Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Agroturystyka Skrzypczyk

Agroturystyka Skrzypczyk

9.3 Rewelacyjny!
od 35 zł
/usługę
Błękitna Róża

Błękitna Róża

7.2 Dobry!
od 90 zł
/usługę
Tanie Spanie

Tanie Spanie

8.5 Bardzo dobry!
od 90 zł
/usługę
Noclegi Opole pokoje u Piotra

Noclegi Opole pokoje u Piotra

10 Rewelacyjny!
od 60 zł
/usługę
Apartamenty Tabago Studio 2 Opole
od 280 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Pokoje Gościnne Sznycelek

Pokoje Gościnne Sznycelek

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 60 zł
/usługę
KWATERY NOCLEGI DLA FIRM

KWATERY NOCLEGI DLA FIRM

9.8 Rewelacyjny!
od 35 zł
/usługę
Usługi Noclegowe

Usługi Noclegowe

Tarnów Opolski
9.3 Rewelacyjny!
od 50 zł
/usługę
Pokoje Gościnne

Pokoje Gościnne

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 25 zł
/usługę
Event Hostel Opole

Event Hostel Opole

9.1 Rewelacyjny!
od 138 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Agroturystyka Sebastian Kiwus

Agroturystyka Sebastian Kiwus

9.8 Rewelacyjny!
od 100 zł
/usługę
Kwatery dla Firm Opole

Kwatery dla Firm Opole

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 140 zł
/usługę
Agroturystyka Sebastian Kiwus

Agroturystyka Sebastian Kiwus

9.8 Rewelacyjny!
od 100 zł
/usługę
Hostel Reymonta

Hostel Reymonta

8.4 Bardzo dobry!
od 30 zł
/usługę
Pokoje gościnne Lajkonik

Pokoje gościnne Lajkonik

Ten obiekt czeka na Twoją ocenę.
Byłeś tutaj?
od 50 zł
/usługę
Pod Wrzosem - Noclegi Pracownicze, Pokoje Gościnne
od 45 zł
/usługę
Agroturystyka Klisz

Agroturystyka Klisz

Dębska Kuźnia
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 30 zł
/usługę
Tanie Zakwaterowanie

Tanie Zakwaterowanie

10 Rewelacyjny!
od 50 zł
/usługę
Apartament Tabago Studio 3 Opole
od 1000 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Błękitna Róża

Błękitna Róża

7.2 Dobry!
od 90 zł
/usługę

Le Niwki

Pokoje

Apartament Tabago Studio Opole
od 300 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Oaza

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Opole

Opole leży w południowo-zachodniej Polsce, na Nizinie Śląskiej, w Pradolinie Wrocławskiej, nad rzeką Odrą. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. Przez Opole przepływa druga co do wielkości rzeka Polski - Odra.


W Opolu znajduje się wiele pomników przyrody oraz terenów objętych ochroną. Wśród nich m.in.: Obszar Chronionego Krajobrazu „Las Grudzicki”, użytki ekologiczne „Dolina Strugi Lutnia”, „Grudzicki Grąd” i „Łąki w Nowej Wsi Królewskiej”, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe „Kamionka w Groszowicach”, „Kamionka Piast”, „Kamionka Odra”, „Żwirownie w Malinie” oraz „Dolina Odry”, a także stanowiska dokumentacyjne „Groszowickie Skały” i „Skarpa w Malinie”.


Opole, jako jedno z najstarszych miast w Polsce posiada także wiele ciekawych zabytków. Warto obejrzenia jest gotycka świątynia - Bazylika katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego, Kościół Świętej Trójcy z barokowym wnętrzem czy Kościół Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha – najstarsza opolska świątynia. A oprócz tego Wieża Piastowska, Wieża Zamku Górnego, Ratusz – wybudowany na wzór florenckiego pałacu Vecchio oraz neogotycka wieża ciśnień.


Będąc w Opolu wstąpić należy również do ogrodu zoologicznego, gdzie zobaczymy m.in. uchatki kalifornijskie i goryle. Miejscem wartym odwiedzenia jest też Aleja Gwiazd Festiwalu Polskiej czy słynny amfiteatr oraz znajdujące się tam Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Do godnych uwagi miejsc należy także klimatyczny rynek. Turyści bardzo chętnie odwiedzają też Muzeum Śląska Opolskiego i Muzeum Wsi Opolskiej.


Miastu dodatkowej sławy przynosi coroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Głównymi organizatorami imprezy są Telewizja Polska i Polskie Radio.

Opole – co warto zobaczyć?

Jednym z najbardziej znanych i utożsamianych z Opolem miejsc jest amfiteatr. I choć koncerty odbywają się tam przez cały rok, w świadomości wszystkich Polaków funkcjonuje on jako miejsce, gdzie przez trzy dni czerwca odbywa się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Co ciekawe, w amfiteatrze działa Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Muzeum Polskiej Piosenki.


Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu to obiekt zlokalizowany pod widownią Amfiteatru Opolskiego, w pobliżu Wieży Piastowskiej. Muzeum od 2009 roku działa na rzecz popularyzacji polskiej piosenki. Znajdziemy tam halę ekspozycyjną, kabiny odsłuchowe, salę kinowo-widowiskową, czytelnie, salę zabaw dla dzieci oraz salę edukacyjną.


Natomiast Narodowe Centrum Polskiej Piosenki ma w swoich zbiorach fotografie dokumentujące życie festiwalowe i koncertowe kraju oraz prezentujące artystów w prywatnych chwilach a także instrumenty przekazane przez artystów, które były świadkami wielu koncertów i festiwali.


Innym miejscem, które warto odwiedzić w mieście jest Muzeum Śląska Opolskiego. Powstało ono w 1900 roku. Obecnie muzeum składa się z siedmiu działów tematycznych: Archeologiczny, Edukacji Muzealnej, Etnograficzny, Historyczny, Przyrody, Sztuki i Pracowni Konserwacji Zabytków.


Muzeum wystawia swoje eksponaty w kilku obiektach w Opolu, m.in. w barokowym gmachu pojezuickim oraz nowym pawilonie wystawowym które tworzą Gmach Główny przy Małym Rynku oraz w Kamienicy Czynszowej i budynku dziewiętnastowiecznej karczmy, gdzie mieści się Galeria Muzeum Śląska Opolskiego.


Ciekawą propozycją dla całej rodziny może okazać się wizyta w Muzeum Wsi Opolskiej, w którego skład wchodzi prawie 50 wiejskich zabytków architektury drewnianej. Obiekty są w pełni wyposażone w autentyczne sprzęty, meble i narzędzia, co sprawia, że możemy poczuć klimat tamtych czasów.


Na terenie muzeum zobaczymy także polskie łąki, wiejskie ogródki czy gospodarskie zagrody z regionu oleskiego i opolskiego. A to wszystko na powierzchni około 10 ha.


Wartym odwiedzenia jest także opolskie zoo zlokalizowane na Wyspie Bolko, w centralnej części miasta. Obecnie na obszarze około 20 ha znajduje się około 200 gatunków zwierząt żyjących w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dodatkowo na terenie zoo znajdują się place zabaw oraz Mini ZOO, gdzie można pod opieką pracowników ogrodu nakarmić zwierzęta.

Wypad do Opola to świetny pomysł o każdej porze roku

Do Opola warto pojechać o każdej porze roku. Najwięcej turystów odwiedza miasto w sezonie, gdy odbywają się różne imprezy kulturalne, a przede wszystkim Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Jeśli zdecydujemy się na wypoczynek w Opolu latem, musimy być przygotowani na to, że spotkamy tam tłumy turystów.


Wiosną i jesienią jest w Opolu nieco spokojniej. A równie pięknie. Może właśnie to jest idealny moment na urlop w tym mieście? Wszystko zależy od naszych upodobań i tego, jaki wypoczynek sobie wymarzyliśmy.

Lokalne smaki – co zjeść w Opolu?

Najbardziej rozpoznawalnym daniem regionu jest opolska rolada wołowa podawana jako danie odświętne i niedzielne. Ważną rolę odgrywają również zupy, np. germuszka zwana też warmuszką, przygotowywana na bazie chleba, kminku i jajka oraz rosół przygotowany na mięsie gołębim. Oprócz tego w menu lokalu, w którym postanowimy zjeść obiad zwróćmy uwagę na takie pozycje jak modziki – tuszki gołębie pieczone z młodą słoniną lub gotowane w wywarze i podsmażone na maśle, gołąbki z kaszy gryczanej i ziemniaków, pieróg postny czy śląskie niebo - złożone z czerwonego mięsa, sosu, bułek oraz gruszek.


Cena obiadu w Opolu dla jednej osoby to koszt średnio 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Opolu

Opole posiada dość rozbudowaną bazę noclegową. Przeważają obiekty z dwóch kategorii: kwatery i pokoje oraz hotele. W mieście działają także noclegi pracownicze, apartamenty, agroturystyki, gościńce, hostele, motele, internaty i schroniska, pensjonaty, wille, zajazdy i ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe.


Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, hotele. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.


Szukając noclegów w Opolu najlepiej skupić się na dzielnicy Stare Miasto, gdyż właśnie tam lub w pobliżu zlokalizowane są największe atrakcje miasta.

Ceny noclegów w Opolu

Cena za nocleg w Opolu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet 20 zł. Jednak średnia cena noclegu w Opolu wynosi 62 zł.


Warto pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe o 52% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Opolu

Turyści poszukujący noclegów w Opolu zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i możliwość korzystania z kuchni.


Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz o akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Opolu

Ile kosztuje nocleg w Opolu?
Cena za nocleg w Opolu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Opole, wtedy koszt noclegu może wynieść od 25 zł. Średnia cena noclegu w Opolu wynosi 63 zł.
Czy ceny noclegów w Opolu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 79% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Opolu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Opole”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Opolu zaczynają się od kwoty 25.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Opolu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Opolu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opole opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Opolu to: KWATERY NOCLEGI DLA FIRM, Tanie Spanie, Błękitna Róża.
Które noclegi w Opolu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Opolu poleca KWATERY NOCLEGI DLA FIRM, Tanie Spanie, Błękitna Róża.
Które noclegi w Opolu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: KWATERY NOCLEGI DLA FIRM, Tanie Spanie, Błękitna Róża.
Co warto zobaczyć w Opolu?
W Opolu warto zobaczyć przede wszystkim słynny amfiteatr oraz znajdujące się tam Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Do godnych uwagi miejsc należy także klimatyczny rynek.
Jakie są atrakcje w Opolu?
Wśród atrakcji Opola warto wyróżnić zoo, a także Muzeum Śląska Opolskiego i Muzeum Wsi Opolskiej.
Kiedy odbywa się festiwal w Opolu?
Festiwal w Opolu, a dokładnie Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, odbywa się od 1963 roku, zazwyczaj w czerwcu (choć zdarzały się wyjątki). Głównymi organizatorami imprezy są Telewizja Polska i Polskie Radio.
Jak znaleźć nocleg blisko amfiteatru w Opolu?
Aby znaleźć nocleg blisko amfiteatru można skorzystać z mapy miasta z zaznaczonymi lokalizacjami obiektów noclegowych. Wyświetli się po kliknięciu w ikonkę Na mapie, widoczną nad listą wyników wyszukiwania. Warto również otworzyć zakładkę Noclegi w pobliżu, która znajduje się przy opisie atrakcji w portalu.
Ile kosztuje bilet do zoo w Opolu?
Aby zwiedzać zoo w Opolu trzeba kupić bilet – do wyboru jest normalny za 22 zł oraz ulgowy za 15 zł. Można również skorzystać z biletu rodzinnego (2+3) w wysokości 60 zł, który dostępny jest tylko w kasach przy wejściu.
W jakiej dzielnicy Opola szukać noclegów?
Szukając noclegów w Opolu najlepiej skupić się na dzielnicy Stare Miasto, gdyż właśnie tam lub w pobliżu zlokalizowane są największe atrakcje miasta.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!