Czego nie przegapić? Najbliższe imprezy

Zobacz wszystkie imprezy

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Krupówki

Krupówki

Zakopane, ul. Krupówki

Trasa spacerowa 8.6
Dworzec PKP Zakopane
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Dworzec PKP Zakopane

Zakopane, ul. Chramcówki

Zabytki 7.2
Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Zakopane, ul. Bronisława Czecha

Obiekt sportowy 9.3

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Po co jeździmy do Zakopanego? Przede wszystkim żeby zjeść prawdziwego oscypka i przejść się po Krupówkach, aby poznać życie miasta i zrobić sobie zdjęcie z zakopiańskim misiem. Ale poza Krupówkami także jest co oglądać. Dom pod Jedlami, Willa Atma, Chata Sabały, kaplica na Jaszczurówce czy cmentarz na Pęksowym Brzyzku – to miejsca, w których poznacie „stare” Zakopane. Spragnieni górskich widoków? Wystarczy wjechać kolejką na Gubałówkę albo Kasprowy Wierch. Popularną trasą widokową jest też szlak nad Morskie Oko, którym jeżdżą konne bryczki, ale my zachęcamy do odrobiny wysiłku. Nic tak nie cieszy, jak osiągnięcie celu własnymi siłami! A żeby złapać trochę luzu, wystarczy wybrać się do zakopiańskiego aqua parku albo domu, który stoi na głowie.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Karcma Góralsko

Karcma Góralsko

Zakopane, ul. Rybkówka

Karczma u Słodkiego

Karczma u Słodkiego

Zakopane, ul. Króle

8.4
Restauracja 7 kotów

Restauracja 7 kotów

Zakopane, ul. Cyrhla

5.6

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
7 rzeczy, które warto zobaczyć w Dolinie Kościeliskiej
Jakie miejsca najbardziej lubimy w Tatrach? To przede wszystkim szlaki, które mogą nas zaprowadzić w najwyższe partie tych gór. Często zapominamy przy tym, jak piękne są tatrzańskie doliny – na czele z Kościeliską. Z naszego artykułu dowiedzie się, co warto zobaczyć w Dolinie Kościeliskiej, a także kiedy jest najlepsza pora na wyprawę w to miejsce.
Najlepsze szlaki turystyczne w Zakopanem
Do Zakopanego turyści przyjeżdżają przez cały rok. Miasto cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób, które planują górskie wędrówki. W jego okolicy zaczynają się najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach. Przedstawiamy więc kilka tras, które warto przejść, będąc w Zakopanem.
Do Tatrzańskiego Parku Narodowego wejdziemy tylko w dzień
Tatrzański Park Narodowy przypomina o zasadach, jakie dotyczą zachowania turystów na szlakach. Jedna z ważnych kwestii mówi o porze, kiedy można wejść na jego teren. Nie wszyscy wiedzą, że w wybranych miesiącach obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach już po zapadnięciu zmierzchu.
Ponad milion turystów w Tatrach podczas wakacji 2020!
Województwo małopolskie przoduje w rankingach najchętniej wybieranych kierunków. W tym roku turyści najchętniej odwiedzali przede wszystkim miejscowości w Tatrach, ale interesowali się również miejscami w Pieninach oraz Beskidach. O tym jak popularne są tatrzańskie rejony świadczy również fakt, iż latem 2020 r. Tatrzański Park Narodowy Odwiedziło ponad milion turystów!

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Willa Gardenia 9.0

Willa Gardenia

ul. Chyców Potok 1B
Pokoje Gościnne Monika 9.4

Pokoje Gościnne Monika

ul. Bachledy 12a
Wynajem pokoi Ludwika 9.6

Wynajem pokoi Ludwika

ul. Za Strugiem 6