Piotrków Trybunalski - noclegi (30 noclegów w Piotrkowie Tyrbunalskim)

Tanie Noclegi Kwatery Piotrków Trybunalski

Tanie Noclegi Kwatery Piotrków...

Piotrków Trybunalski
od 25
/usługę
Kwatery Prywatne Marcinek

Kwatery Prywatne Marcinek

Piotrków Trybunalski
7
Dobry!
Agroturystyka Bogusławickie Zacisze

Agroturystyka Bogusławickie Zacisze

Bogusławice
9
Bardzo dobry!
od 70
/usługę
Kwatera Prywatna/Kwatera Pracownicza

Kwatera Prywatna/Kwatera Pracownicza

9.6
Rewelacyjny!

Noclegi w okolicy Piotrkowa Tyrbunalskiego:

Agroturystyka Pod Kasztanem

Agroturystyka Pod Kasztanem

7 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
10
Rewelacyjny!
od 90
/usługę
Sosenka

Sosenka

14 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
9.2
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Siedlisko Jagny

Siedlisko Jagny

14 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
od 450
/usługę
Noclegi i Bar Janosik Izabela Janas

Noclegi i Bar Janosik Izabela Janas

Kolonia Zawada
21 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
8.6
Bardzo dobry!
od 90
/usługę
Anetta

Anetta

Bełchatów
22 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
od 80
/usługę
Pokoje Gościnne - Wiesław Stańczyk

Pokoje Gościnne - Wiesław Stańczyk

22 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
Hotel KRUK noclegi, szkolenia i wyjazdy integracyjne nad jeziorem w samym Centrum Polski
Hotel Kruk

Hotel Kruk

Swolszewice Małe
23 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
7.4
Dobry!
od 149
/usługę
Noclegi tylko dla firm

Noclegi tylko dla firm

Bełchatów
23 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
od 40
/usługę
KUBUŚ

KUBUŚ

Bełchatów
23 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego
10
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Hotel Sport (Elbest sp. z o.o.)

Hotel Sport (Elbest sp. z o.o.)

Bełchatów
23 km od Piotrkowa Tyrbunalskiego

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Piotrków Trybunalski

Piotrków Trybunalski to miasto powiatowe, położone na terenie województwa łódzkiego, mogące pochwalić się ciekawą historią i niezwykłym urokiem. Chętnie bywał tam król Zygmunt Stary, było to także ważne miejsce dla państwowości, gdyż w Piotrkowie działał trybunał królewski – stąd drugi człon nazwy – a jeszcze wcześniej odbywały się zjazdy szlachty. W Piotrkowie Trybunalskim we względnej zgodzie żyli obok siebie Polacy i Żydzi, po których dzisiaj został budynek dawnej synagogi i cmentarz. Przez miasto przebiegała też Kolej Warszawsko-Wiedeńska, co przyczyniło się do jego rozwoju. Współczesny Piotrków nosi ślady wszystkich tych wydarzeń, zarówno doniosłych, jak i tragicznych, dzięki czemu jest tak wyjątkowym miejscem.

Piotrków Trybunalski – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego warto rozpocząć w samym jego centrum, na Starym Mieście. Zabytkowa zabudowa została odnowiona, a wieczorne oświetlenie dodaje uliczkom niezwykłego uroku. Miejsce to docenili filmowcy, a Piotrków „zagrał” w wielu filmach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W obrębie starówki na uwagę zasługują także pozostałości XIV-wiecznych murów obronnych, pamiętających czasy Kazimierza Wielkiego.


Wśród wielu zabytków Piotrkowa Trybunalskiego warto obejrzeć między innymi zamek królewski. To rezydencja ostatnich Jagiellonów, której budowę nadzorował mistrz Benedykt z Sandomierza, udzielający się również podczas przebudowy Wawelu. Na tle innych wyróżniają się także budowle sakralne, będące dowodem wielokulturowości miasta – katolickie kościoły, cerkwie i synagogi. W odrestaurowanym budynku dawnej Wielkiej Synagogi dzisiaj mieści się biblioteka publiczna. Koniecznie trzeba zobaczyć też barokowe wnętrza kościoła ojców bernardynów oraz gotycką farę, najstarszy zabytek miasta. Ogromne wrażenie wywiera także gmach piotrkowskiego sądu, jest to jeden z najbardziej reprezentacyjnych miejscowych budynków.

Co robić w Piotrkowie Trybunalskim gdy pada?

Jeśli podczas wizyty w Piotrkowie Trybunalskim zepsuje się pogoda, wcale nie trzeba tego żałować. W mieście jest kilka ciekawych miejsc, które można odwiedzić przy deszczowej aurze. Jedno z nich to miejskie muzeum, mieszczące się w zabytkowych wnętrzach Zamku Królewskiego. Bogate zbiory prezentują dzieje miasta i regionu, wśród nich znajdują się także kolekcje sztuki, mebli oraz broni. Zupełnie inny charakter ma natomiast Muzeum Piwowarstwa, gdzie również można poznać tradycje Piotrkowa Trybunalskiego – tym razem te związane z piwowarstwem. Złoty trunek warzono tam bowiem już od czasów średniowiecza. Bardzo smacznym pomysłem będzie wizyta w Muzeum Marcepanów, gdzie można poznać dzieje słodyczy, a także wziąć udział w warsztatach marcepanowych, podczas których uczestnicy własnoręcznie przygotują te wyjątkowe słodkości.


W Piotrkowie działa także amatorskie planetarium, mieszczące się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Główną działalnością tego miejsca jest prezentowanie seansów popularno-astronomicznych, można tam również poznać zjawiska zachodzące w sferze niebieskiej. Wizyta w tym miejscu wymaga wcześniejszej rezerwacji, jednorazowo może tam bowiem wejść 40 osób.

Co zjeść w Piotrkowie Trybunalskim?

Turystyka kulinarna to jeden ze sposobów na poznawanie miejsca, które się odwiedza. Czego koniecznie trzeba skosztować w Piotrkowie Trybunalskim? Miasto dumne jest ze swojego dziedzictwa browarniczego, więc wielbiciele złocistego trunku na pewno powinni spróbować miejscowego piwa. Warto również wspomnieć o wybornym piotrkowskim marcepanie, który od czasów królów z dynastii Jagiellonów wyrabiali tamtejsi aptekarze.


Poza tym w Piotrkowie Trybunalskim można znaleźć restauracje, w których podawane są dania kuchni polskiej, a także orientalnej i włoskiej. Dużą popularnością cieszą się również lokale z sushi a także punkty z fast-foodem. Cena obiadu w Piotrkowie Trybunalskim dla jednej osoby to koszt około 20-30 zł.

Piotrków Trybunalski – na weekend czy dłuższy pobyt?

Piotrków Trybunalski jest naprawdę ciekawym miastem, w którym można spędzić wspaniały weekend. Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem ulic stanowi wspaniałą scenerię dla nastrojowych spacerów. Poza tym istnieje kilka sposobów na zwiedzanie Piotrkowa – można wybrać się na odkrywanie śladów innych kultur lub stąpać szlakiem filmowców. Artystą, który zachwycił się Piotrkowem Trybunalskim, był Robin Williams, grający główną rolę w filmie „Jakub kłamca”. Zainteresowaniem turystów cieszy się również miejski szlak o nazwie Miasto Piwowarów, z czekającym tam na zwiedzających muzeum poświęconym sztuce warzenia piwa.


Oprócz tego miasto może się pochwalić bazą noclegową, która dostosowana jest do potrzeb osób o zróżnicowanych wymaganiach. Znajdą się tam zarówno oferty obiektów zlokalizowanych w centrum, jak też miejsc położonych w spokojniejszym otoczeniu. Całość uzupełniają punkty gastronomiczne, podające potrawy ze wszystkich stron świata.

Noclegi w Piotrkowie Trybunalskim

Turyści szukający noclegów w Piotrkowie Trybunalskim mogą skorzystać z ofert obiektów z kategorii kwatery i pokoje z atrakcyjnymi cenami za pokój. Licząc na więcej komfortu można zatrzymać się w hotelu, obiekty tego typu oferują bowiem szereg udogodnień, jak pokoje z łazienkami, możliwość wykupienia wyżywienia czy skorzystanie z odnowy biologicznej. Inne oferty noclegowe w Piotrkowie Trybunalskim dotyczą agroturystyk oraz hoteli SPA.

Ceny noclegów w Piotrkowie Trybunalskim

Ceny noclegów w Piotrkowie Trybunalskim zależą od kilku czynników, w tym od lokalizacji, kategorii i oferowanych udogodnień. Wiadomo, że w przypadku gdy turysta zdecyduje się wynająć pokój w miejscu położonym w centrum miasta, blisko wszystkich atrakcji, koszt noclegu może być wyższy. Część właścicieli wprowadza również ceny weekendowe, które mogą się różnić nawet o kilkadziesiąt procent od obowiązujących w dni powszednie. Chcąc znaleźć najkorzystniejszą ofertę warto odpowiednio przefiltrować wyniki wyszukiwania – wystarczy kliknąć ikonkę „Tanie noclegi”, wtedy na szczycie listy znajdą się obiekty oferujące noclegi w najniższych cenach.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Piotrkowie Trybunalskim

Wśród najczęściej wybieranych udogodnień w Piotrkowie Trybunalskim należy wymienić dostęp do osobnej łazienki. Poza tym w mieście spory problem stanowi bezpieczne miejsca do parkowania, dlatego turyści najchętniej decydują się na oferty, w których wymieniany jest parking. Ważną kwestią jest także dostęp do telewizji i internetu w pokoju, a także możliwość korzystania z kuchni. Poza tym osoby planujące wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego najchętniej wybierają miejsca, gdzie akceptowane są zwierzęta domowe.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Piotrkowie Tyrbunalskim

Ile kosztuje nocleg w Piotrkowie Tyrbunalskim?
Cena za nocleg w Piotrkowie Tyrbunalskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze, wtedy koszt noclegu może wynieść od 25 zł. Średnia cena noclegu w Piotrkowie Tyrbunalskim wynosi 47 zł.
Czy ceny noclegów w Piotrkowie Tyrbunalskim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Piotrkowie Tyrbunalskim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Piotrkowie Tyrbunalskim zaczynają się od kwoty 25.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Piotrkowie Tyrbunalskim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Piotrkowie Tyrbunalskim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Piotrkowie Tyrbunalskim to: Agroturystyka Bogusławickie Zacisze, Kwatery Prywatne Marcinek.
Które noclegi w Piotrkowie Tyrbunalskim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Piotrkowie Tyrbunalskim poleca Agroturystyka Bogusławickie Zacisze, Kwatery Prywatne Marcinek.
Które noclegi w Piotrkowie Tyrbunalskim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Kwatery Prywatne Marcinek, Agroturystyka Bogusławickie Zacisze.