Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Noclegi w Górach Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie to bardzo ciekawy kierunek wakacyjnych podróży, który zdecydowanie warto obrać. Są to stosunkowo niewysokie góry, na terenie których nie napotkamy co prawda na strzeliste szczyty i głębokie doliny charakterystyczne dla Tatr, ale czas spędzony w tym regionie z pewnością nie pójdzie na marne. Góry Świętokrzyskie obfitują bowiem w liczne atrakcje turystyczne, które zaspokoją ciekawość i głód przygód zarówno dorosłych, jak i dzieci. To idealne miejsce na urlop dla osób stroniących od tłumów i typowo turystycznych miejsc.

Góry Świętokrzyskie pozwolą aktywnie spędzić czas podczas spacerów po malowniczych szlakach turystycznych. W tym miejscu znajdziemy także liczne atrakcje historyczne, geologiczne, przyrodnicze i kulturowe, podczas zwiedzania których będą towarzyszyły nam przepiękne widoki i pejzaże. Na miejscu na turystów czeka także bogata i zróżnicowana baza noclegowa. W kategorii Góry Świętokrzyskie noclegi znajdziemy m. in. gospodarstwa agroturystyczne, apartamenty, domki letniskowe, a także ekonomiczne kwatery prywatne i pokoje do wynajęcia. Nic tylko zarezerwować nocleg i ruszać w drogę do województwa świętokrzyskiego!

Dlaczego warto wybrać się w Góry Świętokrzyskie?

Góry Świętokrzyskie to niezwykle urokliwe miejsce na mapie Polski. Z roku na rok przybywa turystów, którzy stawiają właśnie na ten region. Okolice słyną z bardzo ciekawego ukształtowania terenu, zróżnicowanej roślinności oraz bogactwa świata zwierząt, co spotyka się ze szczególnym uznaniem miłośników przyrody. Na terenie Gór Świętokrzyskich nie brakuje także dużych ośrodków miejskich, wśród których zdecydowany prym wiodą Kielce i Sandomierz – zatrzymując się w nich na nocleg, możemy dodatkowo skorzystać z typowo miejskich atrakcji turystycznych i zwiedzić liczne muzea, zabytki oraz wziąć udział w imprezach kulturalnych, które zwykle odbywają się w okresie letnim.

Góry Świętokrzyskie obfitują w liczne szlaki turystyczne, z których wiele przebiega przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Możemy tam podziwiać ostatnie zachowane fragmenty Puszczy Świętokrzyskiej i Puszczy Jodłowej, a także pokusić się o wejście na Łysicę (612 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie w tym niewysokim paśmie górskim. Turyści chętnie odwiedzają także górę Święty Krzyż – wniesienie, na którego szczycie znajduje się sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

W Górach Świętokrzyskich można aktywnie spędzić czas nie tylko na powierzchni ziemi – na turystów czekają tu otwarte dla zwiedzających jaskinie wraz z najsłynniejszą z nich – Jaskinią Raj. Na miejscu można podziwiać różnorodną szatę naciekową na czele ze świetnie zachowanymi stalaktytami. Tuż przy jaskini działa natomiast Centrum Neandertalczyka, w którym można zapoznać się z historią pierwszych przedstawicieli gatunku ludzkiego, w czasach prehistorycznych zamieszkujących właśnie te tereny.

Góry Świętokrzyskie noclegi – w jakich miejscowościach warto zatrzymać się na noc?

Na terenie województwa świętokrzyskiego dostępnych jest sporo miejscowości, które dysponują bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową. Są one rozsiane po całym jego obszarze, co pozwala wybrać miejsce na nocleg położone najbliższej tych atrakcji regionu, które chcemy zobaczyć w pierwszej kolejności. W Góry Świętokrzyskie warto wybrać się własnym autem lub wynająć samochód na miejscu. Znacząco ułatwi to przemieszczanie się między poszczególnymi miejscowościami oraz pozwoli zobaczyć jeszcze więcej ciekawych miejsc w czasie jednego pobytu.

Na nocleg możemy zatrzymać się w takich miejscowościach, jak chociażby najbardziej znany i najchętniej wybierany przez turystów Sandomierz. Świetną bazą wypadową do zwiedzania całego regionu Gór Świętokrzyskich będą także miejscowości Święta Katarzyna, Busko Zdrój, Bieliny, Bałtów oraz Solec Zdrój. Oferują one zróżnicowaną bazę noclegową, w ramach której każdy turysta znajdzie noclegi w Górach Świętokrzyskich najlepiej dostosowane do jego preferencji i budżetu.

Góry Świętokrzyskie są najchętniej odwiedzane przez turystów w okresie wiosennym, letnim i jesiennym. Nie oznacza to jednak, że w zimie nie ma tu czego szukać – wręcz przeciwnie! W Góry Świętokrzyskie warto wybrać się także na ferie zimowe, głównie ze względu na dostępność stoków narciarskich. Najpopularniejsze wśród narciarzy wyciągi w Górach Świętokrzyskich znajdują się w Krajnie, Bodzentynie i Bałtowie. Miłośnicy białego szaleństwa mogą wybrać się na narty także w stolicy regionu, Kielcach.

Góry Świętokrzyskie noclegi – jakie opcje noclegowe mamy do wyboru?

Region Gór Świętokrzyskich oferuje swoim gościom bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową. Wczasowicze mogą wybierać spośród typowo turystycznych, dostępnych przez cały rok opcji w postaci gospodarstw agroturystycznych, całorocznych domków letniskowych, pokojów do wynajęcia w miejscowych pensjonatach, a także apartamentów, zlokalizowanych głównie w większych ośrodkach miejskich pokroju Sandomierza i Kielc. Każda z opcji dostępnych w kategorii Góry Świętokrzyskie noclegi posiada określone cechy, dla których warto zdecydować się właśnie na nią.

Góry Świętokrzyskie - noclegi w gospodarstwach agroturystycznych

Gospodarstwa agroturystyczne to świetna propozycja dla osób, które w czasie wakacji lub ferii chcą odpocząć od codzienności i spędzić czas w zupełnie innym otoczeniu. Położone zwykle z dala od centrów większych miast, agroturystyki oferują swoim gościom możliwość spędzenia czasu na łonie natury, bliskość przyrody, a także kontakt z codziennym życiem mieszkańców regionu. Są prowadzone przez miejscowych, którzy chętnie dzielą się z turystami ciekawostkami na temat regionu, wskazują im najciekawsze miejsca do odwiedzenia w okolicy oraz oferują możliwość spróbowania lokalnych potraw i zakupu ekologicznych produktów spożywczych.

Gospodarstwa agroturystyczne w Górach Świętokrzyskich to świetna opcja noclegowa dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi mogą spędzać czas wolny bawiąc się w ogrodzie, na placu zabaw, podpatrywać jak żyje się i pracuje na wsi oraz towarzyszyć rodzicom podczas zwiedzania regionu. Atutem agroturystyk jest dostęp do kuchni, w której można przygotowywać posiłki, parking, dostęp do internetu, a także możliwość zarezerwowania pobytu z czworonogiem – większość gospodarstw agroturystycznych chętnie gości bowiem w swoich progach zwierzęta domowe.

Noclegi w Górach Świętokrzyskich - domki letniskowe

Domki letniskowe to świetna propozycja noclegów dla wszystkich turystów ceniących sobie prywatność, ciszę i spokój. Podobnie, jak agroturystyki, domki letniskowe w Górach Świętokrzyskich zlokalizowane są na łonie natury, w malowniczej okolicy. Wiele z nich oferuje bliskie sąsiedztwo lasu, jeziora lub rzeki, pozwalając turystom nacieszyć się bliskością przyrody i odpocząć w miejscu oddalonym od większych ośrodków miejskich. Domki letniskowe mogą mieć charakter typowo wakacyjny lub być obiektami całorocznymi, w których komfortowo zatrzymamy się także w okresie jesienno-zimowym.

Domki w Górach Świętokrzyskich świetnie nadają się na nocleg dla rodzin z dziećmi i turystów podróżujących w większych grupach. Oferują dostęp do kuchni wyposażonej we wszystko, co potrzebne do samodzielnego przygotowywania posiłków i ogrodu, w którym można spędzać popołudnia i wieczory. Turyści na miejscu znajdą także internet, telewizor, miejsce parkingowe oraz szereg dodatkowych atrakcji, które z pewnością dodatkowo umilą im pobyt.

Noclegi w Górach Świętokrzyskich w kwaterach i pokojach

Doskonałym wyborem dla oszczędnych turystów oraz osób, które planują większość czasu spędzać poza obiektem noclegowym, są kwatery prywatne i pokoje do wynajęcia. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja noclegów w Górach Świętokrzyskich, oferowana w prywatnych domach, pensjonatach oraz hotelach.

Pokoje są zlokalizowane zarówno w Kielcach i Sandomierzu, jak i w mniejszych miejscowościach, położonych blisko miejscowych atrakcji. Oferują wygodne łóżka, dostęp do prywatnej lub wspólnej łazienki oraz możliwość korzystania ze wspólnej kuchni. Wiele z nich udostępnia swoim gościom także internet i parking oraz szereg udogodnień dla rodziców podróżujących z dziećmi – łóżeczko dziecięce, wanienkę do kąpieli oraz krzesełko do karmienia.

Ile kosztują noclegi w Górach Świętokrzyskich?

Cena noclegów w Górach Świętokrzyskich zależy od kilku czynników. Wpływa na nią kategoria obiektu noclegowego, jego lokalizacja, standard wykończenia i wyposażenia, a także dostępność na miejscu dodatkowych udogodnień. Nie bez znaczenia pozostaje także okres w roku, w którym zdecydujemy się odwiedzić Góry Świętokrzyskie. W sezonie turystycznym, który przypada w okresie pomiędzy lipcem a sierpniem oraz podczas ferii zimowych, ceny noclegów mogą być bowiem wyższe niż w pozostałych miesiącach.

Ceny noclegów w tym regionie zaczynają się już od 50 zł i najtańsze opcje znajdziemy głównie w kategorii pokojów do wynajęcia i kwater prywatnych. Z wyższym kosztem muszą natomiast liczyć się turyści, którzy na nocleg w Górach Świętokrzyskich wybiorą apartamenty i domki letniskowe – średni koszt ich wynajęcia wynosi ok. 200-300 zł za dobę.

Noclegi w Górach Świętokrzyskich – co o nich sądzą turyści?

Noclegi w regionie Gór Świętokrzyskich cieszą się głównie bardzo pozytywnymi opiniami. Turyści, którzy zdecydowali się na zarezerwowanie pobytu przez internet doceniają przede wszystkim łatwość i szybkość przebiegu całego procesu oraz możliwość zagwarantowania sobie dostępu do najlepszych pod względem cenowym ofert. Noclegi w Górach Świętokrzyskich są przy tym na tyle zróżnicowane, że każdy wczasowicz ma możliwość znalezienia wśród nich oferty, która będzie w pełni dostosowana do jego potrzeb oraz oczekiwań względem spędzenia urlopu.

Pozytywne opinie na tematów dostępnych w regionie noclegów potwierdzają, że Góry Świętokrzyskie są świetnie przygotowane na przyjęcie turystów oraz są w stanie zaoferować im spędzenie wakacji, weekendu czy ferii na najwyższym poziomie. Zdecydowanie warto więc wybrać się w te okolice, zwłaszcza jeśli cenimy sobie bliskość przyrody, lubimy długie piesze wędrówki po niekoniecznie wysokich górach oraz chcemy przy okazji zapoznać się z barwną, pasjonującą historią tego regionu.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Górach Świętokrzyskich

Ile kosztuje nocleg w Górach Świętokrzyskich?
Cena za nocleg w Górach Świętokrzyskich zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Góry Świętokrzyskie, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Górach Świętokrzyskich wynosi 251 zł.
Czy ceny noclegów w Górach Świętokrzyskich w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 26% od cen w dzień powszedni.
Jakie miejscowości w Górach Świętokrzyskich są najbardziej popularne?
Turyści szukający noclegu w Górach Świętokrzyskich najchętniej wybierają: Święta Katarzyna, Kielce, Bałtów.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Górach Świętokrzyskich?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które noclegi w Górach Świętokrzyskich są polecane dla rodzin?
Które noclegi w Górach Świętokrzyskich są polecane dla par?

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!