelicy należy również do miejsc, które udostępniono właścicielom psów. Można je wprowadzać zejściem numer 2, znajdującym się przy ulicy Morskiej, oraz zejściem technicznym numer 1.

Świnoujście, miasto z klimatem


fot. Dariusz Kieltyka / AdobeStock

Świnoujście może pochwalić się jedną z najszerszych i najczystszych plaż nad polskim morzem. Miasto zachwyca przybyszów także malowniczą lokalizacją, położone jest bowiem na kilkudziesięciu wyspach – największą jest Uznam. To właśnie tam skupia się najwięcej atrakcji turystycznych kurortu, takich jak malowniczy Park Zdrojowy, deptak czy latarnia morska. Trudno jednak zaprzeczyć, że turystów przyciąga głównie kąpielisko, które strzeżone jest przez ratowników.

W Świnoujściu znajdziesz również jedną z lepiej przygotowanych plaż dla psów. Zajmuje obszar ponad tysiąca metrów kwadratowych, a na jej wyposażeniu są pojemniki na nieczystości, więc nie musisz się martwić, jak posprzątać po pupilu. Strefa przyjazna zwierzętom znajduje się w okolicy świnoujskiego wiatraka.

Trójmiasto, dobre miejsce wypoczynek z psem


fot. Avalon Studio / iStock

Szukając miejsca, gdzie możesz wybrać się z psem, na pewno warto zastanowić się nad Trójmiastem. Tworzące go Gdańsk, Gdynia i Sopot są miastami, które nie pozwalają się nudzić – każdy znajdzie tam dla siebie coś ciekawego. Podczas urlopu na pewno warto zwiedzić przepiękne Stare Miasto w Gdańsku oraz wybrać się nad Motławę, z kolei Gdynia jest spokojnym kurortem z przestronnymi plażami, natomiast Sopot jest miastem, które nigdy nie zasypia. Jest to szczególne widoczne w jego centrum – okolice Monciaka i mola zawsze pełne są turystów, szukających atrakcji i rozrywek.

Na plaże Trójmiasta także wpuszczane są psy. W Gdańsku wyznaczono stumetrową „psią” strefę na wysokości parku w dzielnicy Brzeźno. W Gdyni działają za to dwie plaże dla psów – jedna znajduje się w Orłowie, natomiast druga pomiędzy Oksywiem a Babimi Dołami. Plaża dla psów w Sopocie rozpoczyna się od wejścia numer 43 przy ulicy Hestii i ciągnie się aż do granicy z Gdańskiem.

Trzęsacz, spokojny wypoczynek z pięknym widokiem


fot. PAWEL KAZMIERCZAK / iStock

Trzęsacz kojarzy się przede wszystkim z widokiem malowniczych ruin kościoła, stojących na skraju urwistego klifu. Niżej ciągnie się piaszczysta plaża, którą latem oblegają turyści. Obraz jest naprawdę sielankowy – możesz mu się dobrze przyjrzeć z platformy widokowej, której konstrukcja wznosi się dwadzieścia metrów nad poziomem morza. Mieszkańcy dumni są ze swojego miasteczka, o czym przekonasz się, odwiedzając Multimedialne Muzeum na Klifie, które przybliża dzieje Trzęsacza i związanej z nim ciekawostki geograficznej.

Plaża w Trzęsaczu od lat należy do najchętniej odwiedzanych. Kąpielisko znajduje się blisko centrum miasta, a w sezonie strzeżone jest przez ratowników. Gdzie więc znajduje się miejsce, w którym wyznaczono plażę dla psów. Jest ich dwa – przy zejściu nr 27 od ulicy Klifowej oraz przy zejściu nr 28 od ulicy Klifowej – i każde zajmuje stumetrowy odcinek wybrzeża.

Władysławowo, popularny wakacyjny kurort


fot. Nocowanie.pl

Jeśli szukasz miejsca, które latem tętni życiem, Władysławowo spełni twoje oczekiwania. Znajdziesz tam oczywiście szeroką plażę, a poza tym mnóstwo atrakcji na czele z popularnym parkiem rozrywki Ocean Park. Zgromadzono w nim makiety przedstawiają zwierzęta zamieszkującye morskie i oceaniczne głębiny. Oprócz tego warto odwiedzić Aleję Gwiazd Sportu oraz miejscowe muzea: Iluzji, Motyli i Hallerówkę. We Władysławowie możesz spróbować popularnych sportów wodnych, takich jak wind oraz kitesurfing.

Miasto szczyci się jedną z najlepiej utrzymanych plaż, która liczy aż dwadzieścia metrów szerokości, ma też kilkanaście kąpielisk strzeżonych przez ratowników, nie licząc dzikich zejść do morza. Na plażę we Władysławowie możesz wejść z psem – według dostępnych informacji dopuszcza się przebywanie zwierząt poza miejscami strzeżonymi.

Plaża dla psów. O tym trzeba pamiętać


Jeżeli do tej pory nie zabierałeś nad morze swojego psa, przypominamy o obowiązujących zasadach. Warto je poznać, ponieważ niewiedza nie uratuje cię przed mandatem, jeśli złamiesz przepisy, które obowiązują właścicieli czworonogów.

  • W sezonie turystycznym nie możesz wchodzić z psem na teren strzeżonego kąpieliska. Łatwo poznać takie miejsca, gdyż są dobrze oznakowane, a przed wejściem umieszczono regulamin – na tablicach znajduje się zarówno jego treść, jak też odpowiednie piktogramy.

  • Ograniczenia dotyczące wstępu psów na polskie plaże dotyczą miesięcy od września do kwietnia. W pozostałych porach musisz stosować się do przepisów.

  • Nie powinieneś też łamać zakazu wstępu psów gdy znajduje się on przy wejściu na plażę niestrzeżoną lub prywatną. Jeśli nic takiego nie zauważyłeś, możesz śmiało wchodzić, ale gdy napotkasz taką tablicę podczas spaceru, powinieneś niezwłocznie opuścić teren.

  • Czytaj regulaminy plaży dla psów, ponieważ niektóre miejsca mogą mieć indywidualne ustalenia dotyczące na przykład godzin, w jakich są dostępne, czy konieczności wprowadzania psiaka na smyczy lub w kagańcu.

Pamiętaj, że za złamanie przepisów możesz zostać ukarany mandatem w wysokości do 500 zł.

Na koniec przypominamy również o konieczności sprzątania po psie. Przy większości plaż dla psów znajdują się odpowiednie kosze, a nawet jeżeli ich nie ma, zabierz nieczystości pozostawione przez pupila i wyrzuć później.

Następny artykuł Gdzie na krótkie wakacje?...

Komentarze (4)

Polecam Domki w Rowach na Różanej 8 to wymarzone miejsce na urlop dla rodzin z psem. Domki o wysokim standardzie, właścicielka miła widać że kocha pieski. Plaża dedykowana dla psów, niedaleko spacerkiem przez lasek. Na ośrodku plac zabaw dla dzieci na pewno wrócimy. www.domki-rowy.pl

Marcinr

Tak doba Psa 150 zł , parking 500 zł , płatność za prąd, płatność 100 zł za końcowe sprzątanie i Bóg wie za co jeszcze sobie policzą. Ja podzięuję

Irek

Muszę zwrócić uwagę że artykuł do chwili opisu zasad i nakazów zakazów bardzo ciekawy.
Jednak biorąc pod uwagę wiedzę i prawo to porady na końcu pozbawione elementarnej wiedzy od strony prawnej. Stek powtarzanych bzdur. Regulaminy mogą sobie rózne instytucje pisac, zakazy wstepu na plaze z psem nalezy bardzoej traktowac jako gorące prośby, bo takiego zakazu prawnego poprostu nie ma i nie istnieje.
Owszem ograniczenia mają moc prawną ale jezeli dotyczą lokalizacji na terenie parku narodowego. Inne tak zwane zakazy prawnie nie mają mocy. Oczywiście psa musisz miec pod kontrolą i byc swiadomym czy jest on bezpieczny i nie przeszkadzający dla otoczenia . Niekoniecznie na smyczy (w ustawie tez nie ma o tym mowy, co ciekawe jedynie jest pojęcie „na luzie”. Jezeli masz psa wpisanego jako rasa agresywna to chyba nie trzeba nic pisac, bo powinno byc dla wszystkich to jasne

Sandra

Uwazam ze warto inwestowac w siebie i w pracownikow. Jesli ich macie nie tak duzo to warto im od czasu do czasu zaproponowac wspolny wypoczynek. Przykladowo moja firma organizuje coroczne wyjazdy do spa nad morze (w tym roku Grand Lubicz w Ustce byl [wymoderowano] warto przegladnac bo na pewno sa otwarci na grupy) i bylo naprawde cudownie

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!