Pogoda nad morzem w listopadzie 2019

Sztormy, deszcze i mało sprzyjające warunki do nadmorskich spacerów – z takimi warunkami przyjdzie nam się spotkać w nadchodzącym miesiącu. Podkreślić jednak należy fakt, że powietrze właśnie w tym czasie jest najbardziej wypełnione jodem, a i odpocząć też jest gdzie. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na listopad 2019 nad morzem.

Listopad to idealny miesiąc na wypoczynek, szczególnie dla osób które chcą miło, w ciszy i spokoju spędzić swój wolny czas. W popularnych kurortach pusto, warunki do rodzinnych spacerów zazwyczaj sprzyjają, a i miasta regionu zachęcają ofertą kulturalną, jak i niezwykłymi zabytkami, które koniecznie trzeba zobaczyć, gdy aura nie sprzyja. Tu przede wszystkim czas płynie wolniej, nikt nikogo nie pogania ani też nie zasłania pięknych widoków parawanami.

 

Jesienne miesiące nad morzem to również możliwość podziwiania wspaniałej lokalnej przyrody, gdyż puste plaże umożliwiają prawdziwy kontakt z przyrodą. Do tego wszystkiego szum fal, bardzo często sztorm i powietrze wypełnione jodem działają kojąco na nerwy, a okoliczne widoki to prawdziwa przyjemność dla oczu i naszego samopoczucie.

 

Sam listopad pod względem sytuacji pogodowej nad morzem zapowiada się bardzo zmiennie. Podkreślić należy fakt, że będzie pojawiać się raz słońce, raz deszcz. Zimy póki co nie widać na horyzoncie. Temperatury umiarkowane. Średnie wartości będą się wahać od 3 do maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Sprawdźmy szczegóły pogodowe dla Pomorza i Pomorza Zachodniego.

 

Pogoda na Pomorzu w listopadzie 2019

 

Sytuację pogodową na Pomorzu należy podzielić na 2 części. Pierwsza połowa listopada ciepła, z dużą ilością słońca i czasami zdarzającymi się przelotnymi opadami deszczu. W drugiej części miesiąca niestety już tak dobrze nie będzie, bo dominował będzie deszcz, a słońce wyjrzy zza chmur tylko sporadycznie. Zrobi się też wówczas zdecydowanie chłodniej. Prognozowane temperatury na pierwszą połowę listopada na Pomorzu wyniosą od 6 do nawet 12 stopni Celsjusza. Jak na początek listopada, będą to bardzo sprzyjające wartości. Druga połowa miesiąca to już spadek temperatur – ich wartości będą się wahać w przedziale od 3 do 8 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że uczucie zimna nad samym morzem, podczas gdy wieje wiatr znacząco wzrasta. Warto zabrać ze sobą ciepłe kurtki, gdy mamy w planach nadmorski spacer.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Pomorzu? Mamy dla Ciebie propozycje z popularnych nadmorskich miejscowości!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Ustce

Noclegi w Łebie

Noclegi w Karwi

Noclegi w Stegnie

Noclegi w Sztutowie

Noclegi w Krynicy Morskiej

Noclegi w Helu

Noclegi w Jastrzębiej Górze

 

Pogoda na Pomorzu Zachodnim w listopadzie 2019

 

Z nieco odmiennymi warunkami przyjdzie się spotkać osobom wypoczywającym na Pomorzu Zachodnim. Sytuacja niemalże odwrotna do tej, z jaką będziemy mieć do czynienia na Pomorzu. Pierwsza połowa listopada z przewagą deszczu, ale podobnymi wartościami temperatur. Termometry pokażą od 5 do nawet 13 stopni Celsjusza. Na słońce w pierwszych 2 tygodniach miesiąca możemy liczyć tylko 5, 6 i 14 listopada. W drugiej połowie będzie już go znacznie więcej, a opady deszczu ustąpią – spodziewane są jedynie 28 i 30 listopada. Do tego wszystkiego optymalne wartości temperatur – prognozuje się od 4 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Warunki w sam raz na jesienne spacery i innego rodzaju aktywności na świeżym, morskim powietrzu. Pomorze Zachodnie jest pełne wielu ciekawych miejsc, które również jesienią robią niesamowite wrażenie.

 

Jeśli Twoje plany związane są z Pomorzem Zachodnim, to już dziś sprawdź ofertę noclegów w popularnych miejscowościach tego regionu:

 

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Dziwnowie

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Sarbinowie

Noclegi w Pobierowie

Noclegi w Grzybowie

Noclegi w Mrzeżynie

Noclegi w Ustroniach Morskich

 

Jak widać, listopad nad morzem w tym roku to zupełnie inna aura. Niezależnie, którą miejscowość wybierzemy, powinniśmy cieszyć się wspaniałymi warunkami do wypoczynku. Bałtyk, mimo że zimny, przyciąga każdego roku, a w każdej miejscowości turysta znajdzie wszystko, czego potrzebuje do komfortowego wypoczynku.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. tstriangle (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również