Mróz i śnieg w Tatrach. Nadchodzi zima?

Mróz i śnieg w Tatrach. Nadchodzi zima?

Coraz bliżej Święta… Z pewnością tego typu myśli pojawiają się w głowach większości osób, które zdecydowały się spędzić październikowy urlop w Tatrach. Po przyjemnych i słonecznych dniach nastąpiło pogorszenie pogody. W górach pojawił się mróz i opady śniegu. Czy to koniec jesiennej aury?

Wraz początkiem drugiego tygodnia października, w wielu miejscach Polski pojawiło się pogorszenie pogody. Prawie cały kraj został objęty strefą opadów deszczu, a wartości temperatury spadły poniżej 10 stopni Celsjusza.


Nieco gorzej przedstawia się sytuacja w Tatrach. W wyższych partiach gór pojawiły się opady śniegu, a wartości temperatur spadły poniżej 0 stopni. Wszystko to spowodowało, że szlaki stały się śliskie. Ograniczona jest również widoczność, co z pewnością utrudnia swobodne wędrówki po górach.


Jakie warunki pogodowe panują obecnie w Tatrach?


Obecnie panujące warunki w Tatrach, należy określić jako trudne. Na wysokości ok. 1500 m jest kilka centymetrów śniegu, a w wyższych partiach gór mamy go zdecydowanie więcej. Wszystko wskazuje na to, że opady śniegu będą obecne przez cały dzień, w czasie gdy w Zakopanem będzie padał deszcz. Warunki stopniowo mogą się pogarszać.


Wartości temperatur uzależnione są od wysokości - na 1000 m n.p.m. jest to około 7 stopni Celsjusza, natomiast na Kasprowym Wierchu to wartość -2 stopni Celsjusza. Opadom śniegu mogą towarzyszyć krótkotrwałe przebłyski słońca. Na szlakach panują trudne warunki, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i odpuścić sobie bardziej wymagające trasy.


Zobacz: Bezpieczeństwo w górach. Na co trzeba uważać?


Jak będzie w kolejnych dniach?


Jeszcze większe opady śniegu prognozuje się na środę i kolejne dni. Na szlakach jest bardzo ślisko - w dolinach zalega błoto, a w wyższych partiach gór tworzy się lód.


Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w pogodzie powinna się poprawić od niedzieli (9 października). Wówczas na niebie pojawi się nieco więcej słońca, a opady śniegu i deszczu powinny ustąpić. Wzrosną też wartości temperatur - na słupkach rtęci zobaczymy około 11-12 stopni Celsjusza. Na opady śniegu z prawdziwego zdarzenia musimy w związku z tym jeszcze trochę poczekać.


Zastanawiasz się, jaka będzie pogoda w listopadzie? Sprawdź: Pogoda na listopad 2021 w Polsce, w górach, nad morzem


Noclegi w Tatrach


Pomimo niesprzyjającej i śnieżnej aury, warto już dziś zaplanować swój jesienny wypoczynek w Tatrach. Do wyboru mamy naprawdę wiele wspaniałych obiektów noclegowych.


Najliczniej reprezentowaną kategorią w regionie są kwatery i pokoje – chętnie wybierają je pary oraz rodziny ze względu na atrakcyjną cenę. Można znaleźć ofertę, w której usługa kosztuje już 40 zł! W tej kwocie zawarty jest nocleg w przytulnym pokoju czy też możliwość korzystania z kuchni. Często właściciele zakopiańskich kwater i pokoi proponują swoim gościom stołowanie się na miejscu.


Alternatywą dla kwater są apartamenty, gdzie pobyt zapewnia więcej przestrzeni i prywatności. Obiekty tego typu zlokalizowane są bliżej centrum tutejszych miejscowości, a przy tym spełniają warunki urlopowych mieszkań. 


Średnia cena noclegu w Tatrach to koszt około 160 zł, ale najkorzystniejszą opcją jest wybór oferty z kategorii kwatery i pokoje. Wtedy za nocleg można zapłacić nawet 40 zł. Trzeba jednak pamiętać, że ceny są ustalane indywidualnie przez właściciela obiektu, zależą też od oferowanych udogodnień, standardu oraz lokalizacji. Do tego mogą obowiązywać ceny weekendowe.Pokoje u Mróweczki

Pokoje u Mróweczki

Zakopane, ul. Władysława Orkana

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje gościnne pod Bocianem

Pokoje gościnne pod Bocianem

Chochołów, ul. Chochołów

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Gościniec u Szostaków

Gościniec u Szostaków

Poronin, ul. Majerczykówka

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Sprawdź popularne oferty noclegów w Tatrach


Mamy nadzieję, że październikowe opady śniegu, nie utrudnią Wam realizacji jesiennych planów, związanych z tym właśnie regionem. Tatry oferują wiele wspaniałych atrakcji na wypoczynek o tej porze roku!


Źródło: Portal Tatrzański
Następny artykuł Chcesz bajki? Tu masz ją na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej