poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Świdnicy:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Świdnica

Miasto należy do najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Turystów zachwycają przede wszystkim przepiękne zabytki i zadbane Stare Miasto. W Świdnicy na szczególną uwagę zasługuje protestancki Kościół Pokoju, unikalna budowla wpisana na listę UNESCO, oraz katedra Świętych Stanisława i Wacława, mająca jedną z najwyższych wież w Polsce.


Historia miasta sięga czasów średniowiecza, niegdyś było stolicą księstwa świdnicko-jaworskiego, ale prawdziwy rozkwit zawdzięcza kupcom. Świdnica słynęła bowiem z produkcji sukna oraz znakomitego piwa – o jego popularności świadczy fakt powstawania w wielu miastach tzw. piwnic świdnickich, w których można było napić się złocistego napoju. Skalę zamożności kupców ze Świdnicy ukazują kamienice otaczające rynek, w większości kunsztownie i bogato zdobione. Warto obejrzeć je po zmroku, gdyż odpowiednie podświetlenie dodatkowo podkreśla architektoniczne detale.

Wypad do Świdnicy to świetny pomysł o każdej porze roku

Świdnica to przepiękne miasto, które zachwyca o każdej porze roku. Na turystów czeka tam wiele różnorodnych atrakcji, nie tylko zabytki, ale również trasy spacerowe i rowerowe. Poza tym malownicza okolica Przedgórza Sudeckiego zachęca do planowania dalszych wypraw. Dzięki bogatej bazie noclegowej Świdnica stanowi doskonałą bazę dla osób o zróżnicowanych preferencjach.


Ze Świdnicy można wybrać się do malowniczej Kotliny Kłodzkiej, na Ślężę lub odwiedzić malowniczy zamek Książ, znajdujący się w położonym po sąsiedzku Wałbrzychu. Z miasta każdy szybko dostanie się w Góry Sowie, gdzie turyści mogą zwiedzić tak tajemnicze miejsca jak Sztolnie Walimskie czy Podziemne Miasto Osówka. Również mało sprzyjająca aura nie przeszkodzi w wypoczynku w Świdnicy, to doskonały powód, by zaszyć się w przytulnej restauracji lub poznać miejscową ofertę kulturalną.

Świdnica – co warto zobaczyć?

Miejscem w Świdnicy, które musi zobaczyć każdy turysta, jest Kościół Pokoju. Ze względu na unikalny charakter, architekturę oraz wyjątkowy barokowy wystrój wnętrza wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To największa drewniana świątynia w Europie i jeden z dwóch zachowanych Kościołów Pokoju na świecie, wybudowany na mocy traktatu kończącego wojnę trzydziestoletnią. Drugą wartą uwagi świdnicką świątynią jest gotycka katedra, której wieża liczy 103 metry wysokości. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na ołtarz Zaśnięcia NMP, wzorowany na dziele Wita Stwosza z krakowskiego Kościoła Mariackiego, oraz na ołtarz główny inspirowany barokowym ołtarzem w paryskim kościele Van-de-Grace.


Świdnica dumna jest ze swojej handlowej historii, nie powinien więc dziwić fakt, że w mieście działa jedyne w kraju Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wśród zgromadzonych eksponatów znajdują się typowe akcesoria dawnego kupca, a więc różnego rodzaju wagi i odważniki, a poza tym również zaaranżowane wnętrze składu kolonialnego i apteki. Osobny dział poświęcony jest historii miasta, można tam zobaczyć na przykład makietę XVII-wiecznej Świdnicy czy kopie płyt nagrobnych książąt z linii Piastów świdnickich.


Ważny punkt miasta stanowi rynek z zabytkowymi kamienicami, które zachwycają swoją architekturą nawet laika. To przede wszystkim przykład budownictwa doby renesansu – choć wprawne oko dostrzeże w gdzieniegdzie ślady gotyku – oraz baroku, natomiast kamienice wybudowane w XIX wieku stanowią przykład eklektyzmu. Ważną ozdobę rynku w Świdnicy stanowią rzeźby Georga Leonarda Webera. Stworzył on posągi św. Floriana i św. Jana Nepomucena, oraz zdobiące fontanny rzeźby Atlasa i Neptuna. Przy głównym placu można dostrzec też postać Hermesa, boga kupców i złodziei, posąg antycznego bóstwa wieńczy kopułę narożnego domu „Pod Hermesem”.


Świdnica to nie tylko miasto pełne zabytków, szare mury bloków i kamienic zdobią tam prace artystów w formie murali. Przedstawiają między innymi anioły z Kościoła Pokoju, Andrzeja Wajdę i Charliego Chaplina z filmu „Brzdąc”.

Co robić w Świdnicy w wolnym czasie?

W Świdnicy turyści znajdą sporo propozycji spędzania wolnego czasu. Miasto przygotowało trasy spacerowe i ścieżki rowerowe, które biegną przez tereny miejscowych parków, poza tym przechodzi tamtędy fragment szlaku EuroVelo.


Chcąc poznać najważniejsze zabytki w Świdnicy można wybrać się na spacer Książęcą Miejską Trasą Turystyczną. Na jej szlaku znalazły się takie miejsca jak katedra, Kościół Pokoju, wieża ratuszowa, będąca doskonałym punktem widokowym, oraz pozostałości twierdzy świdnickiej. Inną propozycję wycieczki stanowi spacer Szlakiem Kamienia – projekt obejmuje swoim zasięgiem nie tylko Świdnicę, ale także duży fragment polsko-czeskiego pogranicza. Trasa ukazuje rzeźby i budowle, wykonane właśnie z tego surowca, w tym również relikty średniowiecznych murów obronnych i zamku Bolka II.

Co zjeść w Świdnicy?

Zgodnie z wielowiekową tradycją w Świdnicy warto spróbować miejscowego piwa oraz pierników – te prawdziwe wypieka się z wizerunkiem Kościoła Pokoju. Wśród charakterystycznych dla miasta i okolicznych terenów potraw należy wymienić zupę z karpia oraz kaszankę boleścińską. Jest ona wytwarzana z kaszy, podrobów oraz głowizny. Warto także sięgnąć po piwne ciastko, które znajduje się w menu dobrych świdnickich restauracji.


W miejscowych lokalach gastronomicznych można zjeść również tradycyjne dania kuchni polskiej, pizze, makarony i fast-foody. Koszt jednodaniowego obiadu dla jednej osoby wynosi około 30 zł.

Noclegi w Świdnicy

W bazie noclegowej Świdnicy dominują kwatery i pokoje oraz hotele. Obiekty tego typu zazwyczaj wybierane są przez osoby, które szukają wygodnego pokoju z łazienką, ale większość czasu spędzają poza miejscem zakwaterowania. W takim przypadku liczy się komfortowy nocleg, natomiast turyści, którzy wybiorą hotel, otrzymują dodatkowe udogodnienia, jak na przykład śniadanie w cenie czy parking.


Wśród obiektów noclegowych w Świdnicy dostępne są między innymi agroturystyki, noclegi pracownicze oraz pensjonaty.

Ceny noclegów w Świdnicy

Średni koszt noclegu w Świdnicy wynosi 84 zł, ostateczna kwota zależy od kategorii obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest wybrać ofertę noclegów pracowniczych, gdyż koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Poza tym warto sprawdzać, czy cennik wybranego obiektu nie ma wariantu weekendowego – ceny w weekend mogą być o 11% wyższe od tych, które obowiązują w dni powszednie.


Aby znaleźć noclegi w najkorzystniejszych cenach można ustawić listę wyników wyszukiwania, by najtańsze obiekty znajdowały się na jej szczycie. Warto korzystać także z rabatów ustalanych przez właścicieli obiektów – są one wyraźnie wyróżnione spośród innych ofert.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Świdnicy

Największym zainteresowaniem cieszą się miejsca, gdzie na gości czekają pokoje z łazienkami. Dla większości jest to jedno z podstawowych udogodnień, podobnie jak miejsce parkingowe. Oprócz tego turyści szukają obiektów, które udostępniają telewizję, internet oraz kuchnię lub przynajmniej aneks kuchenny. Dla części ważna jest także możliwość zamówienia wyżywienia w miejscu zakwaterowania.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Świdnicy

Ile kosztuje nocleg w Świdnicy?
Cena za nocleg w Świdnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Świdnica, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Świdnicy wynosi 156 zł.
Czy ceny noclegów w Świdnicy w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 9% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Świdnicy?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Świdnica”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Świdnicy zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Świdnicy?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Świdnicy mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Świdnica opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Świdnicy to: Noclegi Babie Lato, Pensjonat Haltex, Pokoje Gościnne Galesz.
Które noclegi w Świdnicy są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Świdnicy poleca Noclegi Babie Lato, Pensjonat Haltex, Pokoje Gościnne Galesz.
Które noclegi w Świdnicy są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne Galesz, Pokoje W Młynie, Pensjonat Haltex.
Jakie są atrakcje w Świdnicy?
Najciekawszym miejscem w Świdnicy jest Kościół Pokoju, zabytek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć także gotycką katedrę, której wieża ma aż 103 metry wysokości.
Czy w Świdnicy znajduje się kościół bez gwoździ?
Tzw. kościołem bez gwoździ jest Kościół Pokoju. Świątynię budowali luteranie, którzy podlegali licznym obostrzeniom ze strony katolickich Habsburgów – mogli używać tylko nietrwałych materiałów jak drewno, piasek, glina oraz słoma.
Czy Kościół Pokoju w Świdnicy można zwiedzać?
Kościół Pokoju można zwiedzać przez cały rok w wyznaczonych godzinach, wyjątek stanowi tylko Wielki Piątek, Wigilia oraz Wszystkich Świętych – wtedy zwiedzanie nie jest możliwe.
Jak znaleźć nocleg blisko centrum w Świdnicy?
Aby znaleźć nocleg blisko centrum Świdnicy można kliknąć ikonkę W centrum lub ustalić zakres odległości za pomocą suwaka.
Co zjeść w Świdnicy?
W Świdnicy warto zjeść zupę z karpia oraz kaszankę boleściańską. Miasto słynie również z piwa oraz pierników.
Ile kosztuje obiad w Świdnicy?
Cena obiadu w Świdnicy to koszt od 30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!