Ferie zimowe 2019. Jak je spędzić w województwie dolnośląskim?

Szaleństwa na stoku, piękne okolice i wspaniałe miasta – to wszystko czeka na ciebie w województwie dolnośląskim. A ferie zimowe to świetny moment na to, by lepiej poznać tę część naszego kraju.

Dolny Śląsk jest regionem, w którym nie sposób się nudzić – czekają tu na ciebie naprawdę różnorodne rozrywki i ciekawe miejsca. Odnajdą się tu zarówno amatorzy czynnych form wypoczynku, jak też poszukiwacze tajemnic i odkrywcy zagadek. Podczas wolnych zimowych tygodni proponujemy wyprawę w głąb tego niezwykłego regionu.

 

Idealnie na narty

 

Wypoczynek na stoku

Tegoroczna zima jest naprawdę śnieżna, a w taką pogodę trudno nie myśleć o szaleństwach na stoku. Dużą popularnością cieszą się karkonoskie kurorty, czyli Karpacz i Szklarska Poręba, będące znanymi ośrodkami sportów zimowych. W Karpaczu warta uwagi jest między innymi Stacja Narciarska Winterpol, a w Szklarskiej Porębie – Ski Arena Szrenica. Ale to nie jedyne miejsca, które masz do wyboru.

Na nartach i snowboardzie pojeździsz na stokach, które są zlokalizowane w rejonie Masywu Śnieżnika – to Czarna Góra, z trasami liczącymi 10 kilometrów i kilkunastoma wyciągami, a poza tym także stacje narciarskie w Kamienicy i Lądku-Zdroju. Kolejnym godnym polecenia miejscem jest kompleks stoków Zieleniec w Dusznikach-Zdroju – znajdziesz tam 20 kilometrów tras i ponad 20 wyciągów!

 

Szukasz noclegów w okolicy stoków Zieleńca? Koniecznie zobacz ofertę pobytową w Dusznikach-Zdroju

 

A może biegówki?

W województwie dolnośląskim znajdziesz także gęstą sieć szlaków przystosowanych do uprawiania narciarstwa biegowego. Najwięcej osób korzysta z tras w obrębie Polany Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, ale poza tym sporo ciekawych miejsc jest w Kotlinie Kłodzkiej. Amatorów biegówek powinny zainteresować Zieleniec, Stacja Narciarstwa Biegowego Spalona oraz okolice Szczelińca czy nawet Wrocławia.

 

Poznaj dolnośląskie tajemnice


Dolny Śląsk jest miejscem, w którym atrakcje kryją się również pod ziemią. Zamkowe korytarze, a nawet całe podziemne miasta, już od lat przyciągają eksploratorów i turystów chcących poczuć dreszczyk emocji. Takie przeżycia oferuje zwiedzanie jednej z najpiękniejszych rezydencji w naszym kraju, czyli Zamku Książ w Wałbrzychu. Wznosi się nad stromym urwiskiem, otoczony jest lasem, a w jego podziemiach znajduje się system wydrążonych przez nazistów korytarzy. Do czego służyły? Tego już możemy się nie dowiedzieć… Zimą zamek można zwiedzać we wszystkie dni - oprócz poniedziałków - warto też zdecydować się na nocną wyprawę niedostępnymi na co dzień trasami.

Kolejnym tajemniczym miejscem są Sztolnie Walimskie w Górach Sowich. Turyści mogą zwiedzać tu system podziemnych, wydrążonych w litej skale korytarzy, ogromne hale, których przeznaczenie nie zostało do tej pory wyjaśnione! Do tego dochodzą jeszcze podziemne korytarze pod Kłodzkiem, które są ciekawie zaadaptowane na potrzeby zwiedzających, czy Kopalnia Złota w Złotym Stoku – kraina zamieszkiwana przez gnomy i alchemików, z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem.

 

Odwiedź Wrocław


Wrocław jest takim miejscem, do którego chętnie się wraca, a jego wyjątkowy urok doceniamy niezależnie od pory roku. Bo czy może być coś piękniejszego niż zimowy spacer po Starym Mieście, po którym rozgrzejesz się w jednej z tamtejszych restauracji? Koniecznie zajrzyj też na Ostrów Tumski i obejrzyj słynną Panoramę Racławicką. W dotarciu do wszystkich ciekawych miejsc Wrocławia pomogą ci krasnale, które są bardzo chętnie tropione przez turystów.

Koniecznie odwiedź wrocławskie zoo – ono nie zapada w zimowy sen. Obserwowanie egzotycznych zwierząt, które bawią się na śniegu jest świetną rozrywką. Poza tym tylko we Wrocławiu masz szansę poczuć się jak w Afryce, a to za sprawą Afrykarium. Zobaczysz tam różne ekosystemy związane z wodnym środowiskiem tego kontynentu – zobaczysz, z jaką gracją pływają hipopotamy, a dzięki specjalnemu tunelowi, poczujesz się, jakbyś znalazł się pod wodą wśród rekinów, żółwi, płaszczek i wielu egzotycznych dla nas gatunków ryb. A to tylko część z oferowanych tam atrakcji.

Nie zapominaj o typowo zimowych atrakcjach Wrocławia, wśród których znalazły się lodowiska – w tym bezpłatne lodowisko w Sky Tower, lodowisko Brücknera, Spiska oraz Orbita. W ferie zimowe Muzeum Gier przygotuje kilkadziesiąt stanowisk z grami retro – to dobra okazja, by powrócić do czasów dzieciństwa z komputerami Atari i Pegasusem.

 

fot. skeeze / Pixabay.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również