Pogoda na Mazurach we wrześniu 2018

Czy we wrześniu warto planować wyjazd na Mazury? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę pogody i znamy już odpowiedź.

Pogoda na Mazurach we wrześniu


Wrzesień może być dobrą porą na spędzenie urlopu na Mazurach. Nadal trwa lato, dni są jeszcze dość ciepłe, więc można wybrać się na żagle. Tutejsze jeziora pełne są ryb, a lasy grzybów. Ciekawą propozycją jest wycieczka rowerowa albo zwiedzanie zabytkowych zakątków – pomysłów na spędzanie czasu jest wiele. Do tego mazurskie miasteczka nieco pustoszeją, więc znalezienie ciekawego noclegu nie powinno stanowić problemu.

Pozostaje tylko znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka pogoda na Mazurach będzie panować we wrześniu?

 

Szukasz ciekawego miejsca na mazurski urlop? Sprawdź oferty z regionu, zobacz: Noclegi na Mazurach

 

Słoneczny początek września


W pierwszym tygodniu września mazurskie kurorty skąpane będą w słonecznych promieniach. Szykuje się całkiem ciepły tydzień z temperaturami na poziomie 18-20 stopni Celsjusza. Synoptycy nie przewidują w tym czasie opadów, więc turyści będą mogli cieszyć się wymarzonym urlopem nad Wielkimi Jeziorami. Sytuacja pogodowa ma ulec zmianie około 9 września…

 

Wykorzystaj pomyślne prognozy i zaplanajuj wyjazd na Mazury. Sprawdź oferty noclegowe w tych miejscowościach:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Kruklankach
Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

 

Kilkudniowe opady


W tym czasie nad Mazury nadciągną chmury, które przyniosą opady deszczu. Najintensywniej popada 10 września, później pogoda nieco się ustabilizuje. Zachmurzenie utrzyma się do końca tygodnia, chociaż prognozy nie przewidują więcej opadów w tym czasie. Termometry wskażą wartości od 16 do 20 kresek.

 

Pojawi się zmienna aura


Trzeci tydzień września przyniesie lekką poprawę pogody. Od 16 do 18 września nad Mazurami pojawi się słońce, później znowu trzeba się będzie przygotować na deszcz. Opady o słabym natężeniu będą miały charakter przelotny i nie wpłyną znacząco na zmianę temperatury. Będzie się ona wahać od 16 do 19 stopni Celsjusza.

Lekkie ochłodzenie, nawet do około 15 stopni, nastąpi na sam koniec miesiąca. W ostatnim tygodniu września pojawią się przelotne opady deszczu a nawet burze, ale będą im towarzyszyć również dłuższe przebłyski słońca.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również