Pomysły na polskie wakacje. Krynica Morska

Ruszamy na podbój bałtyckiego wybrzeża. Dziś zarzucamy kotwicę w Krynicy Morskiej - pięknym kurorcie z szeroką plażą i wieloma atrakcjami dla całych rodzin. Drobny piasek pod stopami, szum morza, zjawiskowe zachody słońca i zapach lasu o poranku - wakacyjny urlop w takim miejscu zapowiada się wyśmienicie.

Krynica Morska to wyjątkowe miejsce na mapie polskiego wybrzeża. Należy do jednych z najmniejszych miast w kraju, a jej lądowy obszar w całości należy do Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. W mieście znajdziemy port morski, cztery przystanie oraz letnie kąpielisko.

 

Plaża


Kąpielisko naszpikowane jest atrakcjami od wodnych zjeżdżalni, wypożyczalni sprzętów wodnych, po bary i restauracje serwujące pyszne nadmorskie potrawy. Dzięki położeniu w rejonie Zatoki Gdańskiej woda jest tu cieplejsza niż w innych nadbałtyckich kurortach. Turyści cenią sobie szerokie, czyste plaże, na których mogą korzystać z uroków Bałtyku - jedni zażywają słonecznych i wodnych kąpieli, inni próbują swoich sił w tworzeniu piaskowych budowli, czy zamieniają się w poszukiwaczy skarbu morza, jakim jest bursztyn. Atmosfera w Krynicy Morskiej jest wyjątkowa. Wczasowicze, którzy wcześniej mieli przyjemność spędzania tu wakacyjnego urlopu, z niecierpliwością wyczekują kolejnej wizyty.

 

 

Takie atrakcje tylko w Krynicy Morskiej

 

Wielbłądzi Garb to miejsce polecane dla osób lubiących spacery i wędrówki. Widok zachodu słońca i panoramy Morza Bałtyckiego z najwyższej stałej wydmy w Europie wart jest wysiłku i może zrobić wrażenie. Szczyt znajdziemy na wschodnich krańcach miasteczka. Nazwa nawiązuje do wyglądu wydmy od strony Zatoki Gdańskiej - można dostrzec dwa garby jak u wielbłąda.

 

Kolejnym punktem widokowym, który warto odwiedzić, jest wzniesienie o kształcie niedużego klifu wydmowego, zwanego przez mieszkańców “Skarpą”. To doskonałe miejsce do obserwacji dzikich ptaków oraz siły natury, która z roku na rok obsuwa i podmywa wzniesienie. Wizyta na skarpie sprzyja chwilom przemyśleń w otoczeniu magicznie relaksującej przyrody.

Na spacer trzeba wybrać się jedną z najbardziej popularnych ulic w Polsce - Teleexpressu. Jest to najpiękniejsza ulica w Krynicy Morskiej, której architektura nawiązuje do lat świetności kurortu. Dodatkowo mieszczą się tam pensjonaty, kościół i odrestaurowane wille wpisane w rejestr zabytków, które przyciągają wzrok turystów idących w kierunku plaży.
Z Molo w centrum miasteczka obserwować można odpływające statki pasażerskie oraz wycieczkowe.

Obowiązkowym punktem dla zwiedzających jest czerwona latarnia morska, na której szczyt na wysokości 27 m prowadzi ponad sto krętych schodków. Wejście wynagrodzi widok na Zalew Wiślany, Zatokę Gdańską, Frombork oraz Mierzeję Wiślaną. Osoby o sokolim wzroku dojrzeć mogą nawet Trójmiasto.

Osoby lubiące aktywny wypoczynek i szukające wakacyjnych przygód również znajdą coś dla siebie. Na terenie miasteczka znajdziemy szkołę windsurfingową, park linowy, sezonowe parki rozrywki i liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Możemy wyruszyć w rejs statkiem po Zalewie Wiślanym, czy przeżyć niezapomniane chwile podczas jazdy motorówką  Najmłodsi będą zachwyceni przejażdżką Kolejką turystyczną oraz wizytą w Bajkolandii, która gwarantuje wspaniałą zabawę  pełną wyzwań i atrakcji.

Sezon letni to czas, kiedy w mieście rozpoczyna się cykl imprez rozrywkowo-rekreacyjnych tzw. Bursztynowe Lato. W Krynicy Morskiej odbywają się Eliminacje do Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, Regaty żeglarskie, czy Wybory Bursztynowej Miss. Do miasta przybywają także największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. Turyści i mieszkańcy mogą brać udział w licznych koncertach i festiwalach, które z pewnością umilają wakacyjny czas.

Pobyt w Krynicy Morskiej należy do przyjemności. Na turystów czeka rozbudowana baza noclegowa oraz gastronomiczna. Wybierać można między hotelami, apartamentami, kwaterami czy pensjonatami.

Sprawdź: noclegi w Krynicy Morskiej 


U Karoliny to gospodarstwo agroturystyczne, które zostało urządzone z klasą i troską o każdy szczegół. Gospodarze dbają, by było miło i przytulni

https://www.nocowanie.pl/urlop-nad-polskim-morzem-te-miejsca-naprawde-kusza.html
Stylowe Pokoje

https://www.nocowanie.pl/urlop-nad-polskim-morzem-te-miejsca-naprawde-kusza.html

fot. Laura Fuhrman (Unsplash.com CC0)

Stylowe Pokoje

https://www.nocowanie.pl/urlop-nad-polskim-morzem-te-miejsca-naprawde-kusza.html 

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również