Miejsca, które trzeba zobaczyć w Gołdapi

Miejsca, które trzeba zobaczyć w Gołdapi

Gołdap jest jedynym w regionie Warmii i Mazur uzdrowiskiem. Osoby, które zechcą odkryć to miasto, znajdą tu czyste powietrze oraz wiele interesujących miejsc do zwiedzania.

Gołdap to jedyne uzdrowisko w województwie warmińsko-mazurskim. Chociaż o ten status starają starają się również inne miasta, jak na przykład Frombork, na razie udało się to jedynie Gołdapi. Już od czternastu lat można korzystać z jego walorów leczniczych, czyli borowiny, wód mineralnych oraz najczystszego w Polsce powietrza. Co więc może zobaczyć w Gołdapi turysta, którego skusiło jedyne uzdrowisko na Warmii i Mazurach?

Chociaż Frombork nie jest uzdrowiskiem, to może się pochwalić wieloma zabytkami. Aby je poznać, wejdź i zobacz: Zabytki we Fromborku

Tężnie solankowe


Tężnie solankowe to najnowsza inwestycja w Gołdapi. Swoim wyglądem przypominają budowle świetnie znane z Ciechocinka, Inowrocławia czy Buska-Zdroju. Jest to jedyny tego typu obiekt w regionie, dlatego warto wybrać się tam na spacer, by zobaczyć go na własne oczy. Konstrukcja tężni powstała z drewna pochodzącego z drzew iglastych oraz brzozowych gałązek. Wewnątrz umieszczono mechanizm pompujący solankę, bogatą w takie składniki jak: jod, sód, potas, żelazo, czy magnez.

Pijalnia wód mineralnych


Do walorów uzdrowiskowych Gołdapi należą wody mineralne i lecznicze. Może napić się ich w nowo wybudowanej pijalni. Są one bogate w chlorki, fluorki, co dobrze wpływa na osoby z niedoborem elektrolitów czy problemami z żołądkiem lub wątrobą. Oprócz tego, w budynku pijalni wód mineralnych znajduje się też grota solna oraz mini tężnia.

Park zdrojowy


Park zdrojowy należy do kompleksu uzdrowiskowego i obejmuje dość duży obszar. Turyści i kuracjusze mogą spacerować wygodnymi alejkami, które doprowadzą ich do miejskiej plaży oraz do mola i promenady przy Jeziorze Gołdap. Tą drogą można bez problemu dojść także do obiektów sanatoryjnych w Gołdapi.

Piękna Góra


Piękna Góra to ośrodek rekreacyjny w Gołdapi, oferujący rozrywkę przez cały rok. Zimą można pojeździć tu na nartach, a wiosną, latem i jesienią spędzać aktywnie czas podczas bezkrwawego safari, polegającym na polowaniu na zwierzęta z aparatem fotograficznym. W Pięknej Górze udostępniono również park linowy z kilkoma trasami o różnym stopniu trudności. Prawdziwą atrakcją miejsca jest kawiarnia obrotowa na szczycie Pięknej Góry, gdzie, pijąc kawę, można oglądać pełną panoramę Gołdapi i Puszczy Romnickiej bez ruszania się z miejsca!

Okolice Gołdapi


Okolice Gołdapi pełne są tajemniczych, skrytych przed wzrokiem ludzi miejsc. Najwięcej znajduje się w Puszczy Romnickiej, tworzonej przez prawdziwy starodrzew i zamieszkanej przez wiele gatunków dzikich zwierząt. Na jej terenie utworzono kilka rezerwatów przyrody: Boczki, Czerwona Struga, Dziki Kąt, Mechacz Wielki, Uroczysko Karmnik i Żytkiejmska Struga. Przecina je kilkaset kilometrów tras spacerowych, którymi, co gorliwsi turyści dotrą do miejsca znanego jako piramida w Rapie czy odwiedzą niezwykłe mosty w Stańczykach.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również