Wyjazd do Kazimierza Dolnego? Tylko do Spichlerza i Willi Murka!

Kazimierz Dolny to miasto, które przyciąga turystów z całego świata. Urokliwe zakątki, artystyczny klimat i kameralny charakter zachwycają przyjezdnych i sprawiają, że pobyt na długo zapada w ich pamięci. Wisienką na kazimierskim torcie jest nocleg w Spichlerzu i Willi Murka. Miejsca idealnie wpisują się w krajobraz miasteczka, gdzie komfortowe, nowoczesne pokoje harmonijnie współgrają z niezwykłą historią obu obiektów.

Spichlerz i Willa Murka – kawałek historii Kazimierza


Trudno nie zauważyć, że Kazimierz Dolny jest miastem niezwykle mocno zakorzenionym w przeszłości. Tutaj wszystko przypomina o jego znakomitych kupieckich tradycjach – przepiękne kamienice bogatych mieszczan, kościoły i spichlerze rozlokowane wzdłuż Wisły. Dawniej rzeką spławiano do Gdańska zboże i to na nim wyrosły kazimierskie fortuny.

Część miejskich spichlerzy nie istnieje, ale inne mają się dobrze i pełnią rozmaite role. Jeden z nich został przystosowany do funkcji obiektu hotelowego, dzięki czemu turyści odwiedzający Kazimierz Dolny mogą nocować w zabytkowych wnętrzach XVII-wiecznego budynku. Spichlerz Kobiałki znajduje się przy ulicy Krakowskiej – urokliwej, starej drodze, biegnącej tuż przy bulwarze wiślanym. Spichlerz to wyjątkowe miejsce, jeden z niewielu obiektów hotelowych, w którym zachował się stary, wyjątkowy, typowo kazimierski klimat. Tutejsze pokoje, przy zachowaniu historycznego ducha, oferują całkiem współczesny komfort!

Na tej samej posesji co Spichlerz Kobiałki, oddalona od niego o około dwieście metrów, znajduje się Willa Murka. Przed drugą wojną światową rezydencja należała do rodziny Konstantego Sopoćki, znanego grafika i plakacisty, ale swoje imię zawdzięcza bohaterce Marii „Murce” Kozickiej. Była żołnierzem AK, ale w mieście pamiętana jest jako altruistka, która poświęciła swoje życie niosąc pomoc innym. Co właściwie zrobiła? Można się tego dowiedzieć podczas pobytu w willi, która dzisiaj oferuje turystom kilkanaście wygodnych pokoi gościnnych.

 

Spichlerz i Willa Murka – na każdą okazję


Spichlerz oraz Willa Murka to nie tylko historyczne obiekty hotelowe, ale miejsca, w których można przede wszystkim wspaniale wypocząć. Stworzono tu także świetne warunki, by zorganizować wyjazd dla większej grupy, np. na konferencję. Na gości czekają łącznie czterdzieści dwa pokoje (dziewięćdziesiąt miejsc noclegowych) – wszystkie mają własne łazienki, są gustownie umeblowane i funkcjonalnie urządzone.

Dodatkowo w Spichlerzu znajduje się restauracja oraz sala konferencyjna na sto osób w systemie kinowym, wyposażona w mikrofon, rzutnik i flip-chart. Obiekty dają możliwość zorganizowania przyjęć i bankietów, a także wieczorów tematycznych. Oprawę dla nich stanowi muzyka DJ-a oraz znakomite potrawy przygotowywane przez zatrudnionych na miejscu kucharzy.

Dzięki temu, że Spichlerz i Willa Murka zlokalizowane są na dwuhektarowym, pełnym zieleni obszarze dobra zabawa może przenieść się na zewnątrz. Atrakcje parku linowego, animacje na świeżym powietrzu, grill oraz zimowe ognisko – to wszystko znajduje się w bogatej ofercie przygotowanej dla gości tego miejsca. Oczywiście jej ramy nie są sztywne, a właściciele i obsługa dokładają wszelki starań, by każde organizowane tu wydarzenie było wyjątkowe.

Goście Spichlerza i Willi Murka mogą liczyć także na pomoc w zaplanowaniu zwiedzania miasta. Na miejscu oferowana jest bowiem pomoc w wynajęciu przewodnika po Kazimierzu Dolnym, zorganizowaniu rejsu po Wiśle czy przejażdżki bryczką, melexem lub off-roadowej przygody na kazimierskich bezdrożach.

Szukając kompleksowej usługi, nie sposób nie zwrócić uwagi właśnie na Spichlerz i Willę Murka, które idealnie oddają klimat miasta!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również