Pogoda nad morzem w kwietniu 2020

Nie ma z pewnością osób, które z wytęsknieniem nie oczekiwałyby nadejścia wiosny. Zima, co prawda póki co jest dla nas łaskawa, ale kolejna pora roku to zupełnie inne odczucia i początek sezonu letniego. Coraz większa część osób w kwietniu decyduje się na wyjazdy nad morze. Jak w związku z tym będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2020 nad morzem.

Kwiecień-plecień to miesiąc, który pogodowo lubi zamieszać również nad naszym polskim morzem. Dni coraz dłuższe, słońca zdecydowanie więcej, ale ostatnie lata pokazały, że potrafi powrócić zima, a na morzu szaleje sztorm. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od pory roku i panującej aury, region ten cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Na plaży można spotkać liczne rzesze spacerujących osób, korzystających z tego wspaniałego klimatu.

Pierwsze prognozy pogody na kwiecień 2020, zwiastują wspaniałą, wiosenną aurę. Poczujemy morski powiew wiosny, przy dużej ilości słońca. Mogą pojawiać się przelotne opady deszczu jednak na szczęście nie będzie ich dużo. Temperatury powinny przekraczać 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów nadmorskich.

Pogoda na Pomorzu Gdańskim w kwietniu 2020


Pomorze Gdańskie zachęci pogodą i bogactwem atrakcji, również w kwietniu. Najnowsze prognozy na kwiecień niosą ze sobą same dobre informacje. Powinno być ciepło, słonecznie i z bardzo pozytywną aurą. Powinno tak być przez cały miesiąc. Pierwsza połowa miesiąca upłynie nam pod znakiem dużej ilości słońca i temperatur na poziomie od 7 do 13 stopni Celsjusza. Żeby nie było tak pięknie, to mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a dokładnie 10, 12 i 15 kwietnia. Nie będą one jednak zbyt intensywne. Od połowy kwietnia więcej deszczowych dni, które utrzymają się do 21 kwietnia. Na szczęście będzie ciepło, bo od 9 do 13 stopni Celsjusza. Kolejne dni przyniosą kolejną dawkę pięknej, słonecznej pogody. Aura popsuć może się w ostatnich dniach kwietnia – wtedy znowu powrócą opady deszczu. Na szczęście temperatury wzrosną do wartości nawet 17-18 stopni Celsjusza.

Planujesz kwietniowy wyjazd na Pomorze Gdańskie? Wybierz dla siebie swój wymarzony nocleg!

Noclegi w Trójmieście
Noclegi w Helu
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Pucku

Pogoda na Pomorzu Zachodnim w kwietniu 2020


Sytuacja pogodowa na Pomorzu Zachodnim podobna do tej, co na Pomorzu Gdańskim. Bardzo przyjemna, wiosenna aura, z dużą ilością słońca, które czasami może zostać zakłócone przez przelotne opady deszczu. Termometry pokażą wartości przekraczające 10 stopni Celsjusza, co jest doskonałym powodem do tego, by wybrać się nad morze na wiosnę. Pierwsza połowa kwietnia to przyjemna aura z dominacją słońca. Przelotnych opadów deszczu możemy się spodziewać od 8 do 10 kwietnia. Słupki rtęci pokażą od 8 do 13 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca aura na porównywalnym poziomie pod względem temperatur. Opady deszczu mogą się pojawić od 18 do 25 kwietnia. Ostatnie dni miesiąca to wzrost temperatur nawet do 18 stopni Celsjusza. Może też przelotnie popadać. Wiele na to wskazuje, że majówka powinna być w związku z tym udana.

Wybierasz się nad morze i poszukujesz sprawdzonego miejsca na Pomorzu Zachodnim? Sprawdź koniecznie:

Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Kołobrzegu
Noclegi w Świnoujściu
Noclegi w Sarbinowie
Noclegi w Ustroniach Morskich

Kwiecień zapowiada się wyjątkowo pozytywnie. Warto skorzystać z wiosennego ciepła i pełni słońca, by dobrze rozpocząć sezon letni.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. briggs321 (pixabay.com, CC0)

Komentarze (2)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

3 dni temu
Zima nad morzem nie jest mi straszna. Bardzo lubię, że jest wtedy o wiele mniej ludzi i można dużo spacerować. Hotel wybieramy zawsze ten sam, czyli Grand Lubicz w Ustce. Zdecydowanie ma on tyle atrakcji, że jeśli pogoda nie pozwala na spacerowanie to w hotelu się nie nudzimy. Maja świetne baseny i bardzo duży wybór relaksujących zabiegów we spa.

Anita

6 dni temu
Na kwiecień mam zaplanowany wyjazd nad morze, do Kołobrzegu. Koleżanka tak mi zachwalała Aquariusa że chcę odwiedzić wreszcie ten hotel. przy okazji połapać trochę jodu. Blisko plaży się znajduje, do tego na pewno nie będę przy gorszej pogodzie tam się nudzić. mam wybrane zabiegi na które się wybiorę.

Zobacz również