Majówka na Mazurach? Branża turystyczna już jest gotowa!

Majówka na Mazurach? Branża turystyczna już jest gotowa!


Majówka na Mazurach brzmi bardzo kusząco! Nawet teraz, mimo obowiązujących obostrzeń i zamkniętych obiektów noclegowych. Czy w tym roku sezon żeglarski rozpocznie się, jak dotychczas – 1 maja? Wszystko wskazuje na to, że tak!

To właśnie 1 maja, niezmiennie od lat, otwierano sezon żeglarski na Mazurach. Była to zazwyczaj wielka uroczystość, w której brało udział mnóstwo ludzi. Mazury tętniły życiem. Niestety miniony rok wiele zmienił. Dlatego ze względów pandemicznych uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego zostało odwołane. Czy oznacza to jednak, że podczas majówki mazurskie jeziora będą puste? Niekoniecznie!

Wszystko wskazuje na to, że choć oficjalnego święta nie będzie, na jeziorach pojawią się żagle a w małych portach odbędą się koncerty, jarmarki i warsztaty.Chata w Puszczy

Chata w Puszczy

Ruciane Nida, ul. Szeroki Bór

Domki 9.7
Dobra Chata

Dobra Chata

Pisz, ul. Jaśkowo

Kwatery i pokoje
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Majówka na Mazurach aktualna? Tak, choć w nieco innej formie


Mimo wciąż obowiązujących obostrzeń branża turystyczna na Mazurach szykuje się do majówki. Ludzie wynajmują jachty i planują wyjazdy. Zapewne nie będzie to typowe rozpoczęcie sezonu, bo oficjalne uroczystości zostały odwołane, jednak tradycji stanie się za dość!

Zdaniem Zbigniewa Jatkowskiego - właściciela portalu mazury.info, zainteresowanie czarterem jachtów jest na tyle duże, że lokalni przedsiębiorcy zapowiadają dobry sezon.

Są tacy, którzy mają rezerwacje wszystkich łodzi na cały wakacyjny sezon

- mówi Zbigniew Jatkowski.

Otwartych ma być też wiele małych portów. Będą rozpalane grille, jedzenie sprzedawane na wynos, zaplanowano kameralne koncerty szantowe, jarmarki i różnego rodzaju warsztaty.  

Każdy zje na jachcie w swoim gronie, uważam, że to dużo bezpieczniejsze, niż jazda komunikacją miejską w Krakowie czy Warszawie

- tłumaczył w rozmowie z PAP przedsiębiorca z Mazur.

Rząd powinien nam pozwolić działać. Na wodzie nie ma takich kolejek, jak nad Morskim Okiem czy w kolejce na wyciąg w górach. Żeglarstwo powinno być wręcz promowane, bo to bezpieczna w tych czasach aktywność

– mówią PAP mazurscy przedsiębiorcy. I przypominają, że zamknięcie zostali jako pierwsi nie otrzymując żadnego wsparcia.

Jak dodają, żeglarstwo to przecież aktywność na powietrzu, w oddaleniu od obcych ludzi. Jest bezpiecznie i nie służy to rozwojowi pandemii.

Mazury to także liczne trasy spacerowe i rowerowe, mnóstwo dzikiej przyrody i wiele miejsc odludnych, położonych z dala od zgiełku i tłumów. Decydując się na wyjazd nie musimy przecież wybierać tych najbardziej popularnych miejsc. Możemy obrać zupełnie inny kierunek i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na łonie natury!

Następny artykuł Hotele otwarte jeszcze w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej