Podróż w czasie w samym sercu Beskidów. Nowa atrakcja dla turystów

Podróż w czasie w samym sercu Beskidów. Nowa atrakcja dla turystów

Pogoda za oknem sprzyja, więc to świetny moment, by zaplanować urlop w górach. Tak się składa, że nasz kraj jest w stanie zaoferować coś ciekawego dla tych, co poszukują aktywności i poznać ciekawe atrakcje. Już niedługo, będzie można połączyć jedno i drugie, odwiedzając popularną miejscowość Beskidu Sądeckiego. Powstanie tu atrakcja, umożliwiająca podróż w czasie.

Decydując się na domki w górach, niemal każdy pragnie zdobywać popularne górskie szczyty i odkrywać różnorakie atrakcje. Warto podkreślić, że atrakcje turystyczne w górach zachwycają na niemal każdym kroku. Z każdym kolejnym rokiem jest ich coraz więcej. Chętnie korzystają z nich zarówno młodsi, jak i nieco starsi turyści. Nawiązują do historii, są stworzone dla osób, poszukujących aktywności, jak też pozwalają podziwiać malownicze górskie widoki - wszystkie te elementy łączy zupełnie nowa atrakcja turystyczna, która już wkrótce powstanie w Krynicy-Zdroju.

Poznaj: Krynica-Zdrój atrakcje wieczorem. Co robić w tym mieście?

“Wehikuł czasu” w Krynicy-Zdroju - nowa atrakcja w Beskidzie Sądeckim


Eksplorując Beskid Sądecki, niemal każdy turysta odwiedza Krynicę-Zdrój. To jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych, a z drugiej - destynacja oferująca ciekawe atrakcje turystyczne. Obowiązkowym punktem jest tu bez wątpienia Góra Parkowa, która wkrótce przejdzie rewitalizację. Powstanie tu wieża widokowa oraz atrakcja, która pozwoli przenieść się w czasie.


fot. AdobeStock, CC0

Ma się znaleźć tu miejsce dla wieży widokowej, polany muzyki i świateł oraz multimedialnego „wehikułu czasu”.

Najwięcej zainteresowania wśród turystów, którzy wybrali apartamenty w Krynicy-Zdroju, wzbudza bez wątpienia „wehikuł czasu”. Ma on zostać rozbudowanu. Już teraz, można tu podziwiać m.in. repliki starych rowerów, fotobudkę stylizowaną na starą kolejkę, czy muzyczną ławeczkę związaną z Janem Kiepurą. Po zmianach, powstanie tu multimedialne centrum podróży w czasie. Znajdzie się ono w budynku B2, który przejdzie gruntowną modernizację. Turyści będą mogli zobaczyć archiwalne zdjęcia i filmy nawiązujące do historii Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej oraz ciekawych, historycznych wydarzeń na świecie. Projekt ma być realizowany w latach 2024-2025, a całkowity przewidywany koszt inwestycji wynosi 12 milionów złotych.

Sprawdź również: Krynica-Zdrój dla aktywnych. Co robić w tej popularnej miejscowości?

Nowe atrakcje w Krynicy-Zdroju


Powstanie multimedialnego centrum podróży w czasie to nie jedyna atrakcja, którą będą mogli zobaczyć już niedługo turyści w Krynicy-Zdroju. Znajdzie się tu również wieża widokowa, z której będzie można podziwiać imponujący krajobraz Beskidu Sądeckiego. Może nie będzie tak popularna, jak wieża widokowa Słotwiny, ale wszystko wskazuje na to, że chętnych na pewno nie będzie tu brakować.


fot. AdobeStock, CC0

Ciekawostkę stanowi fakt, że wśród atrakcji na Górze Parkowej znajdzie się również polana muzyki i świateł, na której znajdą się multimedialne atrakcje oraz ogród z kwiatowymi rzeźbami.
Osoby spragnione wrażeń, będą mogli skorzystać również z toru samochodów retro, karuzeli i fontanny.

Nie czekaj i już dziś sprawdź noclegi w Krynicy-Zdroju:
Czy nowe atrakcje turystyczne w Krynicy-Zdroju okażą się hitem? Wszystko na to wskazuje, szczególnie, że Góra Parkowa i tak już cieszy się ogromną popularnością. A będzie jeszcze lepiej!

Zdjęcie główne: fot. AdobeStock, CC0

Następny artykuł Okno Pawlikowskiego -...

Komentarze (1)

Mariolla

24 dni temu
Zapowiada się super atrakcja :) Lubię Krynicę i jeżdżę tam co roku. Nocuję w halna residence z widokiem na góry i całymi dniami spaceruję po pięknych szlakach Beskidu Sądeckiego :)

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!