Poznaj Dolny Śląsk! Wybierz dla siebie najlepsze miejsce noclegowe

Poznaj Dolny Śląsk! Wybierz dla siebie najlepsze miejsce noclegowe

Planujesz wybrać się na Dolny Śląsk podczas nadchodzących wakacji? Chcesz zobaczyć możliwie jak najwięcej miast, zabytków i atrakcji? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji miejsc, które mogą okazać się świetną bazą wypadową, jeśli planujesz zwiedzić Dolny Śląsk wzdłuż i wszerz.

Na samym wstępie, warto podkreślić, że w celu poznania całego regionu Dolnego Śląska, będziemy potrzebować min. tygodnia, a nawet 2 tygodni. Region jest pełen niezwykłych atrakcji i miejsc, które powinny zachwycić każdego. To przede wszystkim niezwykłe miasta z klimatem i zabytkami i góry - dla tych bardziej aktywnych. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie tu znajdują się Góry Stołowe, Góry Izerskie, Karkonosze, czy Kotlina Kłodzka. Pewne jest również to, że na brak wrażeń podczas wypoczynku w tym właśnie regionie, nikt nie powinien narzekać. 


Z pewnością dobrze wiecie, że bardzo często przy planowaniu urlopu, decydującą rolę odgrywają rozmaite kryteria. Dla jednych jest to lokalizacja, dla innych warunki w obiekcie i dostępne udogodnienia, a dla pozostałych osób ważną rolę odgrywa cena za pobyt. Warto podkreślić, że coraz chętniej podczas naszego wypoczynku nie ograniczamy się tylko i wyłącznie do aktywności w jednym miejscu. Chcemy zobaczyć możliwie jak najwięcej. W takim przypadku, wybór odpowiedniego miejsca, będącego “bazą wypadową”, może być niezwykle decydujące.


Zaplanowanie tego typu wypoczynku jest o tyle prostsze, jeśli dysponujemy własnym środkiem transportu. W przeciwnym razie, będziemy zdani na środki komunikacji publicznej. Co ważne, są one naprawdę bardzo dobrze rozwinięte i pozwalają dotrzeć w praktycznie każde miejsce - do dyspozycji mamy połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze (w tym przypadku w grę wchodzi jedynie Wrocław). Jeśli dalej zastanawiasz się nad tym, gdzie pojechać, by podczas urlopu zobaczyć jak najwięcej atrakcji na Dolnym Śląsku, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi tzw. “baz wypadowych”, które idealnie sprawdzą się podczas każdej pory roku. Każdy powinien być zadowolony - a i wszystkie miejsca na Dolnym Śląsku będą dostępne na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.


Przeczytaj również: 5 powodów, dla których warto odwiedzić Dolny Śląsk


Dolnośląskie “bazy wypadowe” - gdzie warto zarezerwować nocleg?


Cała Dolny Śląsk to bez wątpienia region pełen wspaniałych zabytków. Samo województwo ma naprawdę dużą powierzchnię. Wystarczy wspomnieć, że województwo ma powierzchnię 19 947 km2, co czyni je jednym z większych w Polsce. Daje nam to w związku z tym liczne możliwości, by zobaczyć w nim najważniejsze miejsca. Region jest doskonale skomunikowany, co jest w tym przypadku bezapelacyjnym atutem. Z myślą o osobach, które planują wypoczynek na Dolnym Śląsku, przygotowaliśmy kilka propozycji miejscowości, które mogą okazać się świetną bazą wypadową do zwiedzania całego regionu. Gdzie warto zarezerwować swój nocleg? Sprawdźmy! Pamiętajcie, że przygotowany przez nas ranking miejsc, ma charakter czysto subiektywny.


Sprawdź koniecznie: Ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku - co warto zobaczyć?

 

 


 • Wrocław


Rozpoczynamy od jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Jeśli Dolny Śląsk, to oczywiste, że wybór miejsca może być prosty. Wrocław zachwyci każdego. Każdy, kto przyjedzie tu chociaż raz, będzie chciał powracać w to miejsce, przy każdej możliwej okazji. Na zwiedzanie całego Wrocławia potrzebujemy przynajmniej 3 dni. Jeśli wypoczywamy na Dolnym Śląsku nieco dłużej, to warto wyruszyć w inne ciekawe miejsca, które możemy znaleźć w województwie dolnośląskim. Dzięki temu, że w krótkim czasie, możemy dotrzeć w praktycznie każde miejsce na Dolnym Śląsku, powinniśmy być bardzo zadowoleni. Wszystko jest na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.


Dlaczego Wrocław jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania całego regionu Dolnego Śląska?


 • jedynie około 70 km do Wałbrzycha i do Zamku Książ, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych zamków w Polsce

 • około 120 km w Karkonosze

 • zaledwie 90 km do miejscowości, znajdujących się w regionie Kotliny Kłodzkiej

 • nieco ponad 40 km do Sobótki, z której możemy zdobyć Ślężę - jest to jedno z ulubionych miejsc na weekendowe wyjazdy wśród mieszkańców Wrocławia

 • nieco ponad 90 km do Kolorowych Jeziorek, które są jednym z najpiękniejszych miejsc na całym Dolnym Śląsku

 • jedynie około 50 km do Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, uznawanego za największy i najpiękniejszy rezerwat na Dolnym Śląsku

 • około 40 km do Oleśnicy, w której możemy znaleźć m.in. zamek książąt oleśnickich z XIV wieku

 • około 30 km do Trzebnicy, w której znajduje się zespół klasztorny, ufundowany przez Henryka Brodatego i jego małżonkę Jadwigę

 • nieco ponad 40 km do Brzegu, w którym można zwiedzić m.in. Zamek Piastów Śląskich, czy gotyckie budowle sakralne.


Z pewnością zainteresuje Cię treść tego artykułu: Polskie miasta na weekend i nie tylko - Wrocław


Wrocław ma bardzo bogatą bazę noclegową, w związku z czym znalezienie noclegu na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. Najliczniej reprezentowaną kategorią w mieście są hostele, apartamenty oraz kwatery i pokoje – chętnie wybierane przez pary, rodziny i miłośników tego miasta.


Średnia cena noclegu we Wrocławiu to koszt około 50-75 zł od osoby. Najkorzystniejszą opcją jest wybór hosteli lub kwater i pokoi. Należy jednak podkreślić, że ceny są ustalane indywidualnie przez właściciela obiektu i w dużej mierze zależą od lokalizacji i oferowanego standardu.Hostel Świdnicka 24

Hostel Świdnicka 24

Wrocław, ul. Świdnicka

Hostele 8.2
Hotel DWOREK

Hotel DWOREK

Wrocław, ul. Obornicka

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Kwatery Dla Firm

Kwatery Dla Firm

Wrocław, ul. Plac Orląt Lwowskich

Kwatery i pokoje 9.3
Sprawdź popularne oferty noclegów we Wrocławiu

 

 

 

fot. Anna Maria / zdjecia.nocowanie.pl


 • Wałbrzych


Przed nami kolejne z miast, które na każdym kroku zachwyca swoją wyjątkowością i dostępnymi zabytkami. Wałbrzych może okazać się również świetną bazą wypadową do zwiedzania całego regionu Dolnego Śląska. Największą atrakcją miasta jest potężny Zamek Książ, który został wzniesiony w XIII wieku przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka Surowego. Do tego wszystkiego lokalizacja w Górach Wałbrzyskich, na pewno powinna zachwycić każdego turystę. Jeśli mamy w planach lepsze poznanie całego województwa, to Wałbrzych może okazać się ku temu naprawdę wspaniałą opcją. 


Wałbrzych to dobra baza wypadowa na zwiedzanie Dolnego Śląska, bo:


 • nieco ponad 80 km do prawdziwej perły Dolnego Śląska - Wrocławia

 • zaledwie 54 km w Karkonosze

 • 31 km w Góry Sowie

 • około 60 km w Góry Stołowe

 • nieco ponad 50 km do Kłodzka, uznawanego za polską Pragę

 • 8 km do Zamku Książ

 • jedynie 5,5 km do Szczawna-Zdroju, będącego jednym z popularnych polskich uzdrowisk

 • tylko 20 km do Świdnicy, uznawanej za najpiękniejsze miasto na Dolnym Śląsku; turystów zachwycają przede wszystkim przepiękne zabytki i zadbane Stare Miasto. W Świdnicy na szczególną uwagę zasługuje protestancki Kościół Pokoju, unikalna budowla wpisana na listę UNESCO, oraz katedra Świętych Stanisława i Wacława, mająca jedną z najwyższych wież w Polsce.


Poznaj: Wałbrzych. Świetny pomysł na weekendowy wyjazd


Największą popularnością wśród turystów odwiedzających Wałbrzych cieszą się obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz agroturystyka. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, wyróżniająca się na tle konkurencji, ale również lokalizacja. Im bliżej centrum, tym lepiej.


Średni koszt noclegu w Wałbrzychu wynosi 93 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii agroturystyka, wówczas za nocleg możemy zapłacić od 25 zł. Większość cen jest uzależniona od standardu i lokalizacji konkretnego obiektu.Apartament Dzień Dobry

Apartament Dzień Dobry

Wałbrzych, ul. Hetmańska

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
 Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Apart-House Mickiewicza - Apartamenty i Pokoje

Szczawno-Zdrój, ul. Adama Mickiewicza

Kwatery i pokoje 9.5
Pensjonat Katarzyna

Pensjonat Katarzyna

Wałbrzych, ul. ul. Batorego

Kwatery i pokoje 9.8
Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Wałbrzychu

 

 

 

 

fot. z_sabat / zdjecia.nocowanie.pl


 • Świdnica


Na sam koniec zostawiliśmy jedno z najpiękniejszych miast województwo, co zostało już wcześniej wspomniane. Wypoczywając w Świdnicy, będziemy mogli zobaczyć wszystko, co najpiękniejsze na Dolnym Śląsku. Gdy już odkryjemy niezwykłe miejsca i zabytki w tym mieście, to będziemy mogli wyruszyć na odkrywanie całego województwa, szczególnie, że do większości tych miejsc mamy przysłowiowy “rzut beretem”.


Historia miasta sięga czasów średniowiecza, niegdyś było stolicą księstwa świdnicko-jaworskiego, ale prawdziwy rozkwit zawdzięcza kupcom. Świdnica słynęła bowiem z produkcji sukna oraz znakomitego piwa – o jego popularności świadczy fakt powstawania w wielu miastach tzw. piwnic świdnickich, w których można było napić się złocistego napoju. Świdnica to przepiękne miasto, które zachwyca o każdej porze roku. Na turystów czeka tam wiele różnorodnych atrakcji, nie tylko zabytki, ale również trasy spacerowe i rowerowe. Poza tym malownicza okolica Przedgórza Sudeckiego zachęca do planowania dalszych wypraw. Dzięki bogatej bazie noclegowej Świdnica stanowi doskonałą bazę dla osób o zróżnicowanych preferencjach.


Wypoczywając w Świdnicy, będziemy mogli wybrać się do:Sprawdź: Świdnica na weekend - co warto zobaczyć?


W bazie noclegowej Świdnicy dominują kwatery i pokoje oraz hotele. Obiekty tego typu zazwyczaj wybierane są przez osoby, które szukają wygodnego pokoju z łazienką, ale większość czasu spędzają poza miejscem zakwaterowania.


Średni koszt noclegu w Świdnicy wynosi 84 zł, ostateczna kwota zależy od kategorii obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest wybrać ofertę noclegów pracowniczych, gdyż koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Poza tym warto sprawdzać, czy cennik wybranego obiektu nie ma wariantu weekendowego – ceny w weekend mogą być o 11% wyższe od tych, które obowiązują w dni powszednie.Pokoje Gościnne Galesz

Pokoje Gościnne Galesz

Świdnica, ul. Westerplatte

Kwatery i pokoje 9.7
Comfort Hostel

Comfort Hostel

Świdnica, ul. aleja Niepodległości

Kwatery i pokoje 9.8
Noclegi Babie Lato

Noclegi Babie Lato

Świdnica, ul. wieś Tomkowa

Noclegi pracownicze 9.8
Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Świdnicy


Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom, podczas nadchodzących wakacji, uda Ci się w pełni poznać region Dolnego Śląska. Nie zwlekaj i już dziś zaplanuj swój wymarzony urlop. Pamiętaj, że nasz kraj oferuje wiele wspaniałych miejsc. Dlatego też przyłącz się do akcji #wypoczywamwpolsce.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej