Turystyczny hit na Wyspie Wolin! Kiedy będzie dostępny?

Turystyczny hit na Wyspie Wolin! Kiedy będzie dostępny?

Wypoczynek nad morzem można z powodzeniem zaliczyć do tej kategorii, którą lubimy najbardziej. Oprócz samego plażowania lubimy odkrywać tu wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze. Już jesienią będziemy mogli korzystać z wyjątkowej atrakcji, która powstaje na Wyspie Wolin.

Wieże widokowe, co warto podkreślić, coraz częściej powstają w popularnych i widokowych miejscach. W górach możemy korzystać m.in. ze spaceru w koronach drzew i wież znajdujących się na szczytach gór.


Przyszła również kolej na miejscowości nadmorskie. To właśnie tu, a dokładniej na Pomorzu Zachodnim, powstaje niezwykłe miejsce, które zostanie udostępnione turystom w październiku 2022.


Zobacz również: Pomorze Zachodnie dla turystów. Gdzie warto się wybrać?


Nowa wieża widokowa na Wyspie Wolin - co o niej wiemy?


Nie ulega żadnej wątpliwości, że Wyspa Wolin, jak i same miejscowości na Pomorzu Zachodnim, należą do kategorii tych ulubionych, jeśli chodzi przede wszystkim o wakacje i wypoczynek nad wodą.


Do tej pory, za największą atrakcję w Wolinie uznaje się Centrum Słowian i Wikingów. Miejscowości wyspy stanowią również doskonałą bazę wypadową do wyjazdów nad morze - jest stąd przysłowiowy “rzut beretem”.fot. konradkerker / AdobeStock

Czy wieża widokowa ma szansę przebić popularnością Wikingów i Słowian? Być może tak. Powstająca konstrukcja ma mieć 31 metrów wysokości i ma być zlokalizowana na jednym z wolińskich wzgórz, w miejskim parku, który słynął z pomnika Trygława. Ze wzgórza już teraz widać panoramę miasta, ale nie było to miejsce masowo odwiedzane przez turystów. Teraz ma się to zmienić.


Z pewnością zainteresuje Cię również treść tego artykułu: Nowa wyspa w Polsce. Co o niej wiemy i gdzie się znajduje?


Aby dotrzeć do wieży, trzeba będzie przejechać przez miasto i dotrzeć w zakątki wyjątkowo malownicze starej, miejskiej plaży nad Zalewem i parku miejskiego.


Powstanie wieży widokowej stanowi element rewitalizacji całego parku miejskiego. 10-hektarowy teren zyska zupełnie nową oprawę: powstaną ścieżki zdrowia z oświetleniem, małą architekturą i urządzeniami do zabaw i ćwiczeń. Wyremontowany zostanie również amfiteatr letni, a obok niego powstanie widownia plenerowa. Odświeżenia doczeka się także pomnik Trygława.


W czym tkwi wyjątkowość Wyspy Wolin?


Planując urlop na Wyspie Wolin, należy podkreślić, że jest to jedna z wysp, znajdujących się na Pomorzu Zachodnim. Od stałego lądu jest oddzielona przez Zalew Szczeciński i cieśninę Dziwną, a od Wyspy Uznam - cieśniną Świną. To niezwykłe miejsce, utrzymujące się głównie z turystyki, ale również z rybołówstwa i rolnictwa. Warto przede wszystkim odwiedzić tutejszą miejscowość o tej samej nazwie. Największymi atrakcjami wyspy są bez wątpienia: Woliński Park Narodowy, Jezioro Turkusowe, Centrum Słowian i Wikingów, Tarasy widokowe Grodzisko-Lubin, czy też popularne miejscowości wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Międzyzdroje, czy Wisełka. Gwarantujemy, że wypoczynek na Wyspie Wolin będzie jedyny w swoim rodzaju!

Zobacz oferty noclegów w Wolinie


Na uroczyste otwarcie wieży musimy jeszcze trochę poczekać. Mamy jednak dużą nadzieję, że końcowy efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej