Weekend we Wrocławiu. Gdzie wybrać się na jesienny spacer?

Weekend we Wrocławiu. Gdzie wybrać się na jesienny spacer?

Nastała jesień. To pora roku lubiana przez wiele osób. Nie ma co się temu dziwić, bo zachwyca zarówno wspaniałą paletą kolorów i w wielu miejscach sprzyjającą aurą. Nie da się ukryć, że spora część osób o tej porze roku chętnie zwiedza popularne polskie miasta. Na tej liście znajduje się również Wrocław. Miasto magiczne i uważane za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Każdy, kto tu będzie, na pewno to potwierdzi. W tym artykule przygotowaliśmy kilka pomysłów na jesienny spacer we Wrocławiu. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Mało jest w Polsce miejsc tak wyjątkowych, jak Wrocław. O jego magii można się przekonać dosłownie na każdym kroku. Bogactwo kulturalne, pozytywnie nastawieni ludzie, wspaniałe zabytki. Sam klimat, co warte podkreślenia, jest niezwykły o każdej porze roku. Nie trzeba być zbytnio wybrednym, żeby stwierdzić, że jest to miejsce idealne do życia i podróżowania. Widać to dosłownie wszędzie, bo Wrocław jest popularnym miastem praktycznie przez cały kalendarzowy rok.


Wrocław jest miejscem popularnym nie tylko wśród polskich turystów. Przyjeżdżają tu również zagraniczni turyści, zafascynowani kulturą, historią i sztuką. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że Wrocław jako Europejska Stolica Kultury z 2016 roku, każdego roku organizuje liczne imprezy, festiwale, czy wydarzenia sportowe. Warto zwrócić również uwagę na to, że jest to miejsce ściśle związane z biznesem i rozwojem nowych firm z dosłownie każdej dziedziny.


Stolica Dolnego Śląska to również wyjątkowe miejsce spotkań i miasto otwarte na napływ gości z zagranicy. Widać to po młodzieży tu studiującej, jak i gościach, którzy odwiedzają to miasto. Każdy zachwala panujący tu klimat i samo podejście mieszkańców, którzy są zawsze mile nastawieni do turystów. Przechadzając się po rynku, można spotkać liczne wycieczki zagraniczne z przewodnikiem, głównie z Niemiec, które to chcą lepiej poznać wyjątkowość tego miejsca. Miejsc, w których można odpocząć, dobrze zjeść, zwiedzać i wybrać się na jesienny spacer, jest naprawdę sporo. W tym artykule przygotowaliśmy kilka wyjątkowych miejsc, w które każdy turysta przebywający we Wrocławiu powinien się wybrać na jesienny spacer.


Popularne jesienne trasy spacerowe we Wrocławiu


Jesień to dobry czas do tego, by spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie gdy za oknem mamy prawdziwą polską złotą jesień. Przechadzka po klimatycznych miejscach, czy parkach to prawdziwa radość dla par, jak i osób starszych. Ten sposób aktywności pozwala na chwilę relaksu, zapomnienia i wyciszenie po obowiązkach dnia codziennego. Oto popularne trasy spacerowe we Wrocławiu, idealne na jesienną porę.


Lubisz jesienne spacery? Poznaj: Najlepsze miejsca w Polsce na długi jesienny spacer


Park Szczytnicki


To idealne miejsce na jesienny spacer we Wrocławiu. Jest to jeden z największych parków we Wrocławiu, którego powierzchnia wynosi około 100 ha. Został założony w XVIII wieku. O jego wyjątkowości świadczy bez wątpienia fakt, że jest to park krajobrazowy, posiadający niezwykłe walory kompozycyjne i dendrologiczne. Jedną z atrakcji, którą warto odwiedzić jesienną porą jest bez wątpienia Ogród Japoński, w którym znajdziemy gatunki roślin, występujące wyłącznie w Japonii i Azji Wschodniej. Park ma wiele urokliwych zakątków, mostków i klimatycznych oraz romantycznych miejsc. To bez wątpienia ciekawe miejsce do wypoczynku dla wielu mieszkańców i turystów. 


Będąc w Parku Szczytnickim, warto jest się wybrać do kompleksu Hali Stulecia i Pergoli. To, co zachwyci w tym miejscu to na pewno roślinność, obrastająca XX-wieczne kolumny. Najlepiej jest się wybrać tu tuż po zmroku, kiedy lampy oświetlają cały kompleks, a pobliska fontanna multimedialna stwarza jedyny i niepowtarzalny klimat.


Planujesz wyjazd do Wrocławia z dzieckiem? Sprawdź: Wrocław - weekend z dzieckiem


Spacer po parku Stanisława Tołpy


Jesienna wędrówka w tym miejscu powinna być również wyjątkowa i bogata we wspaniałe przeżycia, związane z tą porą roku. Znajduje się tu staw, będący pozostałością dawnego starorzecza Odry na Ołbinie. To atrakcyjna spacerowa lokalizacja dla mieszkańców oraz turystów. W północno-zachodniej części parku znajduje się niewielkie wzniesienie. Wybudowano tu również place zabaw dla dzieci oraz wybieg dla psów. Przy parku tym znajduje się m.in. kościół św. Michała Archanioła i Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej. Klimatu temu miejscu dodają liście spadające z drzew jesienną porą.


Ostrów Tumski i Most Zakochanych


To bez wątpienia jedna z największych atrakcji Wrocławia i idealne miejsce na spacer o każdej porze roku. Mowa oczywiście o Ostrowie Tumskim i Moście Zakochanych. Najlepiej jest tu dotrzeć przez Wyspę Słodową, tuż nad brzegiem Odry. Wyspa ta stanowi miejsce wypoczynku mieszkańców i turystów, co z pewnością zauważymy. Sam Ostrów Tumski jest najstarszą, zabytkową częścią Wrocławia. Turystów bez wątpienia przyciąga urok i magia tego miejsca. Do zabytków Ostrowa należy zaliczyć przede wszystkim: katedrę św. Jana Chrzciciela i kościół św. Krzyża, jak i most, na którym zakochani wieszali do tej pory kłódki ze swoimi inicjałami. Ciekawostkę stanowi fakt, że o zmierzchu latarnie gazowe na Ostrowie Tumskim są zapalane przez latarnika w czarnej pelerynie. Poczujemy się tu prawie jak w baśni. Trudno jest sobie wyobrazić lepsze miejsce na jesienny spacer, szczególnie zakochanych.


Ostrów Tumski to jedna z wielu wspaniałych atrakcji Wrocławia. Sprawdź pozostałe atrakcje we Wrocławiu


Spacer wzdłuż Odry


We Wrocławiu nie tylko w parkach potrafi być wyjątkowo. Warto poznać również zabytki i wspaniałą architekturę tego miasta. W tym celu dobrym miejscem na jesienny spacer będzie bulwar Xawerego Dunikowskiego, znajdujący się nad Odrą. Można tu podziwiać miasto z nieco innej perspektywy i na każdym kroku natknąć się na coś wspaniałego i niezwykłego. Warto pójść kawałek dalej i przejechać się kolejką linową Polinką, która kursuje pomiędzy Politechniką Wrocławską na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego a Geocentrum przy ulicy Na Grobli.


Poznaj: Najlepsze bulwary miejskie na krótki spacer


Park Zachodni


To jeden z największych parków we Wrocławiu. Na pewno spędzimy tu miło czas, szczególnie że naprawdę jest gdzie spacerować. Oprócz wspaniałej przyrody, można tu podziwiać pozostałości po nagrobkach, elementy architektury cmentarnej, podniszczony schron piechoty oraz żydowski cmentarz. Miejsce to świetnie nadaje się do joggingu, czy trekkingu. Śmiało możemy się tu wybrać również z dziećmi, szczególnie że znajduje się tu boisko, plac zabaw, czy też stanowiska do gier w szachy. Miejsce warte odwiedzenia nie tylko jesienną porą.


Lubisz spacery po parku? Przeczytaj koniecznie: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


Spacer po Ogrodzie Botanicznym


Na sam koniec zostawiliśmy miejsce równie wspaniałe, które nie tylko na wiosnę wygląda imponująco. Mowa oczywiście o Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym, który znajduje się tuż obok Ostrowa Tumskiego. Uznawany jest za jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów w Polsce. Został założony w 1811 roku i od tego czasu stanowi jedną z wyjątkowych wizytówek Wrocławia. Początkowo zajmował on powierzchnię około 5 ha, a obecnie jest to 7,4 ha. Ogród funkcjonuje od 1 kwietnia do 30 listopada. Można tu podziwiać prawie 12 tysięcy roślin. Stanowi popularne miejsce odpoczynku i spacerów. W ciągu roku organizowane są tu również liczne wydarzenia i imprezy, a rajskie plenery ogrodu są bardzo często wybierane na miejsca ślubnych sesji zdjęciowych.

 

 

Moon Hostel

Moon Hostel

Wrocław, ul. Krupnicza

Hostele 9.2
Motel Magnolia

Motel Magnolia

Mirków, ul. Wrocławska

Kwatery i pokoje 9.4
Hotel DWOREK

Hotel DWOREK

Wrocław, ul. Obornicka

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Planujesz wyjazd do Wrocławia? Sprawdź koniecznie popularne oferty noclegowe w tym mieście


Mamy nadzieję, że jesień będzie tą właściwą porą, by wyruszyć na jesienny spacer i odkryć we Wrocławiu wszystko, co najpiękniejsze. Przekonajcie się, jak wyjątkowy potrafi być Wrocław właśnie jesienią.


Następny artykuł Gdzie na wakacje w ciąży w...

Komentarze

Zobacz również