Spacer po Zakopanem - galeria zdjęć

Jak wiecie, ekipa Nocowanie.pl gości w polskich górach. Czy mogliśmy więc ominąć Zakopane? Dzisiaj mamy dla was zdjęcia prosto z Krupówek.

Żaden turysta nie może powiedzieć, że był w Zakopanem, jeśli nie zrobił sobie zdjęcia na Krupówkach. Ekipa Nocowanie.pl szanuje takie tradycje – poza tym spacer po stolicy Tatr jest czystą przyjemnością. A na dowód tego mamy zdjęcia, które możecie zobaczyć w powyższej fotogalerii.

Krupówki to symbol Zakopanego. Deptak przez większą część roku tętni życiem, jest gwarny i pełny turystów. Ale to również historia miasta w pigułce, bo jeśli dobrze się rozejrzymy, pod szyldami sklepów i sieciowych restauracji dostrzeżemy piękne budynki, prezentujące różne style architektoniczne, a także dawne góralskie chałupy.

Dla wielu spacerowiczów Krupówki to przede wszystkim miejsce, gdzie mogą kupić pamiątki i oscypki – chociaż po te prawdziwe najlepiej wybrać się do certyfikowanej bacówki. My radzimy zejść z utartego szlaku i poszukać prawdziwej góralszczyzny w niedużych restauracjach, specjalizujących się w regionalnej kuchni. Gwarantujemy, że i takie perełki znajdują się na Krupówkach.

Co poza smakami? Polecamy wizytę w Muzeum Tatrzańskim, którego główny gmach znajduje się właśnie przy Krupówkach. W jego zbiorach znajdują się przedmioty reprezentujące materialną kulturę Podhala.

Kolejny obowiązkowy punkt to oczywiście Wielka Krokiew, na której rozgrywane są najważniejsze konkursy skoków narciarskich. Każdy, kto chciałby poczuć atmosferę tego miejsca może zwiedzić obiekt.

Masz chęć na spacer po Krupówkach? Przyjedź do Zakopanego! Oferty noclegowe znajdziesz tutaj: Noclegi w Zakopanem

Komentarze (1)

2017-02-18 13:53
Dziękuję i stwierdzam, że nic się tam nie zmieniło mimo upływu czasu, nawet ozdoby świąteczne ciągle te same. Pozdrawiam.

Zobacz również