Długi weekend listopadowy 2021. Na topie nie tylko góry!

Długi weekend listopadowy 2021. Na topie nie tylko góry!

Przed nami ostatni w tym roku przedłużony weekend! Chociaż będzie to już połowa listopada, Polacy nie zamierzają rezygnować z wyjazdów. Na topie są przede wszystkim rejony górskie, ale nie tylko!

Długi weekend w listopadzie przypada z okazji Święta Niepodległości. W 2021 roku 11 listopada będzie w czwartek, dlatego wystarczy wziąć urlop na piątek, by cieszyć się czterema wolnymi dniami. W takim czasie można już planować wypoczynek, co turyści czynią z dużym entuzjazmem.

Wiemy już, że największym zainteresowaniem wczasowiczów cieszą się góry, ale na liście top kierunków są też lokalizacje znad morza. Rok temu dominowały kurorty położone na południowych krańcach kraju.

Weekend listopadowy 2021. Gdzie spędzą go Polacy?


W tej chwili większość Polaków stawia na wypoczynek w województwie dolnośląskim. O wolne noclegi w tej części kraju pyta 30% turystów szukających miejsc na długi weekend. Najpopularniejszym miastem jest Karpacz, trafiło tam 49% wszystkich zapytań o wolne noclegi w dolnośląskim.

Zobacz noclegi na Dolnym Śląsku:
White Holiday

White Holiday

Szklarska Poręba, ul. Żeromskiego

Apartamenty Szklarska Poręba 9.9
Górski Klimat

Górski Klimat

Szklarska Poręba, ul. Górna

Apartamenty Szklarska Poręba 9.5


Na drugim miejscu mamy województwo małopolskie, gdzie wysłano 29% wszystkich zapytań o wolne terminy na tegoroczny długi weekend listopadowy. Jak zwykle największym zainteresowaniem w województwie cieszy się Zakopane. Ponad połowa turystów (51%), szukających noclegów w małopolskim, wysłało zapytania do obiektów noclegowych w tym mieście!

Trudno się temu dziwić, ponieważ Zakopane może pochwalić się bogatą i różnorodną bazą noclegową oraz atrakcjami na każdą pogodę i porę roku.

Na podium znalazło się też województwo pomorskie. W tym roku przedłużony weekend chce tam spędzić 12% turystów, którzy planują wypoczynek na portalu Nocowanie.pl. Najchętniej wybieranym miastem jest tam oczywiście Gdańsk, ale kolejne lokaty zajmują Sopot oraz Gdynia. Trójmiasto to odpowiednia lokalizacja na jesienny długi weekend. Zapewnia bowiem różnorodne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Łatwo zaplanować tam czas z rodziną, drugą połówką, jak też samodzielnie.

TOP 10 kierunków na długi weekend w listopadzieW tej chwili wśród najpopularniejszych kierunków na długi weekend w listopadzie mamy niemalże remis. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się Karpacz oraz Zakopane, gdzie wysłano po 15% wszystkich zapytań o wolne miejsca noclegowe pomiędzy 11 a 14 listopada. O zwycięstwie tego pierwszego miasta zdecydowały setne procenta!

Karpacz to na pewno jedno z ciekawszych miejsc na jesienny wypoczynek. Gros turystów wybiera szlak na Śnieżkę, który można przejść nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie. W mieście czeka wiele malowniczych lokalizacji, jak na przykład Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Zabawek czy bajkowa Świątynia Vang. To wszystko obowiązkowe punkty na liście miejsc, które warto zobaczyć w Karpaczu.

Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnice

Karpacz, ul. Mickiewicza

Muzea Karpacz 9.0
Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek

KARPACZ, ul. Kolejowa

Muzea KARPACZ 9.2
Świątynia Wang

Świątynia Wang

Karpacz, ul. Na Śnieżkę

Kościoły Karpacz 9.2


Za Karpaczem i Zakopanem uplasowała się Szklarska Poręba, gdzie trafiło 5% zapytań o wolne noclegi na długi listopadowy weekend. To kolejny z malowniczych karkonoskich kurortów, który zachwyca bogactwem przyrody. Polodowcowe Śnieżne Kotły oraz piękne wodospady Szklarki i Kamieńczyka stanowią cel wędrówek turystów niezależnie od aktualnej pory roku.

Na czwartym miejscu mamy Gdańsk, później Szczyrk, Kołobrzeg, Białkę Tatrzańską oraz Kraków. Listę TOP 10 zamykają dolnośląskie uzdrowiska Kudowa i Świeradów-Zdrój.  

Jak widać turyści, którzy planują wypoczynek w listopadzie stawiają na miejsca oferujące różnorodne rozrywki. Wybierane przez nich miasta nadmorskie nie są cichymi letniskami, które zapewniają wyłącznie dostęp do plaży. Podobnie z górskimi lokalizacjami – baseny termalne czy uzdrowiskowa oferta Spa & Wellness stanowią dodatkowych atut i rozrywkę podczas weekendowego pobytu.

Gdzie i za ile będą wypoczywać Polacy?


Turyści szukający noclegów na długi weekend w listopadzie stawią na trzy typy obiektów noclegowych: domki, apartamenty oraz kwatery i pokoje.

Domki to świetna opcja dla większych grup, które planują wypoczynek w górach. Obecnie większość tego typu miejsc może przyjmować gości przez cały rok. Dzięki ogrzewaniu oraz kominkom panuje tam przytulna atmosfera i nie trzeba obawiać się nawet większych spadków temperatury. W dodatku nocleg w domku zapewnia wczasowiczom poczucie prywatności oraz wszelkie najważniejsze wygody.

Podobnie wygląda kwestia noclegów w apartamentach. To również znakomite rozwiązanie dla rodzin czy na wyjazd z niewielką grupą znajomych. Apartamenty cieszą się popularnością w większych miastach, takich jak Kraków oraz Gdańsk, a także w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Na kwatery i pokoje zwykle decydują się pary.

Jak wygląda kwestia cen noclegów? W Karpaczu i Zakopanem średnie koszty dla jednej osoby to około 61 zł za nocleg. O 2 zł drożej jest w Szklarskiej Porębie, gdzie cena noclegu to 63 zł za osobę. Średnio powyżej 60 zł zapłacimy też w pozostałych miejscowościach: Gdańsk (61 zł), Szczyrk (64 zł), Kołobrzeg (60 zł), Kraków (63 zł), Świeradów-Zdrój (60 zł). Wyjątek stanowią Białka Tatrzańska oraz Kudowa-Zdrój - w obu tych miejscowościach średni koszt noclegu dla jednej osoby wynosi około 59 zł.

Artykuł powstał na podstawie danych Nocowanie.pl za okres od stycznia do października 2021.

Następny artykuł Dlaczego warto pojechać nad...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej