Najciekawsze szlaki rowerowe nad polskim morzem

Najciekawsze szlaki rowerowe nad polskim morzem

Wyjazd nad morze to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. Świeże powietrze bogate w jod, piękne widoki oraz szum wody zachęcają do ruchu. My natomiast nie powinniśmy się opierać pokusie. Długie spacery po plaży, próbowanie swoich sił w sportach wodnych czy w końcu rowerowe wycieczki wzdłuż wybrzeża znacząco poprawią nasze samopoczucie, kondycję oraz sprawią ogromną przyjemnośc – w końcu gdzie się nie obejrzymy, czekają na nas piękne widoki. Jeżeli uwielbiacie rowerowe wycieczki lub zastanawiacie się, czy to dobry pomysł na urozmaicenie wakacyjnego wypoczynku nad Bałtykiem, przygotowaliśmy listę kilku ciekawych szlaków rowerowych czekających nad polski morzem.

Na miłośników aktywnego wypoczynku nad polskim morzem czeka bogata sieć szlaków rowerowych. Bez najmniejszego problemu wytrwali rowerzyści mogliby pokonać całe wybrzeże. Wystarczy, że wjedziemy na Szlak Rowerowy R10 łączący Świnoujście z niewielką wsią Gronowo znajdującą się niedaleko granicy z Rosją. Trasa o długości 588 kilometrów to jednak spore wyzwanie. Dlatego też proponujemy kilka krótszycch, łatwiejszych, ale z całą pewnością interesujących tras i odcinków, które można znaleźć po drodze. 


Najciekawsze nadmorskie szlaki rowerowe Turystyczny Szlak Północnych Kaszub


Jeżeli nasze aktywne nadmorskie wakacje planujemy spędzić w okolicy Gdyni lub Pucka, możemy postawić na wyprawę Turystycznym Szlakiem Północnych Kaszub. Trasa o długości około 110 kilometrów rozpoczyna się w Gdyni i prowadzi przez Puck, a następnie zahacza o piękne plaże w Dębkach i Białogórze (świetne miejsca na dłuższą przerwę!), by zakończyć się w Wejherowie. Podróż szlakiem powinna zająć nam około 12-14 godzin. Co czeka nas na trasie? Szansa zapoznania się z historią, zabytkami oraz krajobrazem Północnych Kaszub. 


Na malowniczym szlaku poza urokliwymi plażami będziemy mogli zobaczyć również rozległe lasy Puszczy Darżlubksiej oraz liczne zabytki. Wśród najciekawszych z nich można wymienić między innymi: okazały pałac Krokowskich z XVIII wieku z izbą muzealną, Muzeum Regionalne oraz neogorycki kościół w miejscowości Krokowa. W podróży zobaczymy także okazały dwór z urokliwym parkiem w Prusewie i Kalwarię, barkowy klasztor oraz zabytkowy pałac w Wejherowie. 


Co jeszcze możemy zobaczyć w okolicy? 


Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie

Gdynia, ul. Aleja Jana Pawła II

Muzea 9.6
Molo Orłowo

Molo Orłowo

Gdynia-Orłowo

Trasy spacerowe 9.8


Sprawdź noclegi w Gdyni
Sprawdź noclegi w Pucku 


Najlepsze rowerowe trasy nad morzem koniecznie trasa Władysławowo - Hel! 


Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc znajdujących się na polskim wybrzeżu jest miewatpliwie Mierzeja Helska zwana potocznie Półwyspem Helskim lub po prostu Helem. To tutaj znajdziemy jeden z najciekawszych nadmorskich szlaków rowerowych. Trasa łącząca Władysławowo z Helem ma długość 34 kilometrów i przebiega nad samym brzegiem morza, zapewniając rowerzystom przepiękne widoki przez cały czas. Poza szumem fal, śpiewem ptaków oraz świeżym powietrzem na trasie czek na nas kilka interesujących przystanków. W słynnych Chałupach możemy zatrzymać się nad Zatoką Pucką, uwielbianą przez windsurferów. Dalej w Jastarni będziemy mogli udać się na spacer po molo, zobaczyć latarnię morską oraz zajrzeć do sieci bunkrów z czasów II wojny światowej. Gdy dotrzemy do Helu, w nagrodę możemy odwiedzić fokarium oraz Muzeum Rybołówstwa, a także wspiąć się na szczyt latarni morskiej. 

 

Co ciekawego czeka na nas na trasie i w okolicy? 


Latarnia Morska Hel

Latarnia Morska Hel

Hel, ul. Bałtycka

Punkty widokowe 9.2
Bulwar Nadmorski we Władysławowie

Bulwar Nadmorski we Władysławowie

Władysławowo, ul. Bulwar Nadmorski

Trasy spacerowe 9.0


Znajdź odpowiedni nocleg we Władysławowie i wyrusz na interesującą rowerową wyprawę!


Interesujące nadmorskie szalki rowerowe trasa przez piękny park narodowy! 


Jednym z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych zakątków na polskim wybrzeżu jest Słowiński Park Narodowy. Dlatego też będąc w okolicy, koniecznie powinniśmy wybrać trasę rowerową biegnącą z Łeby do miejscowości Rowy. 36-killometrowa trasa będzie świetnym pomysłem na aktywny i naprawdę ciekawy wypoczynek. Szlak przebiega początkowo przez malowniczą okolicę pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Łebsko. Ciekawymi przystankami na trasie będzie miejsce po nieistniejącej już wsi rybackiej Boleniec oraz latarnia morska w Czołpinie. Naszą trasę warto nieco wydłużyć i zajrzeć również do miejscowości Kluki, gdzie możemy odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej.

 

Co warto zobaczyć na trasie: 

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Smołdzino, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 10.0

Sprawdź noclegi w Łebie – to miejsce, w którym nie sposób się nudzić!


Pomysł na ciekawą nadmorską wycieczkę rowerową? Rowerem po Mierzei Wiślanej


Ciekawą i interesującą trasę możemy rozpocząć, przebywając na wczasach w okolicy urokliwej gminie Stegna. Po odkryciu wszystkich pobliskich atrakcji możemy wyruszyć w podróż rowerem po atrakcyjnym Parku Krajobrazowym Mierzei Wiślanej. Punktem startowym naszej wyprawy może być Mikoszewo, Jantar lub Stegna – to ciche, spokojne i naprawdę urokliwe miejscowości, które oferują przyjemny małomiasteczkowy klimat oraz kilka ciekawych pomysłów na spędzenie relaksujących wakacji. Dalej trasa zabierze nas do Sztutowa, Kątów Rybackich i Krynicy Morskiej. W tym momencie możemy zawrócić lub udać się dalej do Nowej Karczmy będącej częścią Krynicy i najdalej wysuniętym zakątkiem na Mierzei. 


Co ciekawego będziemy mogli zobaczyć po drodze? Warto na chwilę zatrzymać się w Stegnie w interesującym Muzeum Bursztynu, oddać się zadumie w Muzeum Stutthof znajdującym się w dawnym obozie koncentracyjnym lub spędzić chwilę w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Także tam możemy wsiąść na pokład drewnianej łodzi i wyruszyć na rejs widokowy po Zalewie Wiślanym i podziwiać piękno okolicznej przyrody. W Krynicy Morskiej możemy natomiast wejść na szczyt latarni morskiej. Wycieczka rowerowa po Mierzei Wiślanej będzie świetnym pomysłem na złapanie oddechu oraz korzystanie z ciszy i spokoju!


Gdzie warto zajrzeć będąc w trasie?

 


Sprawdź noclegi w okolicy Stegny i wyruszy w trasę na sam koniec Polski! 


Jaki nadmorski szlak rowerowy wybrać? Podróż wybrzeżem Rewalskim! 


Wybrzeże Rewalskie jest jednym z ciekawszych zakątków nad naszym morzem. W niewielkich miejscowościach znajdziemy wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Dodatkowo istnieją spore szanse, że nie przytłoczy nas tutaj turystyczny zgiełk. Atrakcyjną okolicę można podziwiać, podróżując pieszo wzdłuż plaży – gdzie będziemy mogli cieszyć się ciekawym widokiem klifowego wybrzeża. Możemy też oczywiście wsiąść na rower. Trasę najlepiej rozpocząć w Niechorzu. Wizytówką spokojnego miasteczka jest zabytkowa latarnia morska licząca sobie już ponad 140 lat – przez wielu uważana także za najpiękniejszą w naszym kraju. Poza tym warto tu także zajrzeć do Parku Miniatur Latarni Morskich czy Muzeum Rybołówstwa Morskiego, a także udać się na klif z widokiem na morze. 


Dalej trasa zaprowadzi nas do Rewala, w którym czeka na nas taras widokowy, ciekawie rzeźby wielorybów oraz spacery romantycznymi Alejami Róż i Zakochanych. Największą atrakcją dla młodszych turystów jest Park Wieloryba pełen atrakcji, czeka tu m.in.: imponująca kolekcja replik stworzeń morskich naturalnych rozmiarów. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Trzęsacz ze słynnymi ruinami kościoła na klifie. Warto zajrzeć tu także do Multimedialnego Muzeum na Klifie i koniecznie wejść na platformę widokową. Z 20-metrowej konstrukcji rozciąga się piękny widok na Bałtyk, plażę oraz ruiny. Następnie nasza wycieczka zaprowadzi nas do Pustkowa i Pobierowa – tam czeka między innymi ciekawe oceanarium. Główną zaletą podróży tą trasą będą jednak przede wszystkim walory krajobrazowe: morze, piaszczyste plaże, klify oraz sosnowe lasy tworzą tu naprawdę przyjemną atmosferę. Krótka trasa sprawia, że podczas rowerowej wycieczki, możemy zatrzymywać się na dłuższe przerwy i cieszyć atrakcyjnymi widokami.


Jakie ciekawe miejsca skrywa okolica?Znajdź nocleg w Niechorzu i baw się dobrze na wybrzeżu Rewalskim! 


Najciekawsze trasy rowerowe nad polskim morzem – odkrywanie wyspy Wolin! 


Ciekawy pomysłem na aktywny wypoczynek nad morzem będzie rowerowe zwiedzanie wyspy Wolin. Ten niezwykle interesujący zakątek naszego wybrzeża skrywa wiele wyjątkowych i ciekawych miejsc, które zagwarantują nam pełną zaskoczeń wyprawę. Naszą wycieczkę możemy rozpocząć w mieście Wolin. Tutaj będziemy mieli okazje poznać lepiej zamierzchłą historię wyspy. Warto zajrzeć tu przede wszystkim do Skansenu Słowian i Wikingów, który pozwoli nam na niezwykłą podróż w przeszłość. Na dłużej powinniśmy się zatrzymać w niewielkiej wsi Lubin znajdującej się 15 kilometrów na zachód Wolina. Tam znajdziemy neogotycki kościół oraz średniowieczne grodzisko z pięknym widokiem. W Wapnicy warto zatrzymać się nad pięknym Jeziorkiem Turkusowym i wejść na punkt widokowy na Piaskowej Górze. Obok czeka ścieżka dydaktyczna oraz prastary 600-letni dąb! Podróżując brzegiem Wicka Małego, zbliżmy się do Międzyzdrojów


Tam warto zobaczyć oczywiście słynną Aleję Gwiazd, przespacerować się po molo, a także odwiedzić Bałtycki Park Miniatur. Będąc w okolicy, koniecznie powinniśmy zatrzymać się na wzgórze Gosań, będącym najwyższym klifem na naszym wybrzeżu. Z 93 metrów n.p.m. rozciąga się piękny widok. Dalej przed nami znajduje się Rezerwat Łuniewo otaczający brzegi jeziora o tej samej nazwie. Tutaj zobaczymy drzewostan złożony ze strzelistych sosen, dębów, starych brzóz oraz świerków. Następnie nasza trasa poprowadzi przez malownicze pojezierze Wolińskie. Po drodze warto zahaczyć o zabytkową Latarnię Morską Kikut koło Wisełki. Nasza odkrywaniu uroków wyspy Wolin możemy zakończyć na moście zwodzonym w Dziwnowie.


Gdzie warto zajrzeć przejeżdżając w okolicy?


Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe

Międzyzdroje

Jeziora 9.4
Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska

Parki rozrywki 9.2
Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 8.6


Sprawdź noclegi w okolicy Wolina i odkryj wyjątkowe zakątki Wyspy Wolin! 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również