Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Stegna

Stegna należy do najlepszych polskich letnisk – położona jest na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, określa się ją jako najbardziej słoneczną miejscowość w Polsce. Turyści chętnie sprawdzają, ile prawdy jest w tym powiedzeniu i każdego roku plaże w Stegnie pełne są wczasowiczów. Oczywiście nie tylko strzeżone kąpieliska stanowią miejscową atrakcję – na turystów czeka szereg rozrywek. Obszar Zalewu Wiślanego, z którym sąsiaduje Stegna, to idealne miejsce dla fanów turystyki żeglarskiej, stworzono tam również interesujące szlaki piesze i rowerowe oraz miejsca, gdzie można poznać tradycje regionu.

Co warto zobaczyć w Stegnie?

W Stegnie warto zobaczyć miejsca, które przybliżają nadmorski charakter tej miejscowości. Jakie dokładnie? Jednym z ciekawszych jest Bursztynowa Komnata, czyli prywatne muzeum i galeria bursztynu, gdzie prezentowana jest kolekcja unikatowych okazów bałtyckiego bursztynu – w niektórych bryłach uwięzione są prehistoryczne owady i rośliny. Poza tym ekspozycje prezentują zagadnienia związane z historią bursztynnictwa, dziejami zaginionej Bursztynowej Komnaty oraz uczą, jak odróżnić prawdziwy bursztyn od podróbek.


W Stegnie warto wybrać się też do przystani rybackiej – wyciągnięte na plażę kolorowe kutry tworzą niezwykłą scenerię. Poza tym u rybaków można kupić świeżo złowioną rybę, a jeśli ktoś ma ochotę na wędzony przysmak, może odwiedzić pobliską wędzarnię. Wszystko tam jest smaczne i przygotowywane tradycyjnymi metodami.


Aby lepiej poznać Stegnę, najlepiej wybrać się na zwiedzanie miejscowości. Można zacząć od spaceru Bulwarem Radiowej Jedynki, który ciągnie się wzdłuż plaży, niedaleko przystani rybackiej. Przy trakcie ustawiono ławeczki, dwie z nich noszą nazwy związane z popularnymi programami – „Lato z Radiem” i „Sygnały Dnia”. Warto na nich chwilę przysiąść, by nacieszyć oczy widokiem bałtyckich fal. Koniecznie trzeba odwiedzić również zabytkowy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjątkowym wnętrzem, gdzie uwagę zwraca podwieszony pod stropem model statku. Latem ściągają tam melomani, by posłuchać koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego organizowanego przez Filharmonię Bałtycką z Gdańska.

Co robić w Stegnie w wolnym czasie?

Jak spędzić wolny czas w Stegnie? Przede wszystkim na plaży! Na wczasowiczów czekają dwa strzeżone kąpieliska z jasnym, drobnym piaskiem. W sezonie dostępne są tam dmuchane place zabaw dla dzieci, a głód można zaspokoić w punktach gastronomicznych sąsiadujących z plażą. Ale plażowanie to nie jedyny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu podczas wypoczynku w Stegnie!


Warto znaleźć wolny dzień, by wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową! Podróż pięknym składem Żuławskiej Kolei Dojazdowej spodoba się nie tylko dzieciom – także dorośli będą mogli cieszyć się widokami krajobrazu Żuław i Bałtyku. Rozkłady jazdy przedstawiane są przed kolejnym letnim sezonem, a ze stacji w Stegnie można dojechać na przykład do Nowego Dworu Gdańskiego, Sztutowa i Jantaru.


Stegna to także idealne miejsce dla osób, które wypoczywają w ruchu – przez miejscowość biegnie bowiem pieszy szlak „jantarowy”, będący fragmentem Międzynarodowego Szlaku Dalekobieżnego Pieszego „E-9”. Można nim dotrzeć do Jantaru i Mikoszewa, a idąc w drugą stronę, do Sztutowa, Kątów Rybackich i Krynicy Morskiej. Warto także zaplanować rowerowe podróże, gdyż na terenie gminy Stegna wyznaczono kilkanaście regionalnych szlaków, biegną tamtędy też międzynarodowe R1 oraz R64.


Na pewno warto także zrobić przystanek w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”, by móc lepiej przyjrzeć się urozmaiconemu krajobrazowi – piaszczystym plażom, roślinności oraz zwierzętom. Na terenie parku gniazduje kormoran czarny, a w rejonie ujścia Wisły można spotkać fokę. W Stegnie ma swój początek jedna ze ścieżek edukacyjnych, przybliżająca specyfikę tamtejszego środowiska leśnego, a oprócz tego również wojenną historię okolicy.

Co zabrać na urlop w Stegnie?

Planując urlop w Stegnie warto wziąć pod uwagę porę roku – większość turystów przyjeżdża tam latem, dlatego koniecznie trzeba zabrać krem z filtrem. Odpowiednia ochrona przed działaniem promieni UV nie tylko zapobiega poparzeniom słonecznym, w szerszej perspektywie opóźnia procesy starzenia, a może także ustrzec przed rakiem skóry. Poza tym warto mieć także nakrycie głowy a także okulary, których szkła także wyposażone są w filtr.


Na urlopie w Stegnie przydadzą się także zabawki dla dzieci. Dobrze mieć ze sobą małe wiaderka i łopatki, które będzie można zabrać na plażę. Do tego można zaopatrzyć się w dmuchane zabawki do wody, takie jak koło, piłki czy rękawki. Oczywiście z kąpieli należy korzystać tylko w wyznaczonym, pilnowanym przez ratownika miejsca. Jeśli na plaży ma się pod opieką dzieci, pod żadnym pozorem nie wolno ich puszczać samopas – muszą być cały czas pilnowane. Dobrze jest nauczyć ich także numeru telefonu opiekuna lub wyposażyć w opaskę, na której ten numer będzie zapisany.

Co zjeść w Stegnie?

Podczas wakacji nad morzem koniecznie trzeba spróbować bałtyckiej ryby! Najlepiej kupić ją od rybaka lub skorzystać z oferty smażalni i wędzarni przy przystani. Takie miejsca korzystają z codziennych świeżych dostaw. Stegna, należąca do Żuław, to miejsce, w którym warto poszukać innych regionalnych smaków. Poza rybami są to na przykład sery oraz ciasteczka marcepanowe czy pierniki, region słynął również z warzenia piwa – popularnym gatunkiem był koźlak.


Obecnie w Stegnie można znaleźć wiele punktów gastronomicznych. Bardzo popularne są smażalnie a także miejsca, w których sprzedaje się kebab, zapiekanki i dania typu fast-food. Chcąc zjeść obiad, trzeba przygotować się na wydatek od 20 zł.

Noclegi w Stegnie

Turyści szukający noclegów w Stegnie mają do wyboru wiele ofert – najwięcej odpowiada kategorii kwatery i pokoje. Szczególnie chętnie korzystają z nich rodziny z małymi dziećmi oraz pary. Na miejscu do dyspozycji są wygodne pokoje – większość z własnymi łazienkami – oraz wspólne kuchnie i teren posesji. Właściciele urządzają tam place zabaw i wygospodarowują kącik na ognisko lub grilla, a często także na parking. Inną popularną kategorią wakacyjnych noclegów są domki, rozwiązanie idealne dla większych grup. Wczasowicze mają tam więcej miejsca i prywatności, a zazwyczaj ośrodki skupiające domki zlokalizowane są blisko plaży, co stanowi duży atut dla osób chcących spędzać czas nad morzem.


Wśród ofert noclegów w Stegnie można znaleźć także pensjonaty. To propozycja dla turystów, którzy życzą sobie bardziej rozbudowanych usług – sprzątania czy możliwości wykupienia posiłków. Oprócz tego baza noclegowa Stegny obejmuje obiekty z kategorii apartamenty, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe oraz agroturystyka.

Ceny noclegów w Stegnie

Najwięcej noclegów w Stegnie oferowanych jest w kategorii kwatery i pokoje. To również najbardziej ekonomiczna opcja, gdyż ceny zaczynają się od 50 zł. Warto jednak wiedzieć, że średni koszt noclegu w Stegnie wynosi 132 zł – kwota zależy przede wszystkim od kategorii wybranego obiektu, lokalizacji i oferowanych udogodnień. Na cenę wpływają także indywidualne ustalenia właściciela, który może wprowadzić cennik sezonowy oraz weekendowy. W tym przypadku ceny noclegów w Stegnie w weekend bywają o 42% wyższe od tych obowiązujących w dni powszednie.


Szukając noclegów w niższej cenie można stosować odpowiednie filtrowanie wyników wyszukiwania oraz sprawdzać oferty oznaczone rabatem. Także wcześniejsze rezerwowanie terminów pozwala korzystać z atrakcyjnych obniżek.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Stegnie

Turyści poszukujący noclegów w Stegnie mają konkretne oczekiwania – najważniejszym jest własna łazienka. Większość osób nie chce dzielić się tą przestrzenią z kimś obcym, dlatego brak takiego udogodnienia może skutkować rezygnacją z oferty. Drugie ważne kryterium to parking, gdyż w czasach, gdy większość Polaków na wakacje jedzie własnym autem brak miejsca, by bezpiecznie je zostawić staje się dużym problemem.


Poza tym najchętniej wybierane są te oferty, które umożliwiają korzystanie z telewizji, internetu, kuchni lub wyżywienia, nawet jeśli dodatkowo płatne. Niektórzy poszukują także miejsc noclegowych w dobrej lokalizacji – blisko centrum Stegny albo niedaleko plaży.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Stegnie

Ile kosztuje nocleg w Stegnie?
Cena za nocleg w Stegnie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Stegna, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Stegnie wynosi 211 zł.
Czy ceny noclegów w Stegnie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 46% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Stegnie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Stegna”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Stegnie zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Stegnie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Stegnie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Stegna opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Stegnie to: Dom Przy Górce, Nadmorskie Klimaty - Domki Całoroczne, U Reginy I Krzysztofa.
Które noclegi w Stegnie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Stegnie poleca Kurdybanek - Domki letniskowe, Dom Gościnny Stegna, Wynajem Pokoi Paprotka.
Które noclegi w Stegnie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Wynajem Pokoi, Wynajem Pokoi Paprotka, Busola House.
Co watro zobaczyć w Stegnie?
W Stegnie warto zobaczyć przede wszystkim pochodzący z XVI wieku kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Muzeum Bursztynu, w którym prezentowane są unikatowe okazy.
Jaka jest plaża w Stegnie?
Plaża w Stegnie jest duża i dość czysta, a do tego otoczona lasem sosnowym. W sezonie przy kąpielisku pojawia się cała infrastruktura wypoczynkowa, dlatego miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów.
Gdzie w Stegnie kupić świeżą rybę?
Po świeżą rybę warto wybrać się do przystani rybackiej. Natomiast wędzoną można dostać w przylegającej do przystani wędzarni ryb.
Jakie działa sanatorium w Stegnie?
W Stegnie działają dwa sanatoria, w których przyjmowani są kuracjusze wymagający rehabilitacji oraz osoby z gruźlicą, chorobami zwyrodnieniowymi kości i stawów, cukrzycą, alergią żywnościową i migrenami.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!