Narty podczas majówki? To możliwe na Kasprowym Wierchu!

Narty podczas majówki? To możliwe na Kasprowym Wierchu!

Wiosna z każdym kolejnym dniem rozkręca się na dobre. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka dni będziemy cieszyć się temperaturami na poziomie 20 stopni Celsjusza. Są jednak takie miejsca w Polsce, na których zalega dość spora warstwa śniegu. Mało tego, warunki narciarskie są tu znakomite. Każdy, kto na długi weekend majowy wybiera się do Zakopanego, będzie tu mógł pojeździć na nartach.

Kto, by pomyślał, że podczas długiego weekendu majowego niektórzy z nas będą planować jazdę na nartach na doskonale przygotowanych trasach narciarskich. Okazuje się, że na Kasprowym Wierchu w dalszym ciągu utrzymuje się dość pokaźna warstwa białego puchu - około 160 cm, co pozwoli cieszyć się odrobiną białego szaleństwa podczas wiosny.


Przeczytaj: Majówka z dala od tłumów. Gdzie warto się wybrać?


Kiedy zakończenie sezonu na Kasprowym Wierchu?


Jak informują przedstawiciele PKL, sezon narciarski na Kasprowym Wierchu potrwa najprawdopodobniej do 7 maja 2022. W związku z tym, w dalszym ciągu możemy korzystać z tutejszych wyciągów podczas długiego weekendu majowego.

Jeśli zdecydowaliśmy się na nocleg w Zakopanem, to do naszej dyspozycji są trasy w Doliny Gąsienicowej. Być może wznowiona zostanie również działalność trasy w Dolinie Goryczkowej - w tym przypadku, przerwa jest spowodowana aktywnością niedźwiedzi, które wybudziły się ze snu zimowego i są aktywnie właśnie w tym rejonie. Nieczynna jest również nartostrada do Kuźnic.


Jak informuje Patryk Białokozowicz z zarządu PKL:


Amatorzy sportów zimowych szukający jeszcze możliwości, by wolny czas spędzić na nartach w pięknych górskich okolicznościach, będą mieć ku temu świetną okazję. W ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu czynna jest kolej krzesełkowa wraz z trasą narciarską w Dolinie Gąsienicowej, gdzie ciągle jeszcze utrzymują się bardzo dobre warunki. Trasa narciarska i kolej w Dolinie Goryczkowej jest czasowo nieczynna ponieważ ze snu zimowego wybudziły się niedźwiedzie i są aktywne właśnie w tym rejonie.


Zobacz: Najpopularniejsze polskie kolejki linowe w górach. Gdzie się wybrać?


To, czy trasa w Dolinie Goryczkowej zostanie udostępniona, w dużej mierze zależy od ruchu niedźwiedzi. W ostatnim czasie mogliśmy bowiem zaobserwować tu małego niedźwiadka, który spacerował nartostradą do Kuźnic.


Białokozowicz podkreśla, że:


Ruch narciarski i obecność narciarzy korzystających z kolei krzesełkowej, a w szczególności przebywających w otoczeniu dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, miałby wpływ na aktywność i zachowanie niedźwiedziej rodziny. Jeśli niedźwiedzie zmienią rejon przebywania, to po uzgodnieniu z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, będziemy starać się wznowić działalność narciarską w Dolinie Goryczkowej.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Tatrach:

To naprawdę ostatni moment, by oddać się zimowemu szaleństwu na stoku narciarskim. A Ty? Jak zamierzasz spędzić majówkę?Następny artykuł Świętokrzyska Polana -...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej