7 pomysłów na urozmaicenie pobytu nad jeziorem

7 pomysłów na urozmaicenie pobytu nad jeziorem

Sezon letni to w bardzo dużej ilości przypadków wyjazd nad jezioro. Niezależnie, czy to Mazury, czy pojezierze w innych częściach kraju, to każdego lata cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Sam wypoczynek nie ogranicza się tylko i wyłącznie do plażowania. Istnieje kilka różnych sposobów, które w dużej mierze mogą urozmaicić nasz wypoczynek nad jeziorem. Co to takiego? Sprawdźmy!

Spora część turystów, która decyduje się na wypoczynek nad jeziorem, zazwyczaj planuje to dość spontanicznie. Sprzyjająca aura, brak innych planów, to wiadomo, że dobrze będzie wybrać się nad jezioro. W szczególności, gdy do najbliższego akwenu mamy około 50 km. Tego typu wypoczynek daje szerokie możliwości.


Dlaczego lubimy spędzać czas nad jeziorem?


Warto podkreślić, że wyjazd nad jezioro w wielu przypadkach sprzyja błogiemu wypoczynkowi. Niezależnie, czy wybierzemy bardziej popularne jezioro, czy takie, które znajduje się w ustronnym miejscu, to na nudę raczej nie powinniśmy narzekać.


Atuty wypoczynku nad jeziorem to przede wszystkim:


 • błogie lenistwo

 • możliwość aktywnego wypoczynku

 • możliwość uprawiania sportów wodnych

 • rekreacja na świeżym powietrzu

 • spacery nad brzegiem jeziora

 • tego, co można zrobić nad jeziorem, nie da się osiągnąć w żadnym innym miejscu


Jak można urozmaicić czas podczas wypoczynku nad jeziorem?


Jeśli już dotrzemy w wybrane przez siebie miejsce, to musimy zdać sobie sprawę z faktu, że wypoczynek nad jeziorem, nie musi wcale oznaczać leżenia plackiem i lenistwa. Warto podkreślić, że istnieje kilka fajnych sposobów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem. W tym artykule wybraliśmy 7, naszym zdaniem, najfajniejszych z nich.


Planujesz wyjazd nad jezioro? Poznaj: Najczystsze, najgłębsze i najdłuższe jeziora w Polsce


 • Rower wodny/kajaki


Zwiedzanie miejscowości z perspektywy jeziora jest możliwe, jeśli zdecydujemy się na wypożyczenie roweru wodnego lub kajaku. Warto jednak podkreślić, że z tych możliwości nie skorzystamy wszędzie, jednak są one coraz bardziej popularniejsze i możemy z nich korzystać na popularnych kąpieliskach, znajdujących się w danym regionie. Niezwykłym atutem rowerków wodnych jest fakt, że możemy z nich korzystać większą grupą osób, przez co jeśli przebywamy wspólnie ze znajomymi lub rodziną nad jeziorem, to wszyscy wspólnie możemy korzystać z tej atrakcji. Jest też oczywiście wersja 2-osobowa, podobnie jak to ma miejsce w przypadku kajaków. Co nam daje ta aktywność? Przede wszystkim niezwykły relaks i wyciszenie.


 • Siatkówka plażowa


Pozostajemy w tematyce sportowej. Z pewnością mało kto wyobraża sobie pobyt nad jeziorem bez uprawiania sportu, jakim jest siatkówka plażowa. By aktywnie spędzić czas w ten sposób, wcale nie potrzebujemy pełnowymiarowego boiska. Oczywiście w przypadku większości jezior takowe się znajduje, jednak niektórym wystarczy zwykłe odbijanie piłki w gronie osób, z którymi wypoczywamy.


 • Flyboard


W coraz większej części miejscowości, które znajdują się nad jeziorem, możemy korzystać z tej formy rozrywki, którą śmiało można podciągnąć pod sport ekstremalny. Flyboard to urządzenie, służące do wykonywania akrobacji w wodzie i powietrzu - pozwala się wznieść na wysokość nawet 18 metrów nad powierzchnią wody. Siłą napędową jest tu skuter o mocy przynajmniej 100-150 koni mechanicznych. Moc ta jest wykorzystywana do wytworzenia dwóch strumieni wody pod ciśnieniem, które unoszą urządzenie i nas samych nad powierzchnię wody. Warto skorzystać z tej formy rozrywki.


 • Spacer


Chyba nic nie jest w stanie zastąpić zwykłego spaceru brzegiem jeziora. Nad coraz większą ilością z nich, mamy specjalne alejki z ławkami, drogi rowerowe. To bez wątpienia najpopularniejsza aktywność, z której korzysta spora część turystów podczas wypoczynku nad jeziorem. Niektórzy decydują się nawet na spacer wokół jeziora - w zależności od powierzchni zbiornika, może nam to zająć całkiem sporo czasu.


 • Badminton


To kolejna z aktywności, pozwalająca urozmaicić czas podczas wypoczynku nad jeziorem. Wystarczą 2 osoby i możemy w pełni oddać się grze. Warto podkreślić, że coraz częściej można zauważyć przenośną, rozkładaną siatkę do badmintona, którą można zakupić w każdym sklepie sportowym.


 • Grill i piknik ze znajomymi


Wyjazd nad jezioro można śmiało połączyć w organizacją pikniku. Bezapelacyjnie największą popularnością cieszy się grill. Widać to podczas wypoczynku praktycznie nad każdym jeziorem. W ten właśnie sposób śmiało możemy miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych, korzystając z uroków jeziora, nad którym wypoczywamy.


Sprawdź: Miejsca w Polsce na udany rodzinny piknik


 • Jogging

Dobrym sposobem aktywnego spędzania czasu nad jeziorem jest bez wątpienia bieganie. A jeśli odbywa się ono po alejkach spacerowych, czy lasach, znajdujących się nad jeziorem, tym lepiej. Spora część osób korzysta z tej formy aktywności wcześnie rano lub przy zachodzie słońca. Nie da się ukryć, że wtedy jest najprzyjemniej, bo mamy gwarancję że ludzi będzie zdecydowanie mniej. Dla chcącego, nic trudnego - ten sposób aktywności  bez wątpienia pozwala aktywnie spędzić czas podczas wypoczynku nad jeziorem.


Poszukujesz noclegu nad jeziorem? Koniecznie sprawdź oferty noclegowe:


Noclegi na Mazurach

Noclegi na Suwalszczyźnie

Noclegi na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim

Noclegi na Pojezierzu Drawskim

Noclegi na Pojezierzu Brodnickim


Mamy nadzieję, że zaproponowane sposoby urozmaicenia wypoczynku nad jeziorem, pozwolą miło spędzić czas nad wodą. Korzystajmy, ile tylko możemy - niezależnie czy to weekendowy wypad ze znajomymi, czy też nasze wakacje nad jeziorem.


Następny artykuł Spływ Brdą - szlak kajakowy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej