Z Lublina nad morze w godzinę!

Z Lublina nad morze w godzinę!

Masz dość długich i męczących podróży? Pragniesz w możliwie najkrótszym czasie dostać się do popularnych nadmorskich miejscowości? Port Lotniczy Lublin służy Ci pomocą!

To świetna informacja dla mieszkańców Lubelszczyzny i pobliskich regionów, którzy planują swój wypoczynek nad polskim morzem. Po 6 latach przerwy powracają loty z Lublina do Trójmiasta. Zgodnie z zapowiedzą PLL LOT, pierwszy lot będzie miał miejsce 19 czerwca i będzie można z niego korzystać przez całe wakacje.


Jak długo będzie trwał lot i w jakie dni będzie można z niego skorzystać?


Połączenia z Portu Lotniczego Lublin będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Wylot z lubelskiego lotniska planowany jest na godzinę 8.45, natomiast lądowanie w Gdańsku przewidziane jest na godzinę 9.55. Lot powrotny z kolei będzie miał miejsce o godzinie 10.35, natomiast lądowanie w Lublinie planuje się na godzinę 11.45. Jak widać, całość podróży zajmie nam zaledwie 1 godzinę i 10 minut. To świetna alternatywa dla osób, które nie lubią długich podróży i stania w korkach, czy podróży pociągiem. Dodajmy, że obecnie podróż samochodem z Lublina do Gdańska zajmuje około 6 godzin, a do pokonania mamy 510 km.


Warto podkreślić, że loty będą realizowane samolotem Bombardier Q400, który na pokład jest w stanie zabrać 90 osób.


W obecnym czasie, dość trudnym, bo związanym z pandemią koronawirusa, jest to niezwykła szansa dla podróżowania po Polsce. Jak podkreśla Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin:


W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża lotnicza, każde nowe połączenie jest sukcesem. Tym bardziej się cieszę, że nad polskie morze polecimy na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Wiemy, że kierunek ten cieszył się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza w czasie sezonu letniego. A nasze nowe połączenie jest uruchamiane właśnie na wakacje.


Podobnego zdania jest rzecznik PLL LOT, Piotr Jankowski:


Będzie to znakomita okazja, żeby wybrać się na przedłużony weekend lub dłuższy wypoczynek nad morze. Po zaledwie godzinnym rejsie nasi pasażerowie będą mogli korzystać z uroków Trójmiasta, jego zabytków i plaż, a wielbiciele natury mogą wybrać się na Kaszuby. Wierzę, że to nowe połączenie zainteresuje również mieszkańców Trójmiasta, wszak Lublin i okolice są bardzo atrakcyjnym celem podróży - przeurocze Stare Miasto i pobliskie miasta regionu są idealnym celem podróży na dłuższy weekend.


Jaki będzie koszt podróży?


Nie da się ukryć, że istotna z punktu widzenia każdego turysty, wydaje się być cena za lot. Na początku wakacji przelot z Lublina do Gdańska np. w dniu 26.06 w taryfie economy standard (8kg+23kg) kosztuje 398zł. W podobnej cenie możemy skorzystać również z innych propozycji lotów, w tym zagranicznych.


Co warto zobaczyć w Lublinie i Gdańsku? Statek-muzeum

Statek-muzeum

Gdańsk, ul. Ołowianka

Muzea 9.4
Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu

Gdańsk, ul. Targ Węglowy

Muzea 10.0Warto podkreślić, że uruchomienie tego lotu jest niezwykłą szansą, by nieco lepiej poznać zarówno region Trójmiasta, jak i Lubelszczyzny. To oczywiste, że spora część osób, wybierze się na wakacyjny wypoczynek nad morzem. Warto również odwiedzić wspaniałe zabytki i atrakcje Trójmiasta.

 

 

Państwowe Muzeum na Majdanku

Państwowe Muzeum na Majdanku

Lublin, ul. Droga Męczenników Majdanka

Muzea 10.0
Muzeum Lubelskie

Muzeum Lubelskie

Lublin, ul. Zamkowa

Muzea 9.0
Ogród Saski

Ogród Saski

Lublin, ul. Aleje Racławickie

Parki miejskie 9.6

 

 


W przypadku Lubelszczyzny, obowiązkowa będzie wizyta w Lublinie i możliwość spaceru po Starym Mieście, mile spędzony czas nad Zalewem Zemborzyckim, Muzeum Wsi Lubelskiej, Ogrodzie Botanicznym. Warto wybrać się w podróż do tych regionów!Dom na Podwalu

Dom na Podwalu

Lublin, ul. Podwale

Pensjonaty 9.8
Na Olejnej

Na Olejnej

Lublin, ul. Olejna

Hotele 9.3
Moon Hostel

Moon Hostel

Gdańsk, ul. Długie Ogrody

Hostele 9.4
VisitLublin Apartments

VisitLublin Apartments

Lublin, ul. Piłsudskiego

Apartamenty 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Blue Apartment

Blue Apartment

Gdańsk, ul. Długie Ogrody

Apartamenty 10.0
Olivia Baltic Apartments

Olivia Baltic Apartments

Gdańsk, ul. Aleja Generała Józefa Hallera

Apartamenty 9.7
Mamy nadzieję, że to połączenie spowoduje wielkie zainteresowanie Trójmiastem i Lubelszczyzną. Już dziś zaplanuj swój urlop i sprawdź propozycje noclegów na Lubelszczyźnie i w Trójmieście.

 

 


Następny artykuł Koniec z noszeniem maseczek...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej