5 najlepszych kąpielisk w województwie podkarpackim

5 najlepszych kąpielisk w województwie podkarpackim

Każdego roku, gdy tylko aura sprzyja, nad okolicznymi zbiornikami wodnymi gromadzą się tłumy turystów. Niezależnie, czy jest to jezioro, zalew, czy basen miejski, to każde z tych miejsc cieszy się podobną popularnością. Relaks, odrobina ochłody oraz korzystanie z leżingu, plażingu oraz smażingu - z tego i nie tylko możemy korzystać podczas wizyty w wybranych przez nas miejscach nad wodą. W tym artykule przedstawimy Wam najlepsze kąpieliska w województwie podkarpackim. Gdzie się wybrać? Oto nasze propozycje.

Letni wypoczynek obfituje w różne formy aktywności. Jedni lubią wspinać się po górach, drudzy jeździć rowerem, a jeszcze inni uprawiać sporty wodne. Dla każdego, kto chce odpocząć dobrym rozwiązaniem będzie właśnie wypoczynek nad wodą. Warto podkreślić, że przebywając na Podkarpaciu, śmiało możemy połączyć góry z plażowaniem. Bieszczady, Solina i inne kąpieliska - tu naprawdę jest gdzie wypocząć. Do tego wszystkiego należy podkreślić, że znajdują się tu wspaniałe zabytki, które powinniśmy zwiedzić. Warto podkreślić, że wyjazd nad jezioro jest typowo spontanicznie zaplanowanym wyjazdem w przypadku wielu osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród mieszkańców regionu, jak i osób wypoczywających w Bieszczadach.


Przeglądając listę kąpielisk w województwie podkarpackim, śmiało możemy stwierdzić, że mamy tu do wyboru wiele wspaniałych miejsc. To nie tylko Jezioro Solińskie, ale również inne miejsca. Większość tutejszych zbiorników wodnych gwarantuje mile spędzony czas. Warto zaznaczyć, że większość z nich znajduje się w niewielkiej odległości od dużych miast, co jest chętnie wykorzystywane przez mieszkańców regionu. Tego typu wyjazdy cieszą się największym zainteresowaniem głównie wśród rodzin, par, czy grup znajomych. Wszystkie osoby, które tu wypoczywają, korzystają z uroków plażowania, uprawiają sporty wodne, czy spędzają czas aktywnie w zupełnie inny sposób.


Zastanawiasz się nad tym, co możesz robić nad jeziorem? Przeczytaj koniecznie: 7 pomysłów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem


Nie da się ukryć, że obok wędrówek górskich, wypoczynek nad wodą to druga popularna forma spędzania wolnego czasu. Na każdym ze znajdujących się tu kąpielisk, powinniśmy miło spędzić czas. Każdy, kto odwiedza Podkarpacie pragnie przede wszystkim wyruszyć w Bieszczady, pozwiedzać tutejsze zabytki, a wypoczynek nad wodą na pewno będzie swego rodzaju wisienką na torcie. Na popularnych kąpieliskach regionu każdy powinien znaleźć coś dla siebie - spędzając tu czas aktywnie, zwiedzając zabytki, wędrując po górach i wypoczywając nad wodą.


Podczas wyjazdów nad jezioro, mogą zdarzyć się korki. Jeśli chcesz ich uniknąć, przeczytaj koniecznie: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Główne atuty wypoczynku nad wodą w województwie podkarpackim to przede wszystkim:


  • bliskość gór

  • różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu

  • gwarancja mile spędzonego czasu

  • różnorodne możliwości wypoczynku

  • możliwość uprawiania sportów wodnych

  • sprzyjająca aura

  • możliwość zorganizowania pikniku

  • spacery i relaks na świeżym powietrzu

  • leżing, plażing, smażing


W województwie podkarpackim znajdziemy kilka wspaniałych jezior. Uzupełnij swoją wiedzę i przeczytaj informacje o najczystszych, najgłębszych i najdłuższych jeziorach w Polsce.


Które kąpieliska w województwie podkarpackim cieszą się największym zainteresowaniem turystów?


Województwo podkarpackie słynie z licznych atrakcji. Kąpieliska należy również do nich zaliczyć. Przygotowaliśmy 5, naszym zdaniem, najlepszych miejsc do wypoczynku nad wodą w tym regionie. Mamy nadzieję, że pozwolą one miło spędzić czas, może już podczas zbliżającego się weekendu. Gdzie się wybrać? Sprawdźmy!

 


Zalew Tuszymka w Kamionce


Nasz przegląd miejsc w regionie Podkarpacia, rozpoczynamy od miejsca, które będzie idealne dla każdej grupy wiekowej. Zalew Tuszymka w Kamionce, bo o nim mowa, to miejsce, w którym można miło spędzić wakacyjny czas. Lato zachęca do wypoczynku nad wodą, szczególnie w upalne dni. Przedstawione przez nas miejsce, każdego lata jest szczególnie oblegane przez rodziny z dziećmi, pary, czy grupy znajomych. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce pełne ciszy i spokoju - w sam raz do regeneracji po ciężkim tygodniu pracy.


Dobrą informacją jest również to, że wędkarze znajdą tu coś dla siebie. Akwen jest bogaty w różnorodne gatunki ryb. Niewątpliwie, do głównych atrakcji tego kąpieliska należy zaliczyć: piaszczysto-trawiastą plażę, parking, boiska do gier zespołowych, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, basen w pobliżu, strzeżone kąpielisko.


Już dziś zarezerwuj nocleg w Kamionce


Plaża i kąpielisko nad Jeziorem Tarnobrzeskim


W województwie podkarpackim możemy zwiedzać nie tylko Bieszczady i zabytki, ale również kąpieliska. Każdemu turyście na pewno powinno się spodobać kąpielisko nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To bez wątpienia jedno z najczystszych jezior w Polsce, które posiada dwie plaże i liczne udogodnienia dla wypoczywających tutaj osób. Warto zaznaczyć, że sam akwen powstał na skutek zalania wyrobiska górniczego kopalni siarki wodą z Wisły.

 

 


fot. leon777 / zdjecia.nocowanie.pl

 


Jezioro Tarnobrzeskie jest popularnym miejscem wypoczynku dla osób z całej Polski. To, co sprzyja, to na pewno wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych, bezpieczeństwo dla wypoczywających, liczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Dlaczego warto tu przyjechać? Niewątpliwe atuty to przede wszystkim: prawie 500 ha wody i jedno z najczystszych jezior w Polsce, dostęp do 2 bezpiecznych plaż, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, najdłuższa w Polsce tyrolka zjazdowa, doskonałe miejsce dla wędkarzy, żeglarzy i płetwonurków, bogate zaplecze gastronomiczne, raj dla amatorów leżingu, plażingu i smażingu, liczne imprezy i zawody na terenie kąpieliska, możliwość skorzystania z kompleksów wypoczynkowych nad jeziorem, plac zabaw dla dzieci, kąpielisko strzeżone przez ratowników. Warto tu być!

 

 

Sprawdź propozycje noclegów w Tarnobrzegu

 


Plaża nad Zalewem Żwirki w Borku Małym


Kolejna z propozycji to plaża nad Zalewem Żwirki. Jest to na pewno miejsce popularne, w którym każdy powinien spędzić miło swój czas. Warto również podkreślić, że jest to miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Dominuje tu wspaniały klimat, dostępne są liczne atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR.

 


Do atrakcji tego kąpieliska należy zaliczyć przede wszystkim: wyznaczone strefy do kąpieli, mini tyrolkę, zaplecze gastronomiczne, boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodno-plażowego, malownicze krajobrazy, piękna piaszczysta plaża, bezpłatny parking.


Oto oferty noclegów w Borku Małym


Kąpielisko letnie w Mielcu


W sezonie letnim dużą popularnością cieszą się nie tylko jeziora, ale również kąpieliska i baseny miejskie. Jednym z nich jest kąpielisko letnie w Mielcu. Jest ono co roku chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Panują tu wspaniałe warunki do wypoczynku, dlatego każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają ratownicy WOPR, a każdy z basenów spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa. W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny, basen “cichy”, basen główny o długości 50 metrów, basen średni o długości 20 metrów, brodzik dla dzieci. 

 

 

Warto zaznaczyć, że dla gości przygotowano również tereny zielone do plażowania, boiska do siatkówki plażowej, bezpłatny dostęp do Wi-Fi, wypożyczalnię sprzętu plażowego. Kąpielisko funkcjonuje w sezonie letnim w godzinach 10.00-19.00.Premium Hostel & Bistro

Premium Hostel & Bistro

Mielec, ul. Racławicka

Hostele Mielec 9.1
Paradise

Paradise

Mielec, ul. ul. Lelewela

Kwatery i pokoje Mielec 10.0
Agro-Dom

Agro-Dom

Mielec, ul. Zwycięstwa

Noclegi pracownicze Mielec 10.0
Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Mielcu


Plaża Ostrów-Żwirownia


Nasz przegląd kąpielisk w województwie podkarpackim, kończymy na plaży Ostrów-Żwirownia. To popularne miejsce, w którym znajdziemy wszelkie niezbędne atrakcje, związane z wypoczynkiem nad wodą. Mile spędzony czas w związku z tym - gwarantowany. Kąpielisko cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. 

 

 

Plaża znajduje się w powiecie przemyskim. Jest to doskonała opcja na weekendowy wypad, czy też na dłuższy wypoczynek. Panują tu wspaniałe warunki dla osób, które poszukują ciszy i spokoju. Wśród atrakcji tego kąpieliska, należy wymienić przede wszystkim: wypożyczalnię sprzętu wodnego, plac zabaw dla dzieci, strzeżone kąpielisko, zaplecze gastronomiczne, dużo pozytywnej energii.

 

 

 

 


Znajdź dla siebie nocleg w Przemyślu


Mamy nadzieję, że pobyt na kąpieliskach w województwie podkarpackim będzie urozmaicony i każdy znajdzie również chwilę czasu na wędrówkę po Bieszczadach. Wybierz to kąpielisko, które Twoim zdaniem będzie najlepsze i spędź czas tak, jak najbardziej lubisz.Następny artykuł 5 najlepszych kąpielisk w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej