Województwo opolskie niedoceniane przez turystów

Województwo opolskie niedoceniane przez turystów

Opolszczyzna to region leżący pomiędzy Górnym a Dolnym Śląskiem, na południu Polski. Obszar ten jest dość mocno niedoceniony pod względem turystycznym, a szkoda, bo nie brakuje w nim ciekawych atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych podróżników.

Województwo opolskie, choć takie małe, skrywa skarby, które zachwycą niejednego turystę. Jest najmniejsze w skali kraju i najmniej zaludnione, jednak łączy w sobie niemal wszystkie możliwe walory przyrodnicze i turystyczne dostępne w Polsce. Znajdziemy tu góry, rzeki, jeziora, stare lasy i bory, czy miasta pełne zabytków i atrakcji, ale to także kraina zabytkowych zamków i pałaców, w tym regionie jest ich ponad 200, najwięcej w Polsce.

Co ciekawe ten niepowtarzalny region mieszanki wpływów nie tylko polskich, ale też czeskich i niemieckich, pomimo wszechobecnej globalizacji, wciąż zachował regionalny charakter, gwarę, obrzędy, tańce, pieśni i literaturę, ciesząc turystów barwnością i niezwykłością.

 

Top 10 miast w województwie opolskim


Liderem w tym zestawieniu jest stolica województwa Opole. To miasto, kojarzy się głównie Festiwalem Piosenki, ale może poszczycić się także piękną opolską starówką.


Zapytania turystów o nocleg w Opolu w 2018 roku  wyniosły blisko 45% spośród wszystkich zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazła się Turawa (16% zapytań), która kusi turystów powiewem natury i spokoju w szczególności nad Jeziorem Dużym. Na trzeciej pozycji uplasowała się Nysa (8%).


Turystów interesowały jeszcze takie miejscowości jak Jarnołtówek, Pokrzywna, Głuchołazy, Kluczbork, Otmuchów, Strzelce Opolskie, Kędzierzyn-Koźle.

 

Wabią nie tylko atrakcje, ale też i ceny


Statystyki mówią same za siebie. Średnia długość wypoczynku w województwie opolskim wynosi 4 noce. Co ciekawe znacznie dłuższe pobyty organizowane są jesienią i zimą (październik, listopad, grudzień i styczeń).

Średnia cena za nocleg w 2018 roku w województwie oscyluje poniżej 50 zł, w Opolu wyniosła 46 zł za nocleg, a w Turawie 48 zł.


Ceny za nocleg w tych miastach mogą się różnić od siebie. Wpływają na to m.in. kategoria obiektu, położenie, udogodnienia czy termin pobytu.


Dane pochodzą z portalu Nocowanie.pl

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również