Nocowanie.pl wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

Nocowanie.pl wspiera akcję #ZmienTerminNieOdwoluj

We wtorek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju apelowało, aby turyści cierpliwie obserwowali sytuacje i zamiast odwoływać urlopy, zmieniali termin wyjazdu na późniejszy. Całym sercem przyłączamy się do akcji #ZmienTerminNieOdwoluj!

Branża turystyczna w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa znalazła się w trudnej sytuacji. Turyści rezygnują z wyjazdów na najbliższe tygodnie, w tym Wielkanoc i majówkę. Pojawiają się także wątpliwości o tegoroczne wakacje.

- Na początku zeszłego tygodnia, kiedy z całego kraju zaczęły napływać kolejne wieści o rosnącej liczbie osób zakażonych koronawirusem lawinowo wzrastała liczba telefonów i maili z prośbą o anulowanie rezerwacji. Goście odwołują głównie najbliższe terminy i długi weekend majowy – mówi jedna z właścicielek pensjonatu.
Dodajmy, że na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzono zakaz działalności związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.20).

Czytaj więcej o Rozporządzeniu Ministra Zdrowia

- Nie wiemy jak długo będzie obowiązywał zakaz, na ten moment musiałem odmówić gościom, którzy mieli rezerwację do końca marca. Tylko jeden zdecydował się przełożyć pobyt na późniejszy termin, reszta zrezygnowała – komentuje właściciel apartamentów.

- Marzec jestem w stanie przetrwać z wypracowanej rezerwy, ale jeśli sytuacja będzie się utrzymywała, to czarno to widzę. Z czegoś trzeba opłacić czynsz i ratę kredytu, do tego na głowie mam utrzymanie rodziny i dwójki dzieci – dodaje.

W podobnej sytuacji znajduje się tysiące właścicieli pokoi na wynajem, kwater, domków, apartamentów i innych obiektów noclegowych. Pojawiają się pytania i wątpliwości, co z pracownikami. W sektorze turystyki pracują setki osób, które żyją w ciągłej obawie o jutro i to, co przyniesie kolejny dzień. Większość pracodawców dochodzi do porozumienia i znajdują wspólne rozwiązania, ale są też osoby, które z dnia na dzień tracą prace i źródło utrzymania. Tu nie chodzi już tylko o nasze urlopy, ale prawdziwe ludzkie dramaty, które dzieją się po tej drugiej stronie biznesu.

Nocowanie.pl 23 lutego br. obchodziło jubileusz i dziękowało za 15 lat wspólnej podróży Klientom i użytkownikom! Kilka dni później radosna atmosfera przerodziła się w chwile niepewności.

Wspieramy Klientów, m.in. przedłużając automatycznie abonament o czas trwania zawieszenia działalności obiektu w związku z coronawirusem. W czasie pandemii wstrzymaliśmy także odejmowanie punktów pozycjonujących. Oraz przygotowaliśmy szereg specjalnych ofert dla właścicieli obiektów noclegowych.


Przeprowadziliśmy również badania: Coronavirus a plany wyjazdowe Polaków. Wyniki mówią, że sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, spowodowała, że plany mogą ulec zmianie lub przesunięciu w czasie. Patrząc na statystyki, większość badanych, bo aż 77% planuje wyjazdy w miesiącach wakacyjnych (czerwiec-wrzesień).

Zostań w domu i zaplanuj urlop marzeń!


Gorąco apelujemy, aby przez najbliższe dni okazać wparcie dla służby zdrowia oraz innych Polaków i solidarnie przyłączyć się do akcji #ZostańwDomu. Wierzymy, że takie zachowanie uchroni nas przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa i obecny kryzys minie. A kiedy za oknem pojawi się ładna pogoda, wszyscy będziemy mieli ochotę na wycieczki i zwiedzanie. Dlatego nie zmieniajmy planów, a jedynie termin ich realizacji. Nie rezygnujmy z dokonanych rezerwacji, a jedynie przebukujmy datę noclegów. Góry, morze czy jeziora – wszystko poczeka.

Następny artykuł Tarcza Antykryzysowa. Na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej