Zimowe atrakcje dla gości. Co warto zaoferować?

Zimowe atrakcje dla gości. Co warto zaoferować?

W wielu częściach Polski już pojawiła się zima. Co prawda, do rozpoczęcia tej kalendarzowej i astronomicznej jeszcze kilka dni, ale to już dobra pora, by w swojej ofercie noclegowej zapewnić swoim gościom typowo zimowe atrakcje i udogodnienia. O czym warto pamiętać i czym zachwycić swoich gości?

Na samym wstępie warto podkreślić, że sezon zimowy to drugi obok wakacji ulubiony czas, kiedy turyści organizują liczne podróże po Polsce. Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie zimowe, czy po prostu zimowy weekend na nartach - każda okazja jest dobra, by wyruszyć w góry, nad morze, czy do innej miejscowości znajdującej się w atrakcyjnym turystycznie miejscu.


Turyści, z jednej strony poszukują możliwości wyciszenia i wypoczynku w typowym zimowym klimacie, ale są też tacy, którzy chcą w pełni korzystać z licznych zimowych atrakcji, oferowanych przez przedsiębiorców w danej miejscowości. Również Ty, jako właściciel obiektu noclegowego możesz w pełni zachwycić i zaskoczyć swoich gości zimowymi atrakcjami i udogodnieniami, z których mogą korzystać w Twoim obiekcie noclegowym. Co możesz im zaoferować? Sprawdźmy!


Niech turyści lepiej poznają Twoją ofertę


Zanim przystąpimy do prezentacji poszczególnych atrakcji i udogodnień, warto zadbać o pełne obłożenie Twojego obiektu w sezonie zimowym. Portal Nocowanie.pl i jego możliwości na pewno Ci w tym pomogą.


Warto zadbać o odpowiednią pozycję Twojej oferty w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że turyści najczęściej zwracają uwagę na pierwsze dwie strony wyników wyszukiwania w danej miejscowości lub regionie. Jeśli znajdujesz się na dalszej pozycji, to istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że zapoznają się z treścią Twojej oferty. Odpowiednia pozycja w wynikach wyszukiwania w portalu Nocowanie.pl to gwarancja sukcesu. Pomogą Ci w tym punkty pozycjonujące. Już dziś skontaktuj się z Twoim opiekunem punktów pozycjonujących, który przedstawi Ci atrakcyjną ofertę wypromowania Twojego obiektu noclegowego w wynikach wyszukiwania.


Pamiętaj również, że na sezon zimowy składa się wiele szczególnych wyrażeń. Jest to przede wszystkim Boże Narodzenie, Sylwester, ferie zimowe, czy oferta przygotowana dla narciarzy i snowboardzistów. By w miarę szybko dotrzeć do osób, planujących nocleg w którymś z tych terminów, warto uzupełnić właśnie te oferty specjalne. Pamiętaj, że muszą być one aktualne - zawierać aktualny opis i ceny. Dobrze będzie również jeśli zdjęcia Twojego obiektu w pełni oddadzą zimowy klimat panujący tam na miejscu.


Przeczytaj koniecznie: Ferie zimowe 2023. Jak przygotować naprawdę dobrą ofertę?


Zimowe atrakcje w obiekcie noclegowym - czym zaskoczyć gości?


Pamiętaj, że nie jesteś w stanie zorganizować wszystkich zimowych atrakcji. Są jednak takie możliwości, które sprawią dużą radość przede wszystkim rodzinom z dziećmi, ale nie tylko. Z powodzeniem możesz je zorganizować niewielkim nakładem finansowym, a zadowolenie gości i satysfakcja z wyboru właśnie Twojego obiektu na pewno będzie duża. Oto kilka przykładów zimowych atrakcji i udogodnień, które możesz wprowadzić w ofercie swojego obiektu.


  • Zimowy kulig


To bez wątpienia atrakcja, która cieszy się największym zainteresowaniem, niezależnie od regionu. Pozwala w pełni zintegrować gości i poznać najbliższą okolicę. Kulig połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek będzie prawdziwą przyjemnością dla każdego turysty.fot. 12019 / pixabay.com, CC0

Oczywiście wszystko uzależnione jest od pogody. Nie ma przecież kuligu bez odpowiedniej ilości śniegu. Jeśli jest go pod dostatkiem, to postaraj się o organizację tego typu przyjemności - nawiąż współpracę z osobą, która dysponuje saniami i koniami. Wybierzcie przyjemną i malowniczą trasę, prowadzącą np. przez las. Radość Twoich gości na pewno będzie przeogromna.


Poznaj: Najlepsze miejsca na zimowe kuligi w Polsce


  • Kominek i odpowiednia ilość ciepła


Podczas zimy i pobytu w obiekcie noclegowym niezwykle ważna jest temperatura, klimat i nastrój. Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o wypoczynku w domku z kominkiem. Jeśli dysponujesz kominkiem w swoim obiekcie, to warto udostępnić go w ramach pomieszczenia ogólnodostępnego, w którym Twoi goście będą mogli odpocząć, zjeść posiłek i miło spędzić czas.fot. VisionPics / pixabay.com, CC0

Kominek zapewni odpowiedni klimat i zapewni ciepło. Swego rodzaju alternatywą może być również tzw. “koza”, która również dostarczy dużej ilości ciepła w naprawdę mroźne dni. Dobrze widziane na pewno będą również koce, czy termofory do użytku Twoich gości.


  • Sauna i balia kąpielowa


Pozostając w temacie ciepła, doskonałym rozwiązaniem może okazać się również wprowadzenie możliwości korzystania z sauny, czy balii kąpielowej. Tego typu rozwiązania są coraz częściej praktykowane w wielu obiektach noclegowych. Może czas na Ciebie?fot. nkaminetskyy / pixabay.com, CC0

Na pewno zyskają swoich zwolenników i będą z nich korzystać turyści w każdej grupie wiekowej, również w sezonie zimowym. Tego typu udogodnienia na pewno hartują i przyczyniają się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia. Pamiętaj, że nie musi to być pełna strefa SPA. Pomieszczenie z sauną i balia do kąpieli w ogrodzie w zupełności wystarczą.


Przeczytaj również: Domek z kominkiem to nie wszystko. Czego oczekują turyści od noclegów?


  • Zabawy integracyjne dla rodzin z dziećmi


Jeśli jesteś nastawiony na pobyt w Twoim obiekcie rodzin z dziećmi, to warto zadbać o to, by wypoczywało im się miło. Skoro zima, to możesz zorganizować zabawy integracyjne dla rodzin z dziećmi. Może to być spokojna bitwa na śnieżki, lepienie najpiękniejszego bałwana, czy inne gry i zabawy, podczas których zostanie wyłoniona najlepsza drużyna.fot. PrivetFrance / pixabay.com, CC0

Pamiętaj, by zwycięzców nagrodzić odpowiednią nagrodą. Może to być np. zniżka na kolejny nocleg, drobne gadżety, czy rzeczy związane z miejscowością, w której znajduje się Twój obiekt. Prawda, że proste?


Zobacz także: Jak urozmaicić wypoczynek w obiekcie dzieciom i młodzieży?


  • Niech Twoi goście mają gdzie przechować sprzęt narciarski


To oczywiste, że w sezonie zimowym, spora część osób wyjeżdża w podróż w jednym, podstawowym celu - by móc w pełni oddać się prawdziwemu, białemu szaleństwu na doskonale przygotowanych stokach narciarskich.fot. tookapic / pixabay.com, CC0

Jeśli w pobliżu Twojego obiektu znajdują się stoki narciarskie i trasy do narciarstwa biegowego, a w Twoim obiekcie często wypoczywają narciarze i snowboardziści, to warto wygospodarować odpowiednie pomieszczenie, w którym będą mogli przechować swój własny sprzęt narciarskim i go wysuszyć po aktywnościach na stoku. Pomieszczenie to jest określane mianem “narciarni”. Turyści w bezpieczny sposób przechowają tu swój sprzęt, bez konieczności zabierania go do pokoju, w którym mieszkają.


Przeczytaj: Udogodnienia dla narciarzy w obiekcie noclegowym. O czym warto pamiętać?


Mamy nadzieję, że te kilka atrakcji i udogodnień wprawi Twoich gości w odpowiedni, zimowy nastrój. Pamiętaj, że tu nie trzeba wiele. A radość i zadowolenie na pewno będą przeogromne.
Następny artykuł Zamek Tenczyn w Rudnie -...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej