To będzie piękny i słoneczny weekend. Gdzie warto się wybrać?

To będzie piękny i słoneczny weekend. Gdzie warto się wybrać?

Miniony wrzesień był jednym z najchłodniejszych w ostatnich kilkunastu latach, początek października przywitał nas deszczem i niskimi temperaturami. W górach, od dobrych dwóch tygodni, mamy prawdziwą zimę, a polskiej złotej jesieni, jak nie było, tak dalej nie ma. Mamy jednak dobrą wiadomość. Nadchodzący weekend, jak i kolejne dni powinny być słoneczne i wręcz upalne, jeśli mówimy o październiku. Jak warto w związku z tym spędzić swój wolny czas i gdzie się wybrać?

Jesień przyzwyczaiła nas już do tego, że jest zmienną porą roku. Z jednej strony możemy mieć z pewnego rodzaju “przedłużeniem” lata, a z drugiej, mogą pojawić się pierwsze oznaki zimy lub typowa jesienna plucha. Pierwsze dwa tygodnie jesieni, zupełnie nie przypominały tej pieknej pory roku. Wszystko powinno się zmienić w najbliższych dniach. Prognozuje się, że dziś, jutro, w weekend i kilku kolejnych dniach, słupki rtęci nieznacznie przekroczą 20 stopni Celsjusza.


Zobacz szczegóły: Pogoda na październik 2022 w Polsce, w górach, nad morzem


Piękna polska złota jesień - gdzie będzie najcieplej?


Na takie warunki pogodowe czekał chyba każdy z nas. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiacie się nad tym, czy jest sens wybrać się gdzieś podczas nadchodzącego weekendu (7-9.10.2022), to nasza odpowiedź brzmi TAK!


Warto w związku z tym przejrzeć wszystkie dostępne oferty i zarezerwować nocleg w górach, nad morzem, czy na Mazurach. W praktycznie całym kraju będziemy mieć do czynienia z bardzo piękną i słoneczną pogodą. Nie przewiduje się opadów deszczu, co powinno w szczególności zachęcić miłośników aktywnego spędzania czasu. Dobrym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerowa, czy wspólne wyjście na grzyby, szczególnie że w polskich lasach, jest ich prawdziwy wysyp.fot. pixel2013 / pixabay.com, CC0

Najładniej i najpiękniej powinno być przede wszystkim na południu naszego kraju, czyli przede wszystkim w górach. Prognozuje się, że wartości temperatur na poziomie 20 stopni Celsjusza, utrzymają się w kraju do końca tego tygodnia, a nawet dłużej. 


Poznaj: 5 pomysłów na jesienny wyjazd za miasto


Wykorzystaj piękną pogodę - gdzie warto się wybrać?


Grzechem byłoby nie wykorzystać tak pięknej pogody, szczególnie, że będą to tak naprawdę pierwsze tak słoneczne i ciepłe dni, podczas jesieni 2022. Być może to ostatni taki moment w tym roku, by skorzystać z tak korzystnych warunków. Chociaż z pogodą bywa naprawdę różnie i już niejednokrotnie nas zaskakiwała, nawet w miesiącach, które uznawane są za stosunkowo najzimniejsze.


Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji, odnośnie tego, jak odpowiednio i możliwie jak najlepiej wykorzystać te kilka dni, to służymy podpowiedzią!


  • Jesienna podróż w góry


Podczas pierwszego weekendu jesieni 2021, kiedy mieliśmy piękną i słoneczną pogodę, większość turystów zdecydowała się wyjechać w góry. Wszystko wskazuje na to, że tak powinno być również w tym roku, szczególnie, że każdy region górski w Polsce zachwyca pięknymi krajobrazami w jesiennej odsłonie. Co prawda, w wyższych partiach gór może jeszcze zalegać śnieg po ubiegłotygodniowych opadach, ale jest szansa, że do weekendu stopnieje.fot. Kanenori / pixabay.com, CC0

Wiele inspiracji na górskie wędrówki, znajdziesz w tym artykule: Jesienna wędrówka po górach. Poznaj najbardziej malownicze propozycje!


Jeśli nie, to z powodzeniem możesz wybrać się na spacer dolinami górskimi, czy takie szczyty, które znajdują się na wysokości poniżej 1800 m n.p.m. To również dobry moment, by odkrywać wszystkie inne wyjątkowe atrakcje w górach.


To ostatni moment, by zarezerwować nocleg w górach:

  • Co powiesz na jesienną wycieczkę rowerową?


Sezon rowerowy powoli dobiega końca, ale w przypadku tak wspaniałej pogody, warto wyciągnąć swój jednoślad z garażu lub piwnicy i wybrać się z najbliższymi nam osobami na odkrywanie uroków najbliższej okolicy lub nieco dalej - w tej sytuacji dobrze będzie zdecydować się na podróż pociągiem lub samochodem z odpowiednim bagażnikiem na nasze rowery.fot. Pexels / pixabay.com, CC0

Przeczytaj koniecznie: Jesienna wyprawa rowerowa. Gdzie warto się wybrać?


W ten właśnie sposób, możecie świętować Międzynarodowe Święto Roweru, które przypada w dniu 24 października. Zrób to wcześniej i przemierzaj piękne trasy na Roztoczu, w regionie Kampinoskiego Parku Narodowego lub na Kaszubach. Gwarantujemy, że tego typu aktywność, będzie idealnym rozwiązaniem na taką pogodę.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Kaszubach:

  • Wyjątkowy jesienny spacer po parkach miejskich


Liście coraz bardziej spadają z drzew, tworząc różnokolorowe dywany. Aby zachwycać się pięknem jesieni, idealnym rozwiązaniem będzie wyjście na spacer do parku miejskiego. Może to być park, znajdujący się w naszym miejscu zamieszkania, w najbliższej okolicy lub nieco dalej - wszystko jest tak naprawdę uzależnione od Twojego nastawienia i możliwości.fot. LisaLiza / pixabay.com, CC0

Poznaj: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


Jeśli chcecie czerpać z polskiej złotej jesieni, możliwie jak najwięcej, to polecamy Wam spacer po Parku Szczytnickim we Wrocławiu, spacer po Łazienkach Królewskich w Warszawie, po Plantach w Krakowie, czy Parku Śląskim w Chorzowie. Jesień wygląda tu naprawdę pięknie, a ta opcja idealnie sprawdzi się dla tych osób, które nie planują dalszych wyjazdów.


Sprawdź noclegi w Krakowie, Chorzowie i Wrocławiu:

Zaplanuj swój wolny czas i spędź te dni możliwie jak najpiękniej. Pogoda Ci w tym wszystkim pomoże!Następny artykuł 7 rzeczy, które zaskoczą...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej