Majówka dla aktywnych - 5 najlepszych pomysłów na weekend

Majówka dla aktywnych - 5 najlepszych pomysłów na weekend

Dużymi krokami zbliża się weekend majowy. To dobra okazja, aby zaplanować nieco dłuższy wyjazd w ciekawe miejsce. Świetnym pomysłem będzie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Gdzie warto się wybrać o tej porze? Jakie zakątki zobaczyć? Oto kilka pomysłów na udaną majówkę dla aktywnych!

Pierwszy majowy weekend można spędzić na kilka ciekawych sposobów. Wiele osób zapewne postawi na wypoczynek z rodziną i przyjaciółmi przy grillu. Inni zdecydują się na wypoczynek w najbliższej okolicy - świetnym pomysłem będą długie spacery po parku, wycieczka do lasu czy rowerowa eskapada! Majówka to także idealny moment, aby na chwilę wyskoczyć na dalszą wycieczkę. Oderwać się do swojej codzienności, miejsca pracy czy znanego na pamięć sąsiedztwa. Podczas pierwszego majowego weekendu warto wybrać się do pięknego miejsca i wypocząć aktywnie na świeżym powietrzu! Oto 5 pomysłów na majówkę dla aktywnych! 


Majówka na świeżym powietrzu - Zaplanuj spacery po Szlaku Orlich Gniazd! 


Jurajskie warownie otoczone rozsianymi po okolicy wapiennymi ostańcami tworzą naprawdę magiczny widok. Zielone przestrzenie, przyjemny klimat oraz malowniczo położone zamki tworzą świetne warunki do wypoczynku. Także tego aktywnego. Piękna Jura Krakowsko-Częstochowska oferuje nam wiele świetnych zakątków, które idealnie nadadzą się do długich spacerów, rowerowych wypraw oraz konnych wycieczek. Podczas majówkowego wypadu będziemy mogli zobaczyć przede wszystkim słynne jurajskie warownie wznoszące się na wapiennych skałach. Wśród najpiękniejszych i najciekawszych warto wymienić m.in.: Zamek w Olsztynie k. Częstochowy, Zamek w Boblicach, Zamek w Mirowie, Zamek Pilcza w Smoleniu, Zamek w Ojcowie czy chyba najbardziej rozpoznawalny Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Oczywiście charakterystyczne warownie to nie jedyne zalety tej pięknej krainy! Okolica pełna jest przyrodniczych atrakcji! Znajdziemy tu słynną Pustynię Błędowską, Maczugę Herkulesa oraz Skalne Miasto w pobliżu Ogrodzieńca. 


Decydując się na weekendowy wypad do Jury Krakowsko-Częstochowskiej warto pamiętać także o mniej popularnych miejscach. O wielu z nich mogliście wcześniej nie słyszeć, a stanowią one ciekawe zakątki, które koniecznie trzeba odwiedzić w wolnej chwili! W Mstowie czeka na nas zabytkowy klasztor oraz Skała Miłości, Złoty Potok oferuje klimatyczną okolicę, natomiast w okolicy Żarek warto wybrać się na ciekawe punkty widokowe.


Atrakcyjne noclegi w Jurze Krakowkso-Częstochowskiej: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej


Zobacz także:


Gdzie pojechać na majowy weekend? Aktywny wypoczynek w Górach Świętokrzyskich


Ciekawym pomysłem na spędzenie majowego weekendu aktywnie będzie wyjazd w Góry Świętokrzyskie! Piękna okolica oferuje wiele wyjątkowych atrakcji, a same góry kuszą przyjemnym klimatem oraz ładnymi widokami. Decydując się na weekend w Górach Świętokrzyskich, warto wyruszyć na wyprawę fragmentem Czerwonego Głównego Szlaku Świętokrzyskiego. Wycieczkę rozpoczniemy w urokliwej miejscowości Święta Katarzyna, gdzie warto zatrzymać się na dłużej i zobaczyć Zespół Klasztorny Benedyktynek oraz kaplicę cmentarną zwaną Kaplicą Żeromskiego. Podczas podróży szlakiem dotrzemy przede wszystkim na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich wznoszący się na wysokość 612 m n.p.m. Następnie trasa zabierze nas na przełęcz św. Mikołaja oraz nieco niższa Łysą Górę cieszącą się dużą popularnością wśród turystów. Podążając dalej trasą, dotrzemy do Nowej Słupi. W tej ciekawej miejscowości czeka na nas interesujące Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Szlak liczy sobie około 18 kilometrów, a jego pokonanie zajmie nam około 6-8 godzin. W tym czasie zobaczymy większość najważniejszych zakątków Gór Świętokrzyskich.


Część majowego weekendu w Górach Świętokrzyskich warto poświęcić na wypady do okolicznych atrakcji. W Chęcinach znajdziemy malownicze ruiny zamku królewskiego oraz słynną Jaskinię Raj, a w Tokarni czeka na nas klimatyczny park etnograficzny. W Krajnie Pierwszym znajdziemy interesujący Park Miniatur, natomiast w Ujeździe będziemy mogli zobaczyć imponujące i tajemnicze ruiny!


Atrakcyjne noclegi w Świętej Katarzynie: 


Domki Milo z kominkiem

Domki Milo z kominkiem

Święta Katarzyna, ul. Żeromskiego

Domki 10.0
Drewniana EkoChatka

Drewniana EkoChatka

Św. Katarzyna, ul. Spacerowa

Domki 9.5


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Świętej Katarzynie i okolicy


Zobacz także:

 


Aktywna majówka nad morzem! Wskakuj na rower i podziwiaj piękną okolicę!


Świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek podczas weekendu majowego będzie wyprawa nad morze. Co prawda w maju temperatura wody może jeszcze nie zachęcać do kąpieli, ale warto spędzić aktywnie czas wolny w innych sposób! Jednym z najciekawszych pomysłów na wypoczynek nad morzem są rowerowe wycieczki! Świeże powietrze bogate w jod, piękne widoki oraz szum Bałtyku sprawiają, że z przyjemnością poprawimy sobie samopoczucie oraz popracujemy nad kondycją! Dodatkowo wskakując na rower, będziemy mogli dotrzeć do wielu ciekawych miejsc oraz odkryć nieznane atrakcje! Wśród ciekawych nadmorskich zakątków idealnych do aktywnego wypoczynku podczas majówki, możemy wymienić klimatyczną Wyspę Woliny pełną pięknych zakątków, urokliwe miejscowości na Mierzei Wiślanej czy bogate w atrakcje Wybrzeże Rewalski. 


Atrakcyjne noclegi nad morzem: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi nad polskim morzem


Majówka dla aktywnych – długie spacery w okolicy Szklarskiej Poręby! 


Spędzając majowy weekend w Szklarskiej Porębie, warto nastawić się przede wszystkim na odkrywanie okolicznych atrakcji przyrodniczych. Pobliska przyroda zachęca do długich spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. My natomiast nie powinniśmy sobie tego odmawiać. Szczególnie w maju! W pobliżu czekają na nas klimatyczne wąwozy oraz atrakcyjne punkty widokowe, z których rozciąga się panorama Karkonoszy. Jednym z najciekawszych i najpiękniejszych zakątków jest przede wszystkim malowniczy Wodospad Kamieńczyka. Jest to najwyższy wodospad znajdujący się na terenie Sudetów. Znajduje się on na wysokości 846 m n.p.m., a spływający z niego potok spada trzema kaskadami z aż 27 metrów! Do wodospadu trafimy, podążając szlakiem prowadzącym ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Wspomniany szczyt oczywiście także powinien znaleźć się w naszym weekendowym planie. Oferuje on bowiem turystom zachwycający widok na rozległą Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie i Kaczawskie.


W wolniej chwili pamiętajmy także wycieczce do Ruchomego Głazu Chybotek, Kukułczej Skały i Wahadła oraz tarasu widokowego Złoty Widok.


Atrakcyjne noclegi w Szklarskiej Porębie: 


Domki Zielona Dolina

Domki Zielona Dolina

Szklarska Poręba, ul. Słoneczna

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
DOMEK LETNISKOWY W KARKONOSZACH

DOMEK LETNISKOWY W KARKONOSZACH

Jelenia Góra, ul. Wojcieszyce

Domki 10.0
Weranda

Weranda

Szklarska Poręba, ul. Wiejska

Domki 6.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Szklarskiej Porębie


Zobacz także: 

 

Świetny pomysły na aktywny wypoczynek podczas majówki - Wdzydzki Park Krajobrazowy!


Kolejnym urokliwym i klimatycznym miejscem idealnym na majówkę jest Wdzydzki Park Krajobrazowy. Miejsce to świetnie nadaję się do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, a także pozwoli uciec nam przed turystycznym zgiełkiem! Tutaj z łatwością naładujemy baterie i spędzimy przyjemne chwile blisko natury! Podróżując szlakami turystycznymi biegnącymi przez park, będziemy mogli zobaczyć malownicze jezioro Wdzydze oraz kilkanaście mniejszych jezioro otoczonych gęstymi i zielonymi lasami. Ciszą, spokojem oraz przyjemnym klimatem będziemy mogli cieszyć się podczas pieszych wędrówek, jazdy rowerem, a także wskakując do kajaków!


Nasz aktywny majowy weekend możemy urozmaicić wizytą w jednym z najpiękniejszych skansenów w Polsce! We Wdzydzach Kiszewskich czeka na nas klimatyczny Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Czeka tu na nas ponad 50 różnych obiektów prezentujących niezwykłą różnorodność budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku!


Atrakcyjne noclegi w okolicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego: 


Domek Letniskowy

Domek Letniskowy

Wąglikowice, ul. Czarlina Osada

Domki 10.0
Zakątek U Kuby

Zakątek U Kuby

Wdzydze, ul. ul. Stolema

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce

 

Następny artykuł Co z Wielkanocą? Czy czeka...

Komentarze

Zobacz również