Fałszywe sms-y z Sanepidu. Nie daj się nabrać!

Fałszywe sms-y z Sanepidu. Nie daj się nabrać!

W ostatnich dniach odnotowujemy coraz wyraźniejszy wzrost zachorowań na koronawirusa. Wraz z pojawieniem się kolejnych przypadków, pojawiają się również próby oszustwa, których ofiarą najczęściej padają niczego nieświadomi i spanikowani ludzie. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed próbami oszustw, które stają się coraz powszechniejsze.

Okres jesienno-zimowy spowodował pojawienie się drugiej fali zachorowań na COVID-19. Niestety nie ustają również próby oszustw, które coraz częściej pojawiają się ze wzrastającą liczbą przypadków.


Sprawdź również: Od soboty maseczki w całym kraju


Sytuacja wygląda następująco. Otrzymujemy sms-a o następującej treści:


“Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 571 513 950 w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE”.


Z informacji przekazanych przez Główny Inspektorat Sanitarny wynika, że nigdy nie były wysyłane i nie będą wysyłane wiadomości tego typu. Należy je traktować jako “spam i oszustwo”, a najlepiej jest je od razu usunąć i pod żadnym pozorem nie oddzwaniać. Próba połączenia się ze wskazanym numerem jest równoznaczna z kosztem 35 zł za minutę połączenia.


Główny Inspektorat Sanitarny zaleca zgłoszenie tego typu próby oszustw bezpośrednio na policję.


Komentarze

Zobacz również