5 najlepszych kąpielisk w województwie łódzkim

5 najlepszych kąpielisk w województwie łódzkim

Pod względem pogody, tegoroczne lato sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Prawie każdy region może się pochwalić kąpieliskami, jeziorami, czy basenami miejskimi. Również w województwie łódzkim każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Gdzie się wybrać? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najlepszych kąpielisk w województwie łódzkim.

Wypoczynek nad wodą chyba już na stałe wpisał się w możliwości, z których korzystamy podczas wakacji. Tego typu spędzania wolnego czasu obfituje w różnego rodzaju przeżycia. Możemy plażować, spacerować, uprawiać sporty wodne, czy po prostu spędzać czas w gronie rodziny lub znajomych. Warto również zaznaczyć, że wyjazd nad jezioro jest świetnym pomysłem na krótki wyjazd, który można zorganizować spontanicznie, nawet i dziś. Ta forma wypoczynku jest bez wątpienia niezwykle popularna wśród mieszkańców większych miast, jak i turystów przebywających w danym regionie. W województwie łódzkim znajdziemy naprawdę kilka wspaniałych miejsc, w których znajdziemy wszystko, co niezbędne, by wakacje nad wodą były udane. 


Należy podkreślić, że jeśli tylko pogoda dopisze, to nad popularnymi kąpieliskami możemy spotkać prawdziwe tłumy miłośników plażowania. Są to osoby w różnym wieku - dzieci, młodzi, jak i osoby starsze. O popularności kąpielisk w województwie łódzkim możemy doskonale przekonać się w weekendy, kiedy to najwięcej osób decyduje się na tą formę wypoczynku. Niezwykłym atutem wszystkich tych miejsc w województwie jest na pewno stosunkowo niewielka odległość, w wielu przypadkach wynosząca nieco ponad 50 km. Tego typu wyjazdy cieszą się szczególnym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, grup znajomych oraz par. Większość osób korzysta z uroków plażowania, uprawia sporty wodne, bądź też spędza czas w zupełnie inny sposób.


Zastanawiacie się, co jeszcze można robić nad jeziorem? Sprawdźcie: 7 pomysłów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem


Dlaczego wyjazdy nad wodę są tak popularne w województwie łódzkim?


Nie da się ukryć, że z racji lokalizacji w centralnej Polsce, ta forma wypoczynku jest najbardziej popularna. W góry, czy nad morze jest kawałek drogi, dlatego też mieszkańcy decydują się na taką formę spędzenia swojego wolnego czasu. Należy również podkreślić, że oprócz tego, województwo łódzkie obfituje w wiele wspaniałych miejsc i zabytków, które przy okazji pobytu nad jeziorami z powodzeniem możemy odwiedzić. Wypoczynek nad wodą pozwala oderwać się od szarej codzienności i miło spędzić czas. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie - można spędzić tu czas aktywnie, czy też leniwie.


Nie da się ukryć, że podczas dojazdu nad jeziora, możemy napotkać spore korki. Przeczytaj: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Główne atuty wypoczynku nad wodą w województwie łódzkim to przede wszystkim:


  • różnorodne możliwości

  • w wielu przypadkach kąpieliska są bezpieczne

  • błogie lenistwo lub aktywne formy spędzania czasu

  • dużo czasu spędzonego na świeżym powietrzu

  • możliwość uprawiania sportów wodnych

  • podziwianie wspaniałych widoków podczas spacerów alejkami nad akwenami wodnymi


Tutaj znajdziesz informacje o najczystszych, najgłębszych i najdłuższych jeziorach w Polsce


Które kąpieliska w województwie łódzkim cieszą się największym zainteresowaniem turystów?


Do wyboru mamy wiele wspaniałych miejsc - każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. My zdecydowaliśmy się na 5 z nich, naszym zdaniem najbezpieczniejszych i najlepszych dla każdego. Gdzie się wybrać? Sprawdźmy!


Plaża nad Zalewem Mrożyczka


Naszą podróż po kąpieliskach w województwie łódzkim rozpoczynamy od Zalewu Mrożyczka, które każdego lata cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Głowna i okolicznych miejscowości.

 

 

fot. TomMarc (pixabay.com, CC0)

 

Niewątpliwe atuty tego miejsca to przede wszystkim wspaniały klimat, doskonałe warunki do uprawiania sportów, jak i dobre warunki do plażowania. Woda została dopuszczona do kąpieli, dlatego też każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Oprócz tego, znajdziemy tu również: dmuchane zabawki dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, wspaniały klimat, ciszę i spokój. Warto odwiedzić to miejsce!

 

 

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Głownie


Kąpielisko nad Zalewem Sulejowskim


Kolejna z propozycji to kąpielisko nad Zalewem Sulejowskim. To sztuczny zbiornik wodny, który każdego lata cieszy się dużym powodzeniem mieszkańców i turystów, odwiedzających region. Z powodzeniem można się tu wybrać na weekend lub na dłużej. To nie tylko rekreacja i wypoczynek, ale także prawdziwy raj dla wędkarzy - znajdziemy tu naprawdę rozmaite gatunki ryb. 

 

 

fot. TITTM (pixabay.com, CC0)

 

Dużym atutem tego miejsca są również na pewno ścieżki, znajdujące się wokół zalewu. Wszystko odbywa się pośród wspaniałej przyrody, w cichym i spokojnym miejscu. Główne atrakcje Zalewu Sulejowskiego to przede wszystkim: strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, doskonale rozwinięta baza noclegowa, boisko do siatkówki plażowej.

 

 

Apartament Europa22

Apartament Europa22

Tomaszów Mazowiecki, ul. Wandy Panfil

Apartamenty Tomaszów Mazowiecki 10
Sokoli Dwór

Sokoli Dwór

Smardzewice, ul. Główna

Agroturystyka Smardzewice
Sosenka

Sosenka

Sulejów, ul. ul. Rycerska

Kwatery i pokoje Sulejów 9.1

 

 


Sprawdź propozycje noclegów w Sulejowie


Kąpielisko nad Zalewem w Przedborzu


Nasza kolejna z propozycji skierowana jest głównie do mieszkańców Przedborza i okolic. Ta propozycja na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią wypoczynek nad wodą. Zalew w Przedborzu zachęca do letniego spędzenia czasu przez liczne atrakcje dostępne na miejscu. Każdego lata miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych. 

 

 

fot. pixel2013 (pixabay.com, CC0)

 

Dla osób wypoczywających tu, przygotowano m.in.: zjeżdżalnię wodną, boisko do siatkówki plażowej, skatepark, boisko do koszykówki, pływającą fontannę, wypożyczalnię sprzętu wodnego, ściankę wspinaczkową, boisko do piłki nożnej, kort tenisowy. Dla miłośników plażingu i kąpieli przygotowano strzeżone kąpielisko z mnóstwem miejsc do plażowania. Wśród udogodnień, należy tu wymienić przede wszystkim: zaplecze gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci, mini-golf, ciąg spacerowy, miejsce na ognisko, parking, pole namiotowe oraz pomosty wędkarskie.

 

 

 

 


Oto oferty noclegów w Przedborzu

 

 

Kąpielisko nad Lindą


Niezwykłym miejscem dla osób w województwie łódzkim z pewnością będzie kąpielisko nad Lindą. Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsce to jest atrakcyjne turystycznie, pełne ciszy i spokoju oraz letnich atrakcji. To, co charakteryzuje to miejsce to przede wszystkim piaszczysta plaża, otoczona kompleksem leśnym - wszystko to spowoduje, że amatorzy kąpieli słonecznych i wodnych, jak i wielbiciele spacerów znajdą coś dla siebie. Na miejscu dostępne jest również pole namiotowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwa ratownik WOPR. Na miejscu znajdziemy również punkty małej gastronomii.

 

 

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Grotnikach


Kąpielisko Słoneczko


Przegląd kąpielisk w województwie łódzkim kończymy na Kąpielisku Słoneczko w Piotrkowie Trybunalskim. To kompleks wypoczynkowy nad Jeziorem Bugaj - dla mieszkańców miasta i turystów. Wypoczywający mogą skorzystać z 80-metrowej plaży, czy też wypożyczalni sprzętu wodnego. Na każdego czekają liczne atrakcje, które pozwolą miło spędzić czas w okresie letnim.

 

 

fot. Pezibear (pixabay.com, CC0)

 

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek, przygotowano boiska do siatkówki plażowej i nożnej, jak też ścieżkę biegnącą wokół jeziora - panują w związku z tym idealne warunki do uprawiania Nordic-Walking. Kąpielisko jest bezpieczne - nadzór sprawują wykwalifikowani ratownicy WOPR, zaś czystość wody monitorowana jest przez sanepid. 

 

 

Pensjonat Atmosfera

Pensjonat Atmosfera

Smardzewice, ul. ul. Leśna

Pensjonaty Smardzewice 9.8
Sosenka

Sosenka

Sulejów, ul. ul. Rycerska

Kwatery i pokoje Sulejów 9.1

 

 


Tu znajdziesz propozycje noclegów w Piotrkowie Trybunalskim


Mamy nadzieję, że kąpieliska w województwie łódzkim przypadną Wam do gustu. Warto skorzystać ze sprzyjającej aury właśnie tutaj. Sprawdź koniecznie, jak wspaniały potrafi być wypoczynek nad wodą w tym regionie.Następny artykuł Trójmiasto przyciąga...

Komentarze (1)

Czytelnik

9 dni temu
Użycie nieistniejącego w języku polskim słowa "plażing" kompletnie dyskredytuje autora.

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!