Wiosna nad morzem? Gdzie warto pojechać na weekend?

Wiosna nad morzem? Gdzie warto pojechać na weekend?

Polskie wybrzeże jest oblegane w czasie sezonu letniego. Tłumy turystów pragną wypoczywać nad pięknym morzem, wylegiwać się na ciepłych piaszczystych plażach i korzystać z licznych atrakcji. Osoby chcące odpocząć od tłumów mogą ratować się wyjazdem do spokojnych miejscowości znajdujących się w cieniu popularnych kurortów. Nad polskie morze warto pojechać jednak także wiosną! Wtedy okolica jest niezwykle klimatyczna, a wypoczynek jeszcze ciekawszy! Oto kilka propozycji, gdzie warto pojechać wiosną nad morze!

Wiosną wybrzeże zmienia się nie do poznania. Panuje tu zupełnie innych klimat. Jest cicho i spokojnie, a my cały nasz wolny czas możemy poświęcić na odkrywanie uroków nadmorskich miast, miasteczek i wsi oraz spacerować po całkowicie pustych plażach! W tym czasie turystów w okolicy prawie nie ma, a rześkie powietrze pachnie wiosną. To świetne warunki, aby naładować się pozytywną energią, odetchnąć pełną piersią i wrzucić na luz. Z zapasem tak zdobytego pozytywnego nastawiania, będziemy gotowi na wszystkie wyzwania, które przyniesie nam lato! Pora rozbudzić się do życia i szeroko uśmiechnąć. Oto czas na wiosenny wypad nad morze!


Dlaczego warto pojechać wiosną na morze? 


Powodów, aby pojechać wiosną nad morze, jest kilka. Przede wszystkim warto udać się na polskie wybrzeże i odetchnąć pełną piersią. Wczesna wiosna jest jednym z okresów, w którym stężeniu jodu w powietrzu jest wyjątkowo duże. Długie spacery po spokojnych miastach i miasteczkach oraz po pustych plażach będą miały korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Kolejnym argumentem za wiosenną wycieczkę nad Bałtyk jest budząca się do życia nadmorska przyroda! Trawy zaczynają się zielenić, zakwitają kwiaty, natomiast z niemal z każdej strony dobiega do nas ptasi śpiew i klekot! Okolica zmienia się w zasadzie z dnia nadzień, nabierając coraz intensywniejszych kolorów oraz zapowiadając zbliżające się lato. Pięknie widoki zapewniają nam również promienie wiosennego słońca odbijające się od morskich fal oraz złocistego piasku. Rześkie powietrze pełne jodu, puste plaże, piękna przyroda oraz brak turystycznego zgiełku sprawiają, że wizyta nad morzem o tak wczesnej porze świetnie wpłynie na nasze samopoczucie, humor oraz pokłady energii! Nie ma więc sensu dłużej się wahać! Oto gdzie warto pojechać wiosną nad morze!


Wiosenny wypad do Pustkowo


Gdzie możemy pojechać wiosną nad morze? Warto zajrzeć między innymi do Pustkowa. Cicha, nieduża i urokliwa miejscowość położona na Wybrzeżu Rewalskim oferuje bardzo przyjemne warunki do wypoczynku w sezonie letnim. Turystyczny ruch jest tu niewielki, plaża piaszczysta i szeroka, a atrakcyjne położenie blisko ciekawych miejscowości sprawia, że nie będziemy się tu nudzili nawet przez chwilę. Wiosną miejsce to także stanowi świetny zakątek do wypoczynku. Okolica ukryta jest w bujnym lesie stanowiącym dom licznych gatunków ptactwa. Dlatego też podczas spacerów będziemy mogli cieszyć oczy pobliskimi drzewami nabierającym kolorów, natomiast niemal na każdym kroku będzie towarzyszył nam radosny śpiew ptaków! Do długich wędrówek i oddychania pełną piersią zachęca także szeroka i piaszczysta plaża, którą będziemy mogli dojść do okolicznych miejscowości: Trzęsacza, Niechorza, Pobierowa i Rewala, których warto zrobić kilka pamiątkowych zdjęć najważniejszym atrakcjom, które nie są otoczone rozentuzjazmowanym tłumem! Oprócz ruin kościoła w Trzęsaczu oraz Latarni morskiej w Niechorzu warto zobaczyć także malownicze wydmy w lesie prowadzącym do Łukęcina!


Atrakcyjne noclegi w Pustkowie: 


Pensjonat Pod Dębami

Pensjonat Pod Dębami

Pustkowo, ul. Słoneczna

Pensjonaty 8.3
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Dom gościnny Matex

Dom gościnny Matex

Pustkowo, ul. Nadmorska

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Pustkowie


Gdzie pojechać wiosną nad morze? Zajrzyjcie do Stegny! 


Stegna to ciekawa i atrakcyjny miejscowość położona na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską. Co ciekawe słynie ona nie tylko ze świetnych warunków do wypoczynku. Uważana jest także za jedną z najbardziej słonecznych miejscowości w Polsce! Dlatego też warto zajrzeć tu podczas naszego wakacyjnego urlopu oraz wiosennego wyjazdu nad morze! Okolica w sezonie letnim tętni życiem, a urokliwa miejscowość oferuje kilka atrakcji. Turyści cenią tutejszą piękną i piaszczystą plażę, przyjemną atmosferę, atrakcyjne położenie oraz liczne pobliskie atrakcje. W Stegnie warto spędzić czas wolny aktywnie: pieszo lub na rowerze! Dlaczego jednak warto wybrać się tu wiosną? W czasie pierwszych cieplejszych miesięcy możemy cieszyć się tu ciszą i spokojem. Pusta plaża zachęca do długich spacerów, a budząca się do życia przyroda oferuje ładne widoki i kojący klimat. Wiosną w Stegnie warto wybrać się przede wszystkim do Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Tam czekają na nas rezerwaty przyrody oraz liczne ścieżki przyrodnicze, które zabiorą nas do najciekawszych zakątków mierzei. Miejsce to jest ostoją wielu gatunków ptaków, dlatego też na spacer powinniśmy zabrać ze sobą lornetkę. Równie dobrze możemy się na chwile zatrzymać oraz nasłuchiwać odgłosów budzącej się do życia natury! 


Atrakcyjne noclegi w Stegnie: 


Gajówka

Gajówka

Stegna, ul. Morska

Pensjonaty 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Stegnie i okolicy


Zobacz także: Najlepsze miejsca na wiosenny urlop nad morzem – Wyspa Wolin!


Jedną z najciekawszych propozycji letniego i wiosennego wyjazdu nad morze będzie Wyspa Wolin. Klimatyczne miejsce położone w województwie zachodniopomorskim oferuje wiele różnorodnych atrakcji oraz sposobów na spędzenie wolnego czasu. Wiosną, gdy natura budzi się z zimowego snu, warto udać się na długi spacer do kilku wyjątkowych zakątków. Miłośnicy aktywnego wypoczynku blisko przyrody powinni wyruszyć na szlaki Wolińskiego Parku Narodowego. Miejsce to oferuje przyjemną atmosferę idealną do oddychania pełną piersią! Znajdziemy tu ciszę, spokój oraz naturalne piękno rozbudzającej się przyrody! Podczas planowania wędrówek po parku należy pamiętać o pięknym wybrzeżu klifowym (będącym jednym z najpiękniejszych fragmentów wybrzeża klifowego w całym kraju!), zachowanych lasach bukowych oraz unikalnej delcie Świny. Zaletą Wolińskiego Parku Narodowego jest nie tylko klimat, ale także różnorodny krajobraz.


Podczas wiosennego urlopu na Wyspie Wolin warto pamiętać o kilku innych pięknych miejscach! Wśród najciekawszych zakątków okolicy warto wymienić urokliwe Turkusowe Jeziorka z punktem widokowym na Piaskowej Górze, malownicze punkty widokowe na Wzgórzu Gosań oraz Lubinie. Czas wolny oraz nadmiar nagromadzonej energii możemy przeznaczyć na rowerową wycieczkę wokół Wyspy Wolin. Podczas takiej wyprawy będziemy mogli zobaczyć większość najważniejszych okolicznych atrakcji!


Atrakcyjne noclegi na Wyspie Wolin: 


Domki

Domki

Międzyzdroje, ul. Geodezyjna

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi na Wyspie Wolin


Zobacz także: Wyspa Wolin - 9 najciekawszych atrakcji

Następny artykuł Najciekawsze muzea w...

Komentarze

Zobacz również