Co zabrać ze sobą na jesienny wyjazd?

Co zabrać ze sobą na jesienny wyjazd?

Jesienny wyjazd to coraz popularniejsza forma spędzania czasu wśród dość sporej grupy turystów. W prawie każdym polskim regionie znajdziemy miejsca na udany wypoczynek. Większość z nich posiada wspaniałe atrakcje i zabytki i inne formy, uzupełniające nasz urlop. Niezależnie od długości jesiennego urlopu, odpowiednie przygotowanie się i spakowanie wszelkich, niezbędnych rzeczy na wyjazd to początek udanego wypoczynku. O czym pamiętać i co warto zabrać ze sobą na jesienny wyjazd? O tym poniższy artykuł.

Jesienny urlop to popularny sposób spędzania weekendów, głównie wśród mieszkańców większych miast. Podróżujemy przede wszystkim w góry, do popularnych polskich miast, ale również nad morze. Niezależnie, gdzie zdecydujemy się wyjechać, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o wszelkich najpotrzebniejszych rzeczach, które koniecznie powinniśmy ze sobą zabrać. W tym celu dobrze jest przygotować dokładną listę najpotrzebniejszych rzeczy.


Sprawdź: Jak dobrze zaplanować jesienny urlop?


Czego nie powinno zabraknąć podczas jesiennych wyjazdów?


Lista rzeczy może nie jest zbyt imponująca i długa, jednak na pewno znajdziemy na niej kilka istotnych elementów, które mogą okazać się niezwykle przydatne w każdym miejscu, w którym przebywamy. W tej sytuacji powinniśmy przede wszystkim pamiętać o niematerialnych rzeczach. Są to przede wszystkim:


 • Dobra organizacja - bez niej żaden jesienny wyjazd nie ma prawa się udać. Warto zaplanować, co dokładnie chcemy ze sobą zabrać. Pomocne w tym przypadku będzie na pewno stworzenie listy, dzięki czemu nie zapomnimy o najważniejszych rzeczach i unikniemy niepotrzebnych nerwów.

 • Cierpliwość i spokój - to kolejny ważny element, który jest niezwykle ważny podczas każdego wyjazdu. Chyba nie chcesz spędzać urlopu w nerwowej atmosferze. Jeśli czegoś zapomnisz, to nie ma powodów do paniki. Zdecydowaną większość tych rzeczy kupisz bez problemu w tutejszych sklepach lub zastąpisz je innymi. Warto robić zakupy poza ścisłą strefą turystyczną.

 • Dobry humor - na każdego rodzaju wyjazd, niezależnie czy jest on krótszy, czy dłuższy, trzeba mieć przygotowany dobry humor. Bez niego szanse, że nasz urlop będzie wymarzony, są zdecydowanie nikłe. Dobre nastawienie pozwoli nam zapomnieć o problemach i miło spędzać czas, korzystając z dostępnych tu atrakcji.


Co zabrać na jesienny wyjazd?


Planując jesienny urlop, niezależnie czy jest on krótszy, czy dłuższy, musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę region, w który zamierzamy wyjechać i kapryśność pogody, którą charakteryzuje się jesienna pora roku. Wiadomo, że na plaży, czy wysoko w górach będzie zdecydowanie chłodniej, niż ma to miejsce w sezonie letnim. W związku z czym w naszej walizce nie może zabraknąć cieplejszych ubrań, nawet gdy temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że poranki, jak i wieczory są obecnie chłodne - warto podkreślić, że wartości temperatur w wielu miejscach spadają poniżej 10 stopni Celsjusza, mogą pojawiać się również przymrozki. Cieplejsze ubrania to podstawa. O czym jeszcze należy pamiętać? Przygotowaliśmy listę rzeczy, które koniecznie należy ze sobą zabrać w zależności od regionu, który wybieramy na wyjazd.


 • Jesienny wyjazd nad morze


O rzeczach do opalania i kąpieli raczej możemy zapomnieć. Przydadzą się jednak okulary przeciwsłoneczne, gdyż we wrześniu i październiku słońce momentami jest naprawdę “ostre” dla naszego wzroku. Obowiązkowo, na pewno warto zabrać ze sobą cieplejsze kurtki, polary, płaszcze przeciwdeszczowe. Jeśli lubicie spacerować, to warto zabrać ze sobą kijki do nordic-walking i wygodne buty. Pamiętajcie, że pogoda nad morzem jesienią może okazać się nieco kapryśna i będziecie zmuszeni do spędzenia czasu w obiekcie noclegowym. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się tzw. “wypełniacze czasu”, czyli ulubione książki, gry, czasopisma, czy inne tego typu rzeczy.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg nad morzem


Sprawdź: Jesienny wyjazd nad morze. 5 pomysłów na urozmaicenie czasu


 • Jesienny wyjazd w góry


Tu lista rzeczy jest zdecydowanie większa, szczególnie jeśli zamierzamy wędrować po popularnych szlakach górskich. W górach, podobnie jak nad morzem, z pogodą bywa różnie, dlatego warto zabrać nieco większą ilość rzeczy, nawet gdy nie będą nam one potrzebne podczas urlopu. 


Na pewno niezwykle przydatne będą:


 • bielizna termoaktywna i legginsy, które pełnią rolę pierwszej warstwy odzieży

 • ciepły polar 

 • spodnie trekkingowe

 • kurtka przeciwdeszczowa

 • czapka, rękawiczki, szalik lub komin

 • buty trekkingowe za kostkę

 • termos / kubek termiczny z gorącą herbatą

 • źródło światła

 • kijki trekkingowe

 • power bank


Warto wybrać odpowiedni szlak i nie iść na żywioł - jesienią zmrok zapada wcześniej. Pamiętajmy o tym.


Poznaj oferty noclegowe w górach


W górach znajdziemy wiele wspaniałych tras do wędrówek trekkingowych. Poznaj: Najpiękniejsze jesienne trasy trekkingowe w Polsce


 • Jesienny wyjazd do znanego polskiego miasta


Tu sytuacja nie jest już tak bardzo skomplikowana. W każdym polskim mieście potrzebne jest nam przede wszystkim to, czym posługujemy się każdego dnia. Jeśli zwiedzamy i odkrywamy to na pewno obowiązkowy będzie aparat lub telefon z dobrym aparatem i kij do selfie, by móc uwiecznić wszelkie wspomnienia związane z wypoczynkiem. Pomocne mogą okazać się również mapy miasta - najlepiej korzystać tu z nawigacji w telefonie lub z tradycyjnych map papierowych, które możemy kupić w kioskach lub sklepach w danej miejscowości. W temacie odzieży, warto zabrać ze sobą coś cieplejszego, bo również i tu pogoda może okazać się nieprzewidywalna.


Planujesz wyjazd do znanego polskiego miasta? Przeczytaj koniecznie: Jesienna podróż po znanych polskich miastach. 5 pomysłów na urozmaicenie czasu


Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, w Waszej walizce nie zabraknie niczego, co najważniejsze i najpotrzebniejsze na jesienny urlop. Podróżujcie, zwiedzajcie i odkrywajcie Polskę jesienną porą - naprawdę warto!


Następny artykuł Świeradów-Zdrój na weekend...

Komentarze

Zobacz również