5 najlepszych lodowisk w Polsce. Gdzie na łyżwy?

5 najlepszych lodowisk w Polsce. Gdzie na łyżwy?

Wraz z nadejściem zimy pojawia się wiele różnych możliwości, z których może korzystać każdy z nas. Nie ulega żadnej wątpliwości, że popularnym sportem i możliwością spędzania wolnego czasu jest łyżwiarstwo. Jedni robią to dla sportu, inni rekreacyjnie i spędzają w ten sposób swój wolny czas z rodziną i znajomymi. Jazda na łyżwach pozwala przede wszystkim zapomnieć o problemach, jest świetnym pomysłem na rozrywkę i pozwala zrzucić zbędne kalorie, bo to również sport, podczas którego pracują niemal wszystkie nasze mięśnie. W tym artykule postanowiliśmy przedstawić 5 najlepszych lodowisk w Polsce. Niektóre z nich znajdują się w zadaszonej hali, a inne na otwartej przestrzeni, o ile warunki sprzyjają. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

W wielu polskich miejscowościach, popularne lodowiska swój sezon rozpoczynają już w połowie października. Mowa tu oczywiście o tych, które znajdują się w zadaszonych halach, bo aura na zewnątrz jest typowo jesienna i słoneczna. Na opady śniegu i mróz musimy jeszcze poczekać, bo tylko w takich warunkach możliwe jest przygotowanie lodowisk na otwartej przestrzeni.


W Polsce znajdziemy naprawdę dużą liczbę obiektów, oferujących możliwość jazdy na łyżwach. W tym wszystkim warto pamiętać, że nie trzeba mieć swojego własnego sprzętu, bo większość lodowisk posiada w swojej ofercie również wypożyczalnię łyżew dla każdej grupy wiekowej. Niektóre z nich umożliwiają również uprawianie sportów, takich jak łyżwiarstwo figurowe, czy hokej na lodzie.


Jeśli nie umiesz jeździć na łyżwach lub czujesz się niepewnie, to żaden problem. Na niektórych lodowiskach możesz również skorzystać z oferty instruktorów, którzy bezpiecznie i profesjonalnie pozwolą Ci postawić pierwsze kroki na tafli lodu. Bez obaw na lodowisko możesz wysłać również swoje dzieci - większość tego typu miejsc oferuje profesjonalne szkółki, ślizgawki i możliwość jazdy z “pingwinami”.


Sprawdź również: Jak aktywnie spędzić zimowy urlop?


Które lodowiska w Polsce są najlepsze?


Wybór tych miejsc był niezwykle trudny, z tego względu, że większość lodowisk w Polsce oferuje naprawdę wspaniałe i bezpieczne warunki do uprawiania tego sportu. Tak naprawdę największe znaczenie w tym wszystkim odgrywa wielkość, popularność danego obiektu i to, czy jest zlokalizowany na świeżym powietrzu, czy też nie. Przygotowaliśmy zestawienie 5, naszym zdaniem najlepszych lodowisk w Polsce.Lodowisko Hala Lodowa - Krynica Zdrój

Lodowisko Hala Lodowa - Krynica Zdrój

Krynica Zdrój, ul. Park Sportowy im. dr. Juliana Zawadowskiego

Lodowiska Krynica Zdrój 9.6  • Lodowisko Hala Lodowa w Krynicy-Zdroju


Rozpoczynamy od lodowiska, z oferty którego możemy korzystać przez cały rok. Obiekt znajduje się w Krynicy-Zdroju w Parku Sportowym im. Juliana Zawadowskiego. To pełnowymiarowe lodowisko z trybunami na ponad 2,5 tysiąca widzów. Oprócz tego, że można tu bezpiecznie pojeździć na łyżwach, to ma miejsce również organizacja wielu imprez i zawodów łyżwiarskich. Organizowane są również regularnie ślizgawki ogólnodostępne. Warto podkreślić, że przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew, ostrzalnia łyżew i bufet.Pensjonat LIRA ***

Pensjonat LIRA ***

Krynica-Zdrój, ul. Piękna

Pensjonaty Krynica-Zdrój 9.8
Zabytkowa Willa Pensjonat Kościuszko***

Zabytkowa Willa Pensjonat Kościuszko***

Krynica Zdrój, ul. Tadeusza Kościuszki

Pensjonaty Krynica Zdrój 9.8
Willa Zdrój

Willa Zdrój

Krynica-Zdrój, ul. Słotwińska

Kwatery i pokoje Krynica-Zdrój 9.8
Już dziś zaplanuj swój pobyt i zarezerwuj nocleg w Krynicy-Zdroju

 

 

Lodowisko całoroczne

Lodowisko całoroczne

Karpacz, ul. Gimnazjalna

Lodowiska Karpacz 7.8

 


  • Całoroczne lodowisko w Karpaczu


O popularności Karpacza, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To prawdziwa perełka Karkonoszy i całego Dolnego Śląska. Również i tu znajdziemy wspaniałe lodowisko, na którym bezpiecznie możemy pojeździć przez cały rok, również latem. Znajduje się ono w namiocie przy ulicy Gimnazjalnej 2. Tafla lodowiska mierzy 600 m2, co przekłada się na to, że jest w stanie jednorazowo pomieścić nawet 100-120 osób. Warto podkreślić, że namiot posiada oświetlenie, również kolorowe, co pozwala organizować różnego rodzaju imprezy, szczególnie, że znajduje się tu również profesjonalne nagłośnienie. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew oraz ostrzalnia płóz. Oprócz samego lodowiska istnieje możliwość skorzystania z automatów zręcznościowych, takich jak: dart’s (lotki), cymbergaj, bilard, piłkarzyki. Lodowisko jest czynne przez cały rok. Istnieje możliwość zorganizowania integracyjnych zawodów sportowych lub  wieczornej zabawy na tafli lodu przy muzyce. Lodowisko w Karpaczu zaprasza w godzinach od 10.00 do 21.00.

 

 

Willa Ewa

Willa Ewa

Karpacz, ul. Konstytucji 3 Maja

Wille Karpacz 9.9

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Karpaczu


  • Lodowisko Icemania w Lublinie


To wyjątkowa propozycja dla mieszkańców i turystów, którzy przebywają w Lublinie. Swoje funkcjonowanie lodowisko Icemania rozpoczyna już w połowie października. Znajduje się w zadaszonej hali przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Icemania oferuje kryte lodowisko, którego wymiary wynoszą 30 x 60 metrów (powierzchnia to 1738 metrów kwadratowych). Na terenie hali działają również: wypożyczalnia łyżew, przebieralnia butów, infrastruktura techniczna oraz Color Cafe, gdzie można wjechać wprost z tafli lodu. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Latem na płycie hali lodowej działa Miasteczko Ruchu Drogowego dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.VisitLublin Apartments

VisitLublin Apartments

Lublin, ul. Piłsudskiego

Apartamenty Lublin 9.9
Noclegi Akropol

Noclegi Akropol

Lublin, ul. Aleja Warszawska

Hotele Lublin 9.6
Sprawdź propozycje noclegów w Lublinie

 

 

Lodowisko Hala Olivia

Lodowisko Hala Olivia

Gdańsk, ul. Grunwaldzka

Lodowiska Gdańsk 8.4

 


  • Lodowisko w Hali Olivia w Gdańsku


Ta oferta na pewno powinna ucieszyć tych wszystkich turystów, którzy wypoczywają w Gdańsku i w pobliskich, nadmorskich miejscowościach. W tutejszej Hali Olivia można również bezpiecznie pojeździć na łyżwach. W Hali znajdują się dwa lodowiska, na potrzeby ślizgawek ogólnodostępnych czynne jest jedno z nich. Lodowisko funkcjonuje w godzinach 10.30 do 19.30, ślizgawki trwają godzinę, między ślizgawkami półgodzinna przerwa na odświeżenie lodu. Przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew, ostrzalnia łyżew i bufet. Moon Hostel

Moon Hostel

Gdańsk, ul. Długie Ogrody

Hostele Gdańsk 9.4
Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Gdańsku

 

 

 


  • Lodowisko MOSiR w Krośnie


Przejażdżkę po polskich lodowiskach, kończymy na obiekcie, który znajduje się w Krośnie. Jest chętnie odwiedzanym miejscem, zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Powierzchnia lodowiska wynosi 60 x 30 metrów. To, co bez wątpienia wyróżnia to miejsce, to nowy system mrożeniowy, nagłośnienie i oświetlenie. Łyżwiarze mogą skorzystać z ogrzewanej szatni, wypożyczalni łyżew i zaplecza gastronomicznego. Przy lodowisku funkcjonuje wypożyczalnia łyżew oraz bufet.

 

 

 

 

Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Krośnie


Mamy nadzieję, że nadchodząca zima będzie pełna wspaniałych, zimowych przygód, zarówno na popularnych stokach narciarskich, jak i lodowiskach. Odrobina ruchu nigdy nikomu nie zaszkodzi, szczególnie zimą, gdy więcej swojego wolnego czasu spędzamy we własnych czterech kątach.


Następny artykuł Pomysł na weekend:...

Komentarze (2)

Arturo

29 dni temu
Lodowisko w Karpaczu nie ma "tafli lodu". Oni ma sztuczną nawierzchnię.

97-200 TOMASZÓW MAZOWIECKI

ARENA LODOWA TOMASZÓW MAZOWIECKI- NIE MA PIĘKNIEJSZEGO OBIEKTU W POLSCE . PONAD 6000 M KWADRATOWYCH LODU POD DACHEM. JEDYNA PEŁNOMETRAŻOWA HALA LODOWA W POLSCE I 3 W EUROPIE.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej