Jak skutecznie promować ofertę domków w górach?

Jak skutecznie promować ofertę domków w górach?

Nie da się ukryć, że góry, obok morza i jezior, są najchętniej wybieranym kierunkiem na wypoczynek sporej grupy turystów. Ma to miejsce nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok. Każda miejscowość górska, ta bardziej, jak i mniej popularna, obfituje w różnorodne kategorie noclegów. Jeśli jesteś właścicielem domków w górach, to w tym artykule podpowiemy Ci, jak skutecznie je promować.

Góry, niezależnie od pory roku, cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem turystów. Dzieje się tak w każdym regionie górskim. O popularności wypoczynku w górach mogliśmy przekonać się podczas ubiegłorocznych wakacji, kiedy to popularne szlaki górskie były wręcz oblegane przez miłośników wędrówek górskich. Zainteresowanie tym kierunkiem urlopu jest widoczne przez cały rok, jednak z największą ilością rezerwacji mamy do czynienia przede wszystkim w sezonie letnim i zimowym. Wszystko wskazuje również na to, że nadchodzące wakacje mogą okazać się rekordowe pod względem rezerwacji noclegów, a poluzowanie obostrzeń od 12 lutego 2021 roku sprawiło, że niezwykle trudno jest znaleźć wolne miejsce na najbliższe dni. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak możesz skutecznie promować ofertę domków w górach, to służymy podpowiedzią i pomocą.


Dlaczego warto promować ofertę domków w górach?


Z pewnością Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, bardzo często starasz się sprostać wszelkim wymaganiom i oczekiwaniom swoich gości. Warto pamiętać o tym, że domki są drugą najpopularniejszą kategorią noclegów, obok kwater i pokoi w miejscowościach górskich. Im więcej turystów dowie się o Twojej ofercie, tym lepiej dla Ciebie.


Pamiętaj, że w przypadku większości osób, pierwsze wyobrażenie związane z wypoczynkiem w górach to możliwość noclegu w klimatycznym domku z kominkiem, znajdującym się w malowniczej okolicy. Dzieje się tak nie tylko zimą. Pandemia koronawirusa niejako zmieniła sposób podróżowania i wyboru miejsc, w których spędzamy swój urlop. Dużym zainteresowaniem cieszą się noclegi w ustronnym miejscu. Do tego typu obiektów można zaliczyć również domki, gdzie kontakt międzyludzki jest zdecydowanie ograniczony. 


Jeśli Twój domek w górach znajduje się w popularnej miejscowości, to na pewno zauważasz, że konkurencja jest dość spora. Jedna grupa turystów chce mieszkać jak najbliżej szlaków górskich, czy też Krupówek w przypadku Zakopanego, inni z kolei poszukują ciszy i spokoju i możliwości wypoczynku w ustronnym miejscu, tak bardzo obecnie pożądanego.


Każdy domek i każda oferta noclegu w górach ma w sobie coś wyjątkowego, co może zainteresować daną grupę turystów. Czasami może to być naprawdę drobny szczegół. Ważne jest to, by Twoja oferta była przede wszystkim całoroczna, gdyż turyści wybierają się chętnie w góry o każdej porze roku. Zwróć w związku z tym dużą uwagę na udogodnienia i standard, który mogą znaleźć Twoim goście w oferowanych przez Ciebie domkach. Dla jednych mogą to być dostępne udogodnienia, dla innych wyposażenie, czy lokalizacja, a dla dużej części osób cena. W przypadku sezonu wysokiego każdy z tych czynników może okazać się decydujący. Warto w związku z tym pomyśleć o odpowiednim wypromowaniu ofert domków w górach, jeśli tylko takie posiadasz.


Sprawdź również:


Porady dla właścicieli domków cz. 1

Porady dla właścicieli domków cz. 2


Jak skutecznie promować domki w górach?


Odmrożenie sektora turystycznego spowodowało, że spora część osób rozpoczęła poszukiwanie noclegów na najbliższy okres, a również na wakacje. Każdy tęskni za wyjazdami i możliwością podróżowania, które każdy dobrze zna sprzed czasu pandemii. Jeśli chcesz odpowiednio wypromować swoją ofertę domków w górach, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Odpowiednie zaprezentowanie oferty pozwoli Ci pozyskać sporą część osób, zainteresowanych noclegiem w popularnej miejscowości górskiej.


 • Odpowiednio zaprezentuj ofertę domków w Internecie


Od tego warto rozpocząć każdą promocję obiektu noclegowe, niezależnie czy są to domki, czy pensjonaty lub kwatery i pokoje. Każdy turysta poszukuje odpowiednich standardów za rozsądną cenę. Coraz częściej w podróż wyrusza cała rodzina lub grupa znajomych. Nocleg w domku będzie w związku z tym dla nich najkorzystniejszym rozwiązaniem. Widoczność w portalu Nocowanie.pl umożliwi Ci dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Jesteśmy liderem wśród polskich portali turystycznych, a w sezonie wakacyjnym nasz portal odwiedza nawet 2,5 mln turystów miesięcznie. By Twoja oferta była jak najlepiej widoczna, do Twojej dyspozycji oddajemy wiele funkcjonalnych narzędzi, które pomogą Ci odpowiednio wypromować ofertę Twoich domków. To nie tylko widoczność w portalu w poszczególnej miejscowości i regionie, ale również możliwość skorzystania z usług dodatkowych w postaci bannerów, wizytówek, czy tabliczek. Pamiętaj również o tym, że w każdej chwili możesz również założyć stronę www na subdomenie Nocowanie.pl.


Warto pamiętać również o innych skutecznych narzędziach dostępnych w naszym portalu:


 • oferty specjalne - dostosowane do określonej grupy osób lub dedykowane pod konkretny termin, na który poszukujesz chętnych do skorzystania z noclegu;

 • możliwość odpowiadania na zapytania “Szukam noclegu” - jeśli jakiś turysta poszukuje noclegu w danym regionie lub miejscowości, z powodzeniem możesz przedstawić mu ofertę swoich domków;

 • odpowiadanie na zapytania turystów - pamiętaj o tym, by być w ciągłym kontakcie z turystami - warto w związku z tym odpowiadać na ich zapytania kierowane bezpośrednio do Ciebie


Skuteczne promowanie oferty domków w internecie można skutecznie uzupełnić swoją prywatną stroną www i mediami społecznościowymi. Im jesteś bardziej widoczny w sieci, tym lepiej dla Ciebie - pozwoli Ci to dotrzeć do sporej grupy turystów i to z różnych kategorii wiekowych. To właśnie ze stron internetowych i mediów społecznościowych korzysta coraz większa liczba internautów. W przypadku mediów społecznościowych, warto jest być zorientowanym na zmiany, które ciągle pojawiają się w social mediach.


Warto jest również wziąć pod uwagę kampanie Google Ads. Pozwoli Ci to dotrzeć do turystów wtedy, kiedy poszukują oni konkretnej usługi. Warto jest się promować na następujące hasła: noclegi w górach, domki w górach, wakacje w górach, urlop góry, czy wypoczynek w górach. Jeśli uważasz, że ich prowadzenie zbyt trudne, skorzystaj z pomocy specjalisty – tę formę promocji oferuje swoim klientom również portal Nocowanie.pl. W naszym przypadku każde wpisanie tych haseł w wyszukiwarkę gwarantuje wysoką pozycją wyszukiwania wśród turystów.


 • Odpowiednie przygotowanie i zaprezentowanie oferty


Nie da się ukryć, że spora część turystów, planując rezerwację domków w górach, kieruje się naprawdę różnorodnymi kryteriami. Niezwykle istotne w związku z tym jest odpowiednie przygotowanie oferty i zaprezentowanie jej atutów.


W szczególności musisz zawrzeć i podkreślić następujące informacje:


 • cena;

 • lokalizacja - odległość od popularnych miejsc, centrum i szlaków górskich;

 • udogodnienia oferowane w domku - każdy, kto poszukuje noclegu w domku w górach, liczy na to, że do dyspozycji będzie miał absolutnie wszystko;

 • możliwość skorzystania z usług dodatkowych;

 • w przypadku oferty domków całorocznych, szczególne znaczenie odgrywa ogrzewanie - dobrze, jeśli Twoje domki będą mieć kominek lub inne formy ogrzewania;

 • określ dokładnie do kogo kierujesz ofertę - jeśli Twoja oferta jest idealną opcją dla rodzin z dziećmi, grup znajomych, czy właścicieli zwierząt - to podkreśl to w treści swojej oferty; nie da się ukryć, że to właśnie te grupy turystów najczęściej poszukują  noclegów w górach;

 • poinformuj o udogodnieniach - takich jak np. miejsce do grillowania, plac zabaw, możliwości wypożyczenia rowerów, czy udostępnieniu Wi-Fi;

 • określ dla ilu osób przeznaczone są oferowane przez Ciebie domki;


Warto też zastanowić się, czego oczekują turyści, którzy wynajmują domki, by w miarę możliwości spełnić ich wymagania. Ważne jest też odpowiednie wyposażenie i komfort wypoczynku oraz aranżacja przestrzeni, która będzie udostępniona Twoim gościom.


Sprawdź: W co warto wyposażyć domki na wynajem?


Doskonałą formą promocji Twojej oferty będą również standardowe formy reklamy, takie jak chociażby bannery, billboardy, ulotki, czy reklama w lokalnej prasie, czy drogowskazy. Pozwoli Ci to dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Jest to szczególnie istotne z tego względu, że niektórzy decydują się na wyjazd “w ciemno”, bez wcześniejszej rezerwacji. Być może trafią właśnie do Ciebie.


Na koniec pamiętaj również o tym, by cena za nocleg była adekwatna do proponowanego standardu i konkurencyjna wobec pozostałych ofert domków w najbliższej okolicy, szczególnie, że w popularnych miejscowościach górskich, jest do wyboru naprawdę duża liczba obiektów noclegowych. Wszystko, co zostało wyżej wspomniane, na pewno pozwoli Ci odpowiednio wypromować ofertę noclegów w domku w górach.


Bądź w ciągłym kontakcie z turystami. Pamiętaj, że skuteczne promowanie oferty domków wiąże się z ciągłym działaniem, widocznością w internecie i ciągłym ulepszaniem swojej oferty. Zacznij działać już teraz!
Następny artykuł Ustronne miejsca na weekend...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej