4 spokojne miasta idealne na wakacyjny weekend

4 spokojne miasta idealne na wakacyjny weekend

Zastanawiacie się, gdzie możecie spędzić przyjemne i spokojne wakacje? Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście, jak dokładnie będzie wyglądał wasz letni urlop, sprawdźcie, co oferują spokojne i piękne polskie miasta idealne na wakacyjny weekend!

Podczas gdy wielu turystów zdecyduje się na wyjazd w góry, a plaże nad Bałtykiem będę oblegane przez tłumy, wy możecie wybrać się do malowniczego miasta i spędzić spokojne wakacje z dala od zgiełku! Gdzie się wybrać na relaksujące i ciekawe wczasy? Warto wziąć pod uwagę wypoczynek w klimatycznych i spokojnych miastach, które oferują nam świetne warunku do niezapomnianych wakacji! Oto kilka spokojnych miast w Polsce idealnych na urlop i weekend! 


Tuchola - idealne miejsca na spokojne wakacje na świeżym powietrzu


Jeżeli chcecie spędzić wakacje w cichym i spokojnym miejscu, a przy okazji na pierwszym miejscu stawiacie aktywny wypoczynek, powinniście wybrać się na urlop do Tucholi! Malownicze i urokliwe miasto oferuje nam wypoczynek w samym sercu Borów Tucholskich. Miejsce to jest idealnym zakątkiem dla osób, które pragną odpocząć z dala od turystycznego zgiełku oraz aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. W okolicy znajdziemy malownicze jeziora, szlaki kajakowe oraz atrakcyjne trasy piesze i rowerowe, które zabiorą nas w głąb zielonej i tętniącej życiem puszczy! Oczywiście w międzyczasie warto udać się na długie spacery po samej Tucholi. Możemy wybrać się na wycieczkę po dzielnicach starego miasta, przyjrzeć się z bliska fragmentom murów obronnych z XIV i XV wieku oraz zwiedzić zabytkowe cmentarze. Interesującym miejscem jest także kościół św. Jakuba Apostoła z 1838 roku.


Innymi ciekawymi miejscami na mapie Tucholi są dwa muzea. W Muzeum Borów Tucholskich czeka na nas wystawa etnograficzna przybliżająca życie codzienne dawnych mieszkańców regionu, wnętrza dawnych chat borowieckich oraz stroje ludowe. Drugą placówką jest niecodzienne Muzeum Sygnałów Myśliwskich dysponujące między innymi kolekcją zabytkowych rogów myśliwskich!


Atrakcyjne noclegi w Tucholi: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: Bory Tucholskie - 10 najważniejszych atrakcji


Sanok - spokojne miasto idealne na wakacje 


Kolejnym atrakcyjnym i spokojnym polskim miastem, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji, jest Sanok. Klimatyczne i piękne miasto kusi turystów przyjemnym klimatem, wyjątkowymi atrakcjami oraz Bieszczadami niemal na wyciągnięcie ręki. Decydując się na wakacje w Sanoku, powinniśmy przede wszystkim zajrzeć do Muzeum Budownictwa Ludowego będącej jednym z najpiękniejszych oraz największych skansenów w Polsce! Podczas spaceru po parku etnograficznym zobaczymy piękne drewniane obiekty, klimatyczny rynek Galicyjski oraz unikalny Sektor Naftowy. W planie zwiedzania powinniśmy uwzględnić także Zamek Królewski, będący najważniejszym zabytkiem w mieście oraz siedzibą Muzeum Historycznego. W jego wnętrzu znajdują się kolekcje sztuki cerkiewnej, sakralnej, malarstwa portretowego oraz liczne militaria. Najciekawszym elementem zbiorów jest jednak Galeria Zdzisława Beksińskiego prezentująca najważniejsze działa artysty.


Okolica miasta zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego też w wolnej chwili warto zorganizować rowerową wycieczkę. W pobliżu czekają między innymi malowniczo położone ruiny zamku Sobień, Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu oraz zabytki Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia.


Atrakcyjne noclegi w Sanoku: 


Villa Dom Julii

Villa Dom Julii

Sanok, ul. Słowackiego

Hotele 9.2
Bieszczadówka

Bieszczadówka

Sanok, ul. Jodłowa

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Noclegi Agnes

Noclegi Agnes

SANOK, ul. Załuż

Kwatery i pokoje 8.6


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Sanoku i okolicy


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce oraz Weekend w Sanoku - co warto zobaczyć?


Supraśl - spokojne wakacje na Podlasiu


Jeżeli podczas nadchodzących wakacji chcemy odkrywać tajemnice i uroki Podlasia możemy zatrzymać się w Supraślu! Malownicze i spokojne miasto położone 15 kilometrów od Białegostoku świetnie sprawdzi się na wakacje. Jak możemy spędzić tu nasz czas wolny? Przede wszystkim warto zwiedzić samo miasto. Wśród najciekawszych miejsc, jakie czekają na nas w Supraślu, można wymienić m.in.: XV-wieczny Monaster Prawosławny. Piękny klasztor jest najważniejszym zabytkiem miasta. W skład kompleksu wchodzi obronna cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, cerkiew Jana Teologa, Pałac Archimandrytów, dzwonnica, budynki klasztorne oraz jedna z najciekawszych atrakcji miasta - Interaktywne Muzeum Ikon! Podczas wędrówki ulicami miasta nie możemy przegapić także pięknego Pałacu Buchholtzów oraz urokliwego Domku Ogrodnika. Ciekawym zakątkiem jest także Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.


Resztę naszych spokojnych wakacji na Podlasiu możemy spędzić na wypadach za miasto! W okolicy czeka na nas wiele wyjątkowych i ciekawych atrakcji. Natomiast miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu mogą wskoczyć na rower lub udać się pieszo w głąb Puszczy Knyszyńskiej.


Atrakcyjne noclegi w Supraślu: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Supraślu i okolicy


Łowicz - ciche i spokojne miasto na wakacje


Jeżeli planujecie w tym roku spokojne wakacje w ustronnym i ciekawym miejscu, możecie zdecydować się na wyjazd do Łowicza. To ciche i spokojne miasto oferuje przyjezdnym atrakcyjny klimat oraz prawdziwe bogactwo wyjątkowych atrakcji. Lista miejsc, do których powinniśmy się udać podczas wakacji w Łowiczu, jest naprawdę długa. W pierwszej kolejności powinniśmy zwiedzić samo miasto. Możemy odwiedzić tu ciekawe Muzeum Miejskie, które przybliży nam historię regionu oraz przyjrzeć się kilku zabytkom: barokowo-renesansowej Bazylice Katedralnej, barokowemu kościołowi pijarów oraz klasycystycznemu Ratuszowi. Przyjemny klimat panujący w mieście sprawi, że spacery oraz wypoczynek będą wyjątkowo przyjemne. Prawdziwe atrakcje czekają na nas jednak za granicami miasta! Warto więc wskoczyć na rower i odkrywać skarby regiony! Całkiem niedaleko czeka na nas jeden z najpiękniejszych parków w kraju, czyli Park Romantyczny w Arkadii zachęcający do długich spacerów! Nieco dalej znajdziemy piękny Pałac w Nieborowie otoczony klimatycznym parkiem. Innym ciekawym miejscem w okolicy Łowicza jest malowniczy Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach oraz interesujące Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie


Atrakcyjne noclegi w okolicy: Zobacz także: Weekend w Łowiczu - co warto zobaczyć?
Następny artykuł Majówka dla aktywnych - 5...

Komentarze

Zobacz również