Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Tucholi:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Tuchola

Tuchola położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzekami: Brdą, Hozjanną i Kiczą oraz nad jeziorami: Głęboczek, Mielonek i Zamkowe, w południowej części Pomorza Gdańskiego, na skraju zachodniej części Borów Tucholskich i północno-wschodniej części Krajny, w pasie Pojezierza Południowopomorskiego (w tym Borów Tucholskich). Miasto jest „stolicą” Borów Tucholskich i siedzibą Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Od Bydgoszczy jest oddalone o nieco ponad 60 km, niecałe 100 od Torunia oraz 120 km o Gdańska.


W Tucholi znajdują się zabytki architektoniczne: dzielnica starego miasta, fragmenty murów miejskich z XIV i XV w., cmentarz parafialny i cmentarz jeńców wojennych oraz kościół poewangelicki pw. św. Jakuba Apostoła z lat 1837–1838. Swoją siedzibę mają tu także muzea: Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi oraz Muzeum Sygnałów Myśliwskich - kolekcja zabytkowych rogów myśliwskich, zapisy nutowe, odznaki i medale.


Przez Tucholę przebiegają też dwa szlaki rowerowe: niebieski - Ogólnopolski Turystyczny Szlak Rowerowy Bory Tucholskie BY1 6001n (Bydgoszcz - Koronowo - Świekatowo - Tuchola - Gołąbek - Wozidowa - Rytel - Klosnowo - Drzewicz - Swornegacie - Chocimski Młyn - Charzykowy – Chojnice) oraz czarny - Regionalny Turystyczny Szlak Rowerowy po Borach Tucholskich BY1 7001s (Tuchola - Stobno - Raciąż - Nadolna Karczma - Leśnictwo Lutom - Woziwoda - Legbąd - Akwedukt Fojutowo - Rezerwat „Cisy nad Czerską Strugą” - Czersk - Gotelp - Odry - Rezerwat Przyrody „Kręgi Kamienne” - Miedzno - Karsin - Wiele - Lubna - Leśno - Rezerwat Przyrodniczo-Archeologiczny „Leśno” - Brusy - Drzewicz i przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” do Bachorza na trasie: Swornegacie – Charzykowy).

Tuchola - co warto zobaczyć?

Tuchola to niewielka, piękna miejscowość. Jedną z licznych atrakcji miasta jest kąpielisko nad jeziorem Głęboczek. Każdego lata przyciąga ono do siebie liczne rzesze turystów i mieszkańców. Szczególnie cenione i polecane przez rodziny z dziećmi, czy też grupy znajomych. Nadzór nad bezpieczeństwem wypoczywających sprawują wykwalifikowani ratownicy WOPR.


Dla wypoczywających przygotowano między innymi piaszczystą plażę, wypożyczalnię sprzętu wodno-plażowego oraz różnorodne zaplecze gastronomiczne.


Tuchola słynie głównie z Borów Tucholskich, czyli jednego z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce. Zajmuje on ok. 3 tys. km² sandru w dorzeczu Brdy i Wdy oraz Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Znaczna część borów, jezior i mokradeł wchodzi w skład obszarów Natura 2000 Bory Tucholskie, Wielki Sandr Brdy i kilku mniejszych oraz rezerwatu biosfery Bory Tucholskie. Lasy Państwowe na części obszaru Borów powołały Leśny Kompleks Promocyjny Bory Tucholskie, zaś w północno-wschodniej części kompleksu został utworzony Park Narodowy Bory Tucholskie o powierzchni 4613,05 ha. Na jego terenie rośnie głównie sosna zwyczajna.


Tucholski Park Krajobrazowy to kolejny punkt na mapie, którego nie sposób pominąć, odwiedzając ten region Polski. Park zajmuje powierzchnię 36983 ha i jest położony jest między Tucholą a Czerskiem i stanowi teren prawie całkowicie zalesiony. Ponad 86% powierzchni Parku to lasy, w których gatunkiem panującym jest sosna. Przez park płynie rzeka Brda z licznymi dopływami: Bielską Strugą, Stążką, czy Rudą. Ciekawym elementem terenu są jeziora. Niektóre z nich mogą poszczycić się bardzo czystą wodą - tak jak jezioro Śpierewnik.


Tucholski Park Krajobrazowy podzielono na osiem prawnie uznanych rezerwatów przyrody. Są to: Ustronie, Bagno Grzybna, Jezioro Zdręczno, Cisy nad Czerską Strugą, Jeziorka Kozie, Żródła Rzeki Stążki, Dolina Rzeki Brdy i Bagna nad Stążką.


Kolejnym ciekawym i wartym odwiedzenia miejscem jest Rezerwat Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego. Jest to najstarszy rezerwat przyrody w Polsce i drugi pod tym względem w Europie. Znajduje się on w osadzie leśnej Wierzchlas w Borach Tucholskich. Rezerwat liczy sobie blisko 190 lat i stanowi jedną z atrakcji turystycznych regionu. Powierzchnia rezerwatu to 116,90 ha, natomiast nazwa pochodzi od najliczniejszego skupiska cisa na stanowisku naturalnym w Europie, które przetrwało do czasów współczesnych.


Atrakcją dla wszystkich miłośników spływów kajakowych jest także Rzeka Brda. Stanowi ona miejsce jednego z najciekawszych w Europie tras spływów kajakowych. Jej koryto ma niezmiernie ciekawy kształt, urozmaicony przez występujące gdzieniegdzie przełomy i meandry. Wokół brzegów Brdy mieści się dolina-sandra, nazwana Sandrą Brdy, której charakterystyczną cechą jest występująca w niej znaczna przewaga drzew sosnowych.

Wypad do Tucholi, to świetny pomysł o każdej porze roku

Turyści najchętniej odwiedzają Tucholę w sezonie letnim. Korzystają wtedy z okolicznych kąpielisk, tras spacerowych i turystycznych oraz ze spływów kajakowych. Latem wszechobecna przyroda wpływa kojąco na mieszkańców wielkich miast, którzy są spragnieni wypoczynku na łonie natury.


Poza sezonem letnim, Tuchola, podobnie jak inne miejscowości położone w tym regionie Polski, pustoszeje. Jednak to również ma swój urok. Każdy z nas chciałby spędzić urlop inaczej, dlatego też warto zastanowić się na początek jakie mamy plany na ten wolny czas, a potem podjąć decyzję. Biorąc oczywiście pod uwagę, że latem tętni tu życie, natomiast poza sezonem, gości tu jedynie cisza i spokój.

Lokalne smaki – co zjeść w Tucholi?

Tuchola leżąca w województwie kujawsko-pomorskim, to prawdziwe bogactwo smaków. Ten region Polski słynie z pierników, gęsiny i powideł śliwkowych. Jednak nie tylko. Wśród lokalnych potraw znajdują się m.in.: żury, gziki, ajntopy, śledzie z cebulą w śmietanie i z kartoflami w mundurkach oraz różnego rodzaju kluski, podpiwek czy chleby. I zdecydowanie warto tych właśnie dań spróbować.


Cena obiadu w Tucholi dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba zapłacić około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Tucholi

Tuchola posiada dość rozbudowaną bazę noclegową. Znajdziemy tam obiekty noclegowe z różnych kategorii, jednak przede wszystkim - agroturystykę oraz kwatery i pokoje. A oprócz tego – domki, pola namiotowe oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Każdy bez problemu znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Turyści szukający miejsc noclegowych w Tucholi, najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, domki. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Tucholi

Cena za nocleg w Tucholi zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 35 zł. Jednak średnia cena noclegu w Tucholi wynosi 130 zł. Warto pamiętać o tym,że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Tucholi

Turyści poszukujący miejsc noclegowych w Tucholi zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do kuchni. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptacji kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Tucholi

Ile kosztuje nocleg w Tucholi?
Cena za nocleg w Tucholi zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Tuchola, wtedy koszt noclegu może wynieść od 70 zł. Średnia cena noclegu w Tucholi wynosi 172 zł.
Czy ceny noclegów w Tucholi w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 39% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Tucholi?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Tuchola”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Tucholi zaczynają się od kwoty 70.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Tucholi?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, domki. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Tucholi mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Tuchola opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Tucholi to: Baśniowe Chaty Hobbitów w Ośrodku Jeździeckim Skręt, Agroturystyka Orzeszek.
Które noclegi w Tucholi są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Tucholi poleca Agroturystyka Orzeszek, Baśniowe Chaty Hobbitów w Ośrodku Jeździeckim Skręt.
Które noclegi w Tucholi są polecane dla par?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!