Uwaga na oszustów noclegowych!

Każdego roku, zwłaszcza w sezonie, odnotowujemy w sieci wzmożoną aktywność oszustów. Coraz częściej zdarza się, że oszuści tworzą strony internetowe nieistniejących obiektów noclegowych i zamieszczają na nich fałszywe zdjęcia albo... Oferują noclegi w istniejących pensjonatach, kwaterach czy pokojach, tylko robią to bez wiedzy ich właścicieli i podają swoje telefony.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Szczególnie jeśli nocleg kosztuje wyjątkowo mało i mieszkanie jest w atrakcyjnej lokalizacji, trzeba takie ogłoszenie dokładnie zweryfikować.  Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zwrócić szczególną uwagę na:
- cenę - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu wzbudza wątpliwości
- brak strony internetowej obiektu, gdzie można byłoby znaleźć więcej informacji,
- maile na bezpłatnej poczcie
- brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko numer telefonu komórkowego,
- atrakcyjną lokalizację, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w Internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku miejskiego, mamy do czynienia z oszustwem,
- komentarze - przed wybraniem noclegu trzeba też sprawdzić internetowe komentarze.

Warto korzystać również z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Godnym uwagi rozwiązaniem jest metoda, którą stosuje serwis Nocowanie.pl.

 Autorski program pozwala pokazać turyście, że obiekt jest wiarygodny i można mu zaufać. Tym samym gwarantuje sprawdzony nocleg.

Wyróżnienie SPRAWDZONY OBIEKT przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa stopnie uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu. Przede wszystkim pracownik sprawdza czy taki obiekt rzeczywiście istnieje, oraz czy warunki, które opisuje w ofercie są realne. Przedstawiciel Nocowanie.pl wykonuje również sesję zdjęciową obiektu w autentycznych warunkach pobytowych. Stąd pewność, że w dniu przyjazdu turysta zastanie obiekt ze zdjęć.
Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy. Korzystaj ze sprawdzonych noclegów! Wszystko po to, aby Twój wymarzony urlop przebiegał bez zakłóceń.

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

rok temu
Może w takim razie portal Nocowanie.pl zainteresowałoby się warunkami w obiekcie Elizjum w Gdańsku (ul. Schumana 13a i Beethowena 177/1). Ceny w nim nie są wcale takie niskie aby nie można było oczekiwać podstawowych standardów. Ciągłe prace budowlane w środku i na zewnątrz. Totalny syf na zewnątrz, przepełnione duże kontenery ze śmieciami. za budynkiem śmietnik i złomowisko w jednym. Niektóre " apartamenty" to totalny syf.To jest stan rzeczywisty a teraz poczytajcie sobie opis obiektu podany przez właściciela. Czy toś to w ogóle nadzoruje???!!!!!!!!!

Zobacz również